Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ment már vki ilyen alacsony...

Ment már vki ilyen alacsony haemoglobinnal szülni? Szükség volt vérátömlesztésre?

Figyelt kérdés

39+1 hetes kismama vagyok. A 28. héten még 110 volt a HGB, akkor kezdtem el napi 3x1 vasat + napi 1000mg C-vitamint szedni. Ennek ellenére a 32. héten lecsökkent 100-ra, a 36. héten pedig már csak 90 volt a haemoglobin (ugye 120-160 a határ). A vérnyomásom folyamatosan 85/60, pedig (pont az alacsony vérnyomás miatt) napi 2 főzött kávét megiszom a háziorvos és a védőnő tanácsára. Mégsem emelkedik. De engem igazából a HGB zavar nagyon, m a dokik folyamatosan azzal ijesztgetnek, h ha így marad, akkor vérátömlesztés lesz...Ráadásul császárosak leszünk, félek nagyon, h vmi baj lesz :(

Ma voltam nődokinál (nem magánorvos, SZTK-s), kérdeztem, mit tegyek, h emelkedjen a HGB, és azt mondta (az altatóorvossal egyetemben, akinél hétfőn voltam), h szedhetem ugyan tovább a vasat, ha "van kedvem", meg ha már kiváltottam anno, de az eredményeim alapján nem sok értelme van...

Most akkor mit csinálhatnék?? Már csak 1 hetem van hátra, lehet, h még annyi sem!

Valaki hasonló helyzetben? Vélemények, tapasztalatok??

Nagyon-nagyon el vagyok keseredve!!


2009. jún. 13. 00:49
 1/1 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt végig vérszegény voltam, pedig szedtem a vasat, c vitaminnal.

Szüléskor sok vért veszítettem( sima szülés volt), utána minden nap vettek vért és 2. nap múlva olyan csapnivaló lett a vérképem (egyik orvos fogalmazott így), hogy addig nem engedtek haza, amíg nem katam 2 egység vért.

Nekem a haematokrit-em volt 19, és 24 alatt haza sem enegedtek volna.

Viszont utána sokal jobb lett ,elmúlt a szédelgés, erőtlenség, pedig nagyon paráztam, mert előtte még sosem kaptam vért, csak adtam.

2009. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!