Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnánk segíteni a 20....

Hogyan tudnánk segíteni a 20. hét környékén elvetélő (babáját megszülni kénytelen) barátnőnkön lelkileg?

Figyelt kérdés

Kérlek, tapasztaltak írjanak, mert úgy érzem aki nem élt át saját maga vagy rokon által ilyet, az el sem tudja képzelni ez mekkora tragédia...



Próbálok információt gyűjteni egy ilyen helyzetről,hogy úgy tudjuk támogatni,hogy közben fájdalmat semmiképp ne okozzunk. Azt sem akarjuk megkérdezni tőle,hogy ez ilyenkor hogy fog történni? A baba él, de nem tudja kihordani mert nem alkalmas rá a méhe, és kinyílt a méhszája teljesen, a folyamat bármikor elindulhat....


Most akkor ha elindul a baba kifelé, akkor élni fog és akkor hal meg amikor elvágják a zsinórt? Ilyenkor lesz majd temetés is? HIsz a baba tulajdonképpen nem beteg.

(Még mielőtt kérdezné bárki, sajnos nem tudják bent tartani tovább, már mindent megtettek, nem tudnak még pár hetet kihúzni)


Ha kijön a kórházból mit mondjunk? Próbáljuk meg lekötni? Szervezzünk programokat? Hagyjuk békén inkább? A baráti társaságban van akinek épp most van 3 hós kisbabája, akkor vele ne is találkozzon egy darabig?


Tanácstalan vagyok.


2012. márc. 18. 10:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más helyzetben egy barátnőm 24 hetesen vesztette el, bár ott meg a baba volt nagyon beteg, de a lényeg azt hiszem, ugyanaz. Náluk az volt a szerencse, hogy már van egy kislányuk, de így is kegyetlen nehéz.

NÁluk már eltelt egy bő fél év is, azt mondja, örült neki, ha keresték/felhívták, és csak egyszerűen megkérdezték, hogy van.

A programozás is jó lehet, ha nyitott rá.

Ki kell tapogatnod, hogy neki mi a jó, szerintem itt nincsenek receptek, de ha gyakran felkeresed, az biztos hogy jó, és ha azt mondja, ne keresd inkább, akkor is keresd pár nap múlva újra, ez fontos lehet!

2012. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Már a kórházban van. Valószínű, hogy egy darabig még szegényke élni fog, pár percig, aztán szépen elmegy. El is temethetik. Ismerősöm babája 24 hétre született, és megmaradt. Nincs neki agyi károsodása sem, csak kicsit lassabban fejlődik, és hordani kell tornára is, fejlesztőre.

Az, hogy hogyan segíts neki az nagyon nehéz. Ilyenkor jobb az embert békén hagyni, kérdezd meg, hogy segíthetsz-e valamiben és ennyi. Ezt a tragédiát először magának kell feldolgoznia, illetve a férjével közösen.

Sajnos a babák, úgy a 25. hét környékén életképesek, de akkor sem biztos.

2012. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem vagy jól informálva kedves kérdező, ugyanis ilyen helyzetben bevarrják a méhszájat.

2 ilyen esetet is tudok úgyhogy vagy valami egyéb ok miatt nem tarthatja meg csak neked nem mondta meg,vagy nem tudom,de ez nem akadály a baba kihordására!!!!

2012. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

temetés akkor lesz,a testet akkor adják ki,ha kéri. Én ajánlanám,hiszen így vehet búcsút és zárhatja le a dolgot.

utána ne szervezzetek progrtamokat előre,majd látjátok mire van szüksége.

2012. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Bevarrták már neki 2 héttel ezelőtt, de szétszakadt az egész és a folyamat nem állt le.

Nem vagyok jól informált a saját barátnőmmel kapcsolatban?


Hát én már mindent elolvastam az ég világon erről a témáról,úgyhogy elég jól informált vagyok. Csak a lelki dolgokról nem ír sehol senki,pedig most az a legfontosabb.


Amúgy nekik is van már egy 5 éves nagylányuk.

2012. márc. 18. 11:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem ennél kegyetlenebb dolgot :( Életben van, egészséges, s még is meg kell halnia :( :( Bátyámék 7. hónapban vesztették el a kislányukat, de ennél a helyzetnél talán "könnyebb" volt, hisz ő már halva született, de ez, hogy érzed mozogni, s imádkozol maradjon még, különben el kell mennie... komolyan könnyes lesz a szemem ha rá gondolok! Segíteni nem lehet, de mellette állni igen! Tesóméknál mikor megtörtént a tragédia rengetegen ott voltunk körülöttük, a kórházban vártuk, mikor lesz vége, és aggódtunk, legalább az anyának ne legyen baja! Aztán az utána következő napokban sokat látogattuk, de nem beszéltünk a tragédiáról, nem is lehetett, erre nincsenek szavak , egy pillantásból értettük egymást, s így próbáltuk feldolgozni.
2012. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az még nehezebb,hogy most nem tudjuk őt látogatni, mert látogatási tilalom van influenza járvány miatt! Ez azt jelenti,hogy akkor fogjuk hirtelen látni, amikor hazajön.


Bevallom,rettegek az első találkozástól,hogy nehogy valamit rosszul csináljak vagy mondjak.

2012. márc. 18. 11:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szült meg, még ne temesd! Hátha kibírja a baba még egy pár hétig és akkor picivel nagyobb lesz az esély az életben maradásra. De, ha netalántán sajnos bekövetkezne a tragédia, akkor egy pár napig hagyd őket, majd utána menj el és beszélgess vele. Ne aggódj, nem leszel tapintatlan, a helyzet adni fogja, hogy kell e mondanod valamit, vagy csak a válladra van szükség. Én drukkolok!!
2012. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért még korai ezt így lebeszéli hisz vannak csodaszámba menő történések,hány ilyen eset van?!

Szóval még bármi lehet!Akár megis állhat a folyamat!

2012. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hány hetes terhes pontosan a barátnőd?Nincs arra esély,hogy még 1-2 hetet bent tartsák a picit?
2012. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!