Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ez? (Egyre több...

Miért van ez? (Egyre több abortusz?! )

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy míg egyre több nő bármit megtenne azért, hogy gyereke születhessen, amellett úgy veszem észre elég sokan folyamodnak abortuszhoz?!


Komolyan érdekel! Persze az egészségügyi okból történő terhességmegszakítást meg tudom érteni. A többi esetről írnátok véleményeket!



2012. márc. 17. 16:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
83%

Nincs több abortusz, csak több forráson keresztül lehet hallani róla.


Nekem is volt abortuszom 17 éve, és ha visszagondolok, még mindig az volt az egyetlen ésszerű és logikus lépés abban a helyzetben, így nem bánok semmit. Azóta már anya lettem, jó helyen, jó időben, ideális körülmények között.

2012. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
72%
Azt, hogy egyszer rossz időben becsúszik megértem valahol. De hány olyan eset van, ahol a többedik babát veszik el. Egy ismerős, amig tehes voltam, 2 abortuszt is végeztetett. Akart az új pasijától, de meggondolta magát. Na én ilyen esetben, minden egyes abortusz után, dupla pénzt számolnék az abortuszért, mert mással nem lehet hatni az ilyen idiótákra. Vagy emlékeztek arra, aki perelni akarta az orvost, mert abortusz után, otthon kijött a magzat egy része? Az egyik vendégem volt, a 16. abortusza volt és még ő pereskedett volna.
2012. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 porcukormókus ***** válasza:
95%

A második terhességem teljesen váratlanul ért, a "nagylányom" még 7hónapos volt, amikor kiderült. Rengeteget hezitáltunk a férjemmel, hogy elvetessük-e vagy sem. Végül az utolsó pillanatban, a kórház kapujában gondoltuk meg magunkat, nem voltunk rá képesek..

Nem állunk olyan szörnyen rossz anyagi körülmények között, de mégis az anyagiak miatt aggódtunk/ aggódunk a legjobban. Persze nem attól tartunk, hogy nem lesz pénzünk pelenkára, hanem hogy mindkét gyermekünket megfelelően tudjuk elindítani az életben, pl. továbbtanulás.

2012. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
85%
16 abortusz?!?!?!?
2012. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%
Igen, pár éve volt is a hírekben, könnyezett, hogy mekkora sokk volt neki, az üzletben nálunk nem könnyezett, hanem poénkodott, hogy ha az orvos nem ír gyógyszert rögtön, 6 héten belül, mert ők nem bírják ki, akkor a következő abortuszt ingyen csinálja.
2012. márc. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok. Aki abortuszt tervez vagy végeztetett, mindig azzal indokolja hogy nincs meg az anyagi háttér...de ha jobban belegondolunk, soha nincs és soha nem is lesz. Mindig a legtöbb embernek van valami anyagi problémája de ez nem mentség, mikor megtudták az ismerőseim hogy babás vagyok, akkor az első kérdés hogy miért vállalsz gyereket, pont most drágul minden...De basszus ezzel a felfogással ne szüljön senki mert drága a tojás :)

Jó....vannak kivételek, mert tényleg van olyan kilátástalan anyagi helyzet...amiből nagyon nehezen van csak menekvés. Szóval tisztelet a kivételnek! De az abortuszt végző anyukák 85%-ának lenne esélye arra hogy egyenesbe jöjjön egy baba mellett is. Elnézést kérek hogy ha valakit megbántottam, de mint írtam, tisztelet a kivételnek!

17 hkm

2012. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
44%
én most állok abortusz elött (csütörtökön műtenek). Én 18 vagyok, idén érettségizem, barátom pedig 1 évvel fiatalabb mint én, védekeztünk, gyógyszert szedtem csak elfelejtettem hogy az antibiotikum kioltja a hatását. Szerintem az én részem is egész megérthető. Barátomék rossz anyagi helyzetben vannak, az én szüleim meg rengeteget dolgoznak, a sulim meg kötelezne hogy magántanuló legyek érettségi elött mert igy nem járhatnék be, akármennyire is abortusz-ellenes voltam mindig is, vannak helyzetek amikor nem lehet mást tenni.
2012. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
32%

7-es!

Nem furcsa hogy most kisbabát vársz és csütörtökön már nem fogsz?!

2012. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
76%

7-es vagyok.

De nagyon fura és rossz is. Öcsém 4 éves és kb én neveltem föl, imádom a gyerekeket és még csak 9 hetes vagyok de már anyának érzem magam, félek hogy nem fogom tudni majd megtenni.

2012. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pénteken volt hat hete hogy nincs már velünk a kisfiunk 15.héten kellet őt megszülnöm mert beteg lett volna a kicsink,nagyon nehéz.Nagyon vártuk,soha eszembe sem jutott volna,hogy elvetessem a babánkat.Már mindent megvettünk neki.Nem volt szívünk összerakni,a mai napig várja az ágyikója,tudom hogy nem fog aludni benne,de talán hamar küld nekünk egy tesót.De a mi kis fiunk öröké itt lesz velünk ő az első gyermekünk.
2012. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!