Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A doki megtippelte a baba...

A doki megtippelte a baba nemét - a tüszőrep. Inj. Idejének alapján. Igaza lehet?

Figyelt kérdés
Egy évig próbálkoztunk a második babával, másfél hónapja örültem volna ha kiskutya is...Már van egy kislányom, és a doki azt mondta, most valószínű fiú. Akkor 4 hetes voltam. Persze végülis mindegy, de inkább kislányt szeretnék. Ilyenkor már persze válogat az ember. Az inj-t máj.2-án kaptam, és aznap és másnap voltunk együtt. Lehet ebből tudni a baba nemét?
2009. jún. 12. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy a tüszőrepedés hatással lenne a baba nemére. A spermán múlik, hogy milyen kromoszómát hordoz, X vagy Y. Persze, vannak mindenféle jóslások (Jónás, kínai, stb.), amik nagy százalékkal bejönnek, de alapvetően a spermán múlik:)

Azért szurkolok, hogy kislány legyen:) De persze, mindegy, csak egészséges legyen!!

2009. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Lehet kiskutya lesz. :D

De ahogy írták mi még annak idelyén úgy tanultuk hogy a spermiumokon múlik a gyermek neme. Söt most is úgy kell lennie, mert az anyósom aki nödoki mellett aszisztens mondta, hogy vannak olyan férfiak akik csak egynemü utódot tudnak csinálni, pl mint apósom, hogy ha 10 gyereke lett volna is kb 8-9 fiu lett volna, vagy akár az összes, és ha szerencsétlen vagyok akkor a párom is csak fiut tud csinálni.

2009. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy a spermiumon múlik, ezt biztos a dokid is tudja. :-D

Szerintem arra alapozta a gondolkodását, hogy ha kiszabadul a petesejt és akkor történik a szexuális együttlét vagy amíg a petevezetőben halad a pete, akkor nagyobb a valószínűsége a fiúnak. Ugyanis az Y kromoszómájú spermiumok sokkal gyorsabbak, hamarabb felérnek, viszont rövidebb az élettartalmuk is. Ezért mondják, hogy az ovuláció előtti 2-3 nappal történik az aktus, akkor már inkább lányra van esély, hiszen a fiúk hamarabb elhalnak és mire "megérkezik" a petesejt, valószínű, hogy már csak a hosszabb élettartamú lányok fognak várni rá.

2009. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 15. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!