Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyobb az esély a cukorbetegs...

Nagyobb az esély a cukorbetegségre?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja eszeveszettül kivánom az édeset és agressziv vagyok ha nem ehetek minden nap,pedig előtte nem is szerettem egyáltalán.Lehet hogy cukros leszek? Pár nap mulva lesz a cukorterhelésem,szinte rettegve várom mi lesz.
2008. ápr. 11. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne rettegj,én is ugyanígy voltam,és szerencsére jó lett a cukorterhelésem.Biztos neked is jó lesz.

Egy édesszájú kismami

2008. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia!én az első 4 hónapban abszolút nem kívántam,majd a rákövetkező kettőben én is ugyan így voltam-magas lett a cukrom,és az a legrosszabb,hogy most is kívánom de diétáznom kell,így csak diabetikusat eszek,csak már ezen is gondolkoztam,hogy ez sem biztos jó megoldás,így megpróbáom majd gyümivel kiváltani vagy valamivel-nem tudom mivel.szóval számíthatsz rámfőleg ha az anyagcseréd esetleg lassubb,mert ekkor nem tudja időben lebontani a szervezeted a cukrot és ekkor lesz magas a terhelés-én a helyedben most rástartolnék egy csomó narira meg mandira,az egy kicsit segít az emésztésen és így hátha lebontja hamarabb azt a cukros nyunyát amit belénknyomtak.Szval sok sikret és ne idegeskedj ,mert az ideg is megdobja a cukrot nem is kicsit!27hetes kismama
2008. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


nEM ÉRDEMES ELŐRE IDEGESKEDNI,ÉN IS ÚGY VOLTAM,ÁLLANDÓAN ÉHES VOLTAM,SOKAT ITTAM,SZÁRADT A SZÁM,ELKÉPZELTEM,HOGY BIZTOS MAGAS LESZ A CUKROM, RÁADÁSUL ACETON IS VOLT A VIZELETEMBEN,ÉS GYÖNYÖRŰ EREDMÉNYEM LETT(5,21),úGYHOGY NE IDEGESKEDJ,HA GOND VAN ÚGYIS AZ EMBER ODAFIGYEL,ÉS KÉSZ.bIZTOS JÓ LESZ AZ EREDMÉNYED,BOLDOG BABAVÁRÁST!

2008. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy nem csak az édességek dobják meg a cukrot, hanem a fehér kenyér, pékáruk, tészták, és azért van, amelyik gyümölcsben is rengeteg cukor van! Szerintem az is alkati, hogy kinek hogy reagál a szervezete a terhesség alatt a cukorra. Én is nagyon édesszájú vagyok, és azért eszek is minden nap valami édeset, persze mértékkel... A cukorterhelésem eredménye jó lett, 4,2! Ne aggódj előre, néhány nap múlva kiderül, le kell e mondanod az édességekről! Bízzunk benne, hogy nem!

2008. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos ne aggódj,én is meg vagyok veszve mindenért,ami édes.A terheléses cukrom alacsonyabb lett mint az éhgyomri...sőt mostmár annyira elhalapódzott a helyzet,hogy az éhgyomri cukraim is nagyon lent vannak,a legutóbbi már 0,2vel a minimális határérték alatt.

Amúgy a hiánya azért válthatja ki az agresszivitást,mert az édesség örömhormonokat termelem.Próbálj meg azért kicsit visszavenni belőle,neh függő legyél!

A cukorterhelés miatt meg ne aggódj,csak jó alaposan fel van fújva.Olyan vérvétem,mint a többi.Csak most éppen evés után is nézik a vércukrodat,míg a többinél csak éhgyomorra.

2008. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pedig ugy tudom,hogy az édességeknek SEMMI köze ehez.Mert ha rendesen termeli az inzulint a hasnyálmirigyed,akkor semmi baj nem lehet,akármennyi édességet is eszel,mert a szervezeted rendesen lebontja.Ha nem termelődik rendesen az inzulin,akkor viszont amugy is rossz lenne a cukoreredmény,de akkor az édesség mégjobban "elrontja",megemeli az eredményt.Számomra is meglepő volt ez a tény,de miután nekem elég magas lett a terhelésem,azután utánaolvastam 1-2 dolognak,ezt is onnan tudom.Én rengeteg édességet ettem az első 6 hónapban,és rossz lett a terhelésem,viszont beszélgettem ott egy kismamával,aki ahogy elmesélte,ő mégtöbbet evett mint én,és számított is rá,hogy magas lesz a cukra,de az övé meg tökéletes lett. Szóval itt az élő példa..
2008. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!