Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon elvagyok keseredve....

Szilvi01 kérdése:

Nagyon elvagyok keseredve. Valami baja lesz a picimnek? Vki járt már így?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok, méhlepény öregedés miatt kaptam beutalót,de közben észrvették hogy a picimnek a jobb pitvara fél centivel nagyobb mint a bal.A papirra ezt irták a megszokottnál tágabb,egyébként négyüreges szív.3 orvos nézet meg köztük egy professzor,holnap megyek egy gyerek kardiológushoz. Annyit mondtak nem lesz semmi baj.Mégis mire számítsak?Mit jelent ez az egész?Akinek volt hasonló írja le kérem! nagyon megijedtem egész nap sírok és nem bírom abbahagyni.Miért most veszik észre?Eddig minden rendben volt a szívével,szívhangjával,normális fejlődik.
2012. márc. 20. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én az ultrahang-diagnosztikában egyáltalán nem hiszek. Addig, amíg a babákat 1-1,5 kg-os eltérésekkel saccolnak meg, addig nem igazán tudom elhinni, hogy ilyen apróságokat ki tudnak szűrni. De persze lehet, hogy vannak már korszerűbb gépek is és hozzáértő szakemberek is. Nekem a 20. hét tájékán az egyik babánál (ikrek) úgy látták, hogy az átlagosnál több a magzatvíz. Fűhöz-fához küldözgettek, tisztára bepánikoltam és miután nem találtak semmi egyéb elváltozást, azt mondták, hogy születése után kiderül, hogy van-e baja. Hála az égnek nem lett, viszont végig paráztam, hogy vajon egészséges-e.

Nagylányom 8 évvel ezelőtt "lyukas szívvel" született. Ez a születése után derült ki, nekünk is azt mondták, hogy ha 1 éves koráig nem nő be, akkor műteni kell. Szerencsére 6 hónapos korára összenőtt, így nem lett műtét.

Egyébként, ha nyugtatnak, hogy nem lesz baj, akkor próbálj megnyugodni. Pár hét és egészséges babád fog születni. :-)

2012. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem "szólóhoz".

Nekem a 31 héten azt mondták ultrahangon hogy nagyon pici a babám..mindössze 1660g-ot mondtak.És a szülés előtt 2 nappal pedig 2560gra saccolták.Engem is ijesztgettek,hogy nem fejlődött rendesen.2 nap múlva 38+5 hetesen egy makk egészséges 3270g-os 49 cm-es kisfiút hoztam világra..

Próbálj megnyugodni és bízni abban,hogy minden rendben lesz..

Kívánom a legjobbakat és kitartást..

2012. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj, nyilván mindenre odafigyelnek és ez jó! Fölöslegesen nem nyugtatnak meg, az orvosnak kötelessége megmondani a tényeket!

Pihenj sokat, imádkozom értetek, minden rendben lesz, meglátod!!

2012. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nyugodj meg és majd írd meg , hogy mi lett!
2012. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nem lesz semmi baj.A dokim 26 héten genetikára küldött mert azt mondta pici a babám.Lehet meg is kell szülnöm 26 hetesen!!erre e genetikus azt mondta semmi baja a korának megfelelőek a méretei.Minden okés.orvost is váltottam mert a 2 hét mig vártam a genetikusra akkorra kaptam időpontot maga a pokol volt.És 37 hetesen 3600 gr al megszületett a kislányom makk egészségesen komplikáció nélkül természetesen gátvédelemmel ennél jobb nem is lehetett volna már 2 éves nagylány és makk egészséges!Minden ok lesz ne aggodj!!
2012. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi nyugtatásokat,bár mondjuk mindegyikőtök itt a pici súlyáról meg a fejlődéséről írt,de itt egy szívprobléma a baj...ez lesz életem leghosszabb éjszakája.Remélem csak félrenéztek valamit vagy semmi jelentősége ennek az egésznek.Köszönöm
2012. márc. 20. 18:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Drukkolok irj mi volt!!!Utolso voltam.
2012. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az uh nem biztos, de vannak speciális magzati szívuh vizsgálatok, a 33. hétben már nagyon nem vizsgálható és a méretek sem valósak sok esetben. Nekem szülés előtti nap azt mondták retardálódik a gyerek, visszafejlődik a méhemben és már csak 2,5 kg másnap egy 3680 gr-os egészséges babát szültem, 24 óra idegeskedés után :-( fel a fejjel !!!
2012. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én elöző terhességemet tervezetem, minden fizetős és kötelező vizsgálatra elmentem, géndiagnosztika stb.... nem vették észre, még születése után sem, csak az 1 hónapos gyermekorvosi vizsgálaton, hogy egy négyes (falott tetralogia) szívfejlődési rendellenességel született a gyermekem, amit már a 14. hétben észre kellett volna venni :-( erről ennyit ! Ne aggódj, nem lesz semmi baj !
2012. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! a te esetedben ez a 4-es rendellenseggél megnyilvánul valamiben?ugy értem hogy ezzel is teljes életet tud élni a picid?gyógyszert kap rá?
2012. márc. 21. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!