Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmentem egy nőgyógyászhoz és...

Elmentem egy nőgyógyászhoz és mondtam neki hogy terhes-e vagyok nézze meg, meg szeretnék csináltatni rákszűrést, és először a rákszűrést csinálta meg. Utána vizsgált meg és kiderült hogy terhes vagyok! Nem okozott így kárt a babámban?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem okozott kárt nyugi.Nekem is megcsinálta a rákszűrést de engem előbb vizsgált és utánna.De a sorrend teljesen mindegy.

Boldog babavárást!

2009. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség alatt mindenképpen kötelező a rákszűrés, ezért előbb-utóbb úgyis meg kellett volna csinálnia. Nekem is akkor csinálták meg, mikor először voltam. Akkor állapította meg a doki a terhességet. Nem ártott ezzel a babádnak.
2009. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondák,hogy nem lehet. Most vagyok 31 hetes,eddig nem volt. De gondoloim baja nem lehet. Az előző rákszűrésem 2008 februárban volt.
2009. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor sem okoz kárt ha kb 2hetes terhes lehetek???Nagyon az elején vagyok,meg még nem volt babám és nagyon félek nehogy valami baj legyen,de nem lessz semmi gond ugye???
2009. jún. 10. 12:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták nem lehet.24 hetes vagyok de eddig meg sem vizsgált csak uh volt,azt mondta a doki,jobb ilyenkor nem nyulkálni,mert ugye nagyobb a fertőzésveszély meg vérezhet is utána az ember.Nekem ennyit mondott,ha esetleg panaszom lenne.
2009. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha fölsértett volna valamit a dokid, akkor már lehet h barnázgatnál. De mivel nincs panaszod, (vagy legalábbis nem írtad, )ne aggódj. Kárt nem okozott.

Én is úgy tudom, h csak akkor csinálnak rákszűrést terhesség alatt, ha épp soron következne a szűrés. Nekem pl. augusztusban volt rákszűrésem, és januárban derült ki h kismama vagyok. Ekkor azt mondta a dokim, h majd csak szülés utáni 6 hetes kontrollon csinál újat. Picit átlépjük az 1 évet, de azt mondta h az nem baj.

27+5heteske

2009. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Van olyan doki, aki az esetleges kártérési perek elkerülése miatt sokkal óvatosabb a kelleténél és nem csinál semmiféle manuális vizsgálatot és rákszűrést sem. Nekem is csináltak rákszűrést mind a 4 terhességem elején, egyszer sem volt miatta semmi problémám. Akár milyen fiatal is a terhesség, ha nincs semmi baja a babának, egy ilyen beavatkozástól nem mehet el. Tehát ha - ne adja Isten - mégis valami probléma adódna, nem a rákszűrés miatt. Gondolj bele, sokan hetekkel később tudják meg, hogy babát várnak és közben emelgetnek, élik a szokásos életüket, együtt vannak a férjükkel.. ha így nézzük, ezek se veszélytelenek és mégis megmarad a babájuk.
2009. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem, hogy csak 3napot késett, és a doki nem uht csinált, hanem manuálisan vizsgált először, csak utána nézte meg uhval is.

A rákszűréstől nem tudom miért kell félni, csak a méhszáj körüli nyálkából vesz mintát, soha meg sem éreztem, nem okoz semmi problémát a terhességnél, de ha esetlegesen nem derül ki az elején, hogy van valami bajod, akkor mit teszel?

2009. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem 2 hetes terhes vagy, mert különben nem tudnád, hogy terhes vagy. Már legalább 4 hetesnek kell lennie a terhességnek, mert akkor mutatja ki a teszt. Az utolsó menstruáció első napjától számolják a 40 hetet. De ilyen korán sem jelent szerintem gondot a rákszűrés. Mert nem onnan vesz mintát ahol a baba van, mondhatni a közelében sincs.
2009. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is csináltak rákszűrést akkor,mikor megállapították a terhességet.És nem lett semmi baj.Neked sem lesz,nyugi!
2009. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!