Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb mennyibe kerül az első...

Kb mennyibe kerül az első baba kezdő, , csomagja"?

Figyelt kérdés

Még csak a kiságy és a babkocsi van meg. Kis ruhákat azt kapunk a rokonoktól. A többi dolog még mennyibe kerülhet (orrszívó, lázmérő,mellszívó, kiságyba ágynemű,néhány cumi, baba kozmetikumok, fürdetőkád...).

Már most köszönöm a válaszokat!!


2012. márc. 16. 12:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk eddig a kiságy+babakocsi+kis ruhák 65000 vannak, úgy hogy a kiságyat boltban vettem és van benne minden. A babakocsi használt de a célnak megfelel. Szerintem az ágyneművel még ráérsz.A többire meg kb. vagy 30-35000 számolj.
2012. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

a mellszívóból érdemes megvenni a jobbat,de csak születés után, pl. nekem itt áll az avent elektromos mellszívóm és sosem szívtam a mellem, csak szoptattam, az elején éjjel-nappal.

a kád kb.1000-2000 ft az auchanban

orrszívó 2000.-,de ez is csak akkor kell, ha beteg a gy.

lázmérő 700.-

ágynemű bármennybe kerülhet, de használtan is jókat lehet venni

cumit én egy darabot sem vettem,sem cumisüveget

babakozmetikum - gyógyszertárit ír fel az orvos, kb. 800 ft 3 tubus, popsikrém ugyanennyi, a receptek az elején (k-vitamin, d-vitamin stb. talán olyan 3ezer lehet)

én ruhákra, kiságyra, babakocsira költötem a legtöbbet, ha nektek ezek vannak, akkor nem nagy költség

2012. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekünk első baba lesz.

Már meg van szinte mindenünk.

A babakocsi 3 funkciós 130ezer ft.-be került.

A bútorok/kiságy,2szekrény,pelenkázó komód,tv állvány/ 170ezer.

Cumisüveg készlet,mellszívó,sterilizáló= 30ezer.

Ágynemű=20ezer.

Kókusz matrac=10ezer.

A többi apróság kb 100ezer. ebben van ruha,pelenka,popsitörlő,pelenkázó lap,fésű,orszívó,kis ágyra forgó stb,stb..

Amire még szükségünk van légzésfigyelő 35ezer,és fülhőmérő 5ezer.

Tehát a vég összeg kb:500ezer ft!

A szülés még 80ezer+a vizsgálatok is ugyan ennyiben benne van :(

De mi a párommal inkább nem is számoljuk hogy mennyi pénz elment már,nem akarjuk ezt a csodás 9.hónapot ezzel megkeseríteni.

Ami nekünk jó volt,hogy kb a 12.héttől folyamatosan vásároltunk így "annyira nem volt megterhelő" ez az összeg!

34hkm.

2012. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én döbbenten olvasom a több száz ezres tételeket. :S

Bár akinek futja rá, az tegye meg, ha erre van kedve. Itt az én listám:


Negyedik gyerek, de nem várt, így MINDENT újra kellett vennem, mert az előző háromról visszamaradt dolgokat már eladtam. Szóval:


Kiságy: kaptam. Szerencsém volt, de amit kinéztem az sem volt több 15-nél.

Babakocsi: használt, ismerőstől, több funkciós, hibátlan (apa kicsit azért megjavítgatta, de nagyon stabil és strapabíró): 15 ezer

Pelenka: Brendonból rendeltem, mert adtak hozzá pelenkázó táskát. 2 csomag mini és 2 csomag midi, Huggies 350 darab: 12400

Mellszívó (szerintem nagyon fontos): 2000, Teszveszen és egy rakás dolgot adott hozzá a csaj, akitől megvettem. Amúgy Chicco és kézi, mert nekem az vált be.

Kellékek (orrszívó, kád, 5 csomag melltartóbetét, 5 csomag Huggies popsitörlő, stb): kb 5ezer összesen

Ruhák: na ebből túlvásároltam magam elég csúnyán, ugyanis a Teszveszen vettem két csomagot (egyik 1100 volt, másik 1800) és elég lett volna, de minap kaptam két zsák babaruhát 10 ezerért és nem mondtam rá nemet.


Részemről ennyi. Ha ki is hagytam valamit, az sem több 1-2 ezernél.

2012. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Igen,teljesen jogos a megdöbbenésed..én is kivagyok akadva hogy hogy elszaladt velünk a ló!

És a párom is folyamatosan ezt hangoztatja hogy gondoljak már bele,akinek nem telik 500ezer ft-ja egy gyerekre az hogyan oldja meg?!

Elveteti..mert ő ezt nem hiszi!-hát én sem..

Szóval egészen olcsón is meglehet úszni,és fel is nézek ezekre a kismamikra,akiknek ez sikerül!

Nekünk sajnos nincsen babás ismerősünk,így mindent megkellet vennünk,ha meg vettünk én ugy voltam vele tegyük hozzá azt a 10-20ezer ft,mert jó lesz majd a második babának is!

Üdv:34 hetes kismama

2012. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy én TeszVesz-ről vettem szinte mindent. :)


Ott is fogom eladni a mostani rucikat, amiket majd kinő és onnan veszem meg abból a pénzből az utánpótlást télire.

2012. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!