Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik a missed ab....

Hogyan zajlik a missed ab. műtét? Ma reggel elkezdtem vérezni, pénteken megyek missed ab. műtétre.6 hetes lenne a baba, de szabálytalan alakú a petezsák és megindult a vetélés.

Figyelt kérdés

- Ti is véreztetek előtte?

- Mit vigyek magammal (ruha, betét stb.?

Aznap hazamehetek.


2012. márc. 21. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező. Nagyon Sajnálom, hogy át kell élned ezt. Nekem tavaly augusztus 6-án volt a missed ab műtétem. Előtte való nap délután kezdtem vérezni de minimálisan. Bementünk az ügyeletre és ott mondták, hogy mire számíthatok. Másnap reggel kellett visszamennem reggel 8-ra és labort csináltak és vércsoport vizsgálatot. Ha neked van vércsoport meghatározó vizsgálatod akkor vidd el, mert kérni fogják. Mivel én már szültem semmit sem csináltak. Aki nem szült még az kap méhszájtágítót. Bementünk a műtőbe és felfektettek az ágyra, olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálaton a szék. Lekötözték a kezem és a lábam. Kaptam granült és ebbe nyomták az altatót és egy maszkot kaptam még amiben mélyeket kellett lélegeznem. 10 perc alatt kész voltam. Én elég vérzékeny vagyok így csak másnap mehettem haza. 10 nap múlva kellett mennem a szövettan eredményért és 6 hét múlva kontrollra. Vigyél magaddal tisztálkodó szereket és fehérneműt, hálóinget papucsot, poharat és evőeszközt. Nagyon sajnálom, hogy ez történik veled de hamar túl leszel a művi részen de a lelki része már bonyolultabb. Sok erőt és egészséget kívánok neked.
2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Az lemaradt, hogy betétet is vigyél és ha minden rendben még aznap haza mehetsz kísérővel.
2012. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én már szültem császárral, így fogok kapni tágítót, mondta is a dokim. :-(
2012. márc. 21. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Sajnálom nagyon és együtt érzek veled. Az majd egy kicsit kellemetlen, ahogyan a szobatársaim anno mondták. De szorítok érted és gondolok rád. Remélem minden rendben lesz. Bár tudom, hogy ezt szörnyű átélni.
2012. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nagyon sajnálom,hogy át kell ezt élned!

Az első válaszoló mindent pontról pontra leírt.

Sajnos én 3 hónapja kerültem ebbe a szörnyű helyzetbe.

Én kb 5napig vérezgettem előtte,az orvosom pihenést és MagneB6-ot javasolt,de sajnos hirtelen erős lett a vérzés és a petezsák is távozott.Legalábbis szerintem az volt.Este hat körül mentünk be a kórházba,egy ügyeletes vett fel,aki megcsinálta az ultrahangos vizsgálatot,és megállapította,amit már úgy is tudtam.Mivel ott szültem,nekem nem kellet vércsoportot igazoló vizsgálat.Mivel az ebéd volt amit utoljára ettem (nem lehet műtét előtt inni,enni jó pár órával)) a dokim felajánlotta,hogy éjjel megcsinálja a műtétet mert akkor ha minden rendben,reggel hazamehetek.A továbbiakban ugyan az történt mint az előttem válaszolóval.Ezt csak finoman jegyzem meg,de az asszisztens,aki kérdezgetett,gyógyszerérzékenységről,és minden féléről,és aki bekötötte az infúziót,hát olyan volt mint egy szörnyeteg.Szívem szerint megkérdeztem volna tőle hogy Ugye tudja,hogy szerettem volna ezt a babát?Úgy viselkedett,mint ha már a harmadik abortuszom lenne,önszántamból.Tragédia! Állítólag negyed órás volt a beavatkozás,én a maszk után már semmire nem emlékeztem,csak hajnalban ébredtem fel,akkor éreztem,hogy be vagyok "pelenkázva" és egy nagyobb mennyiségű vér távozott.Fájdalmam nem volt.A vérzés is menstruációhoz hasonló mennyiségű lett másnapra,és haza is mehettem szerencsére.Nem kell nagy csomagot összeállítanod,hiszen enni se tudsz majd,max utána,ha kívánod,meg folyadékról azért gondoskodj,de ezt úgy is elmondják szerintem.Én azért örültem,hogy éjszaka kialudhattam az altatás hatását,nem tudom milyen lesz így neked.

Sok erőt,én is azt gondolom,hogy nem ez a legnehezebb része!Engem csak az vigasztalt,hogy valamiért így kellett,hogy történjen.

2012. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok, sajnálom, hogy nektek is át kellett ezen esni, szörnyű dolog ez. Van már egy 2 éves kislányom, ő tartja bennem az erőt. Vele nem volt semmi baj.

A dokim elmondott mindent (csak azt nem, hogy mit vigyek), meg másabb olyantól hallani, aki már átesett rajta, mint az orvostól. :-(


Ezeket raktam oda: bugyi 2 db, betétek, törölköző, tusfürdő, papucs, wc papír, zsebkendő, meg majd innivalót rakok még, és a papírjaim, szerintem ennyi elég lesz, hálóinget adni fog a kórház, szülésnél is adtak. Ha esetleg éhes lennék, majd a férjem hoz valamit. Az mondta a dokim nem kell befeküdnöm, ha jól leszek aznap hazajöhetek! Remélem délután szerencsésen hazajöhetek.

2012. márc. 22. 08:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia első vagyok. Már biztosan túl vagy rajta. Gondoltam rád. Én aznap mikor készen lettem kicsit megkönnyebbültem de sírva ébredtem. Próbáld feldolgozni minél hamarabb, persze tudom, hogy nehéz. Jó egészséget és mielöbbi babásodást kívánok.
2012. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez olyan érdeke, azt írjátok, hogy annak adnak tágítót, aki még nem szült! Én nem szültem még és érdekes engem valami zselével tágítottak, ami azt jelenti, hogy én arról már nem is tudtam mert altatás alatt csinálták, igaz én 25 percig voltam bent, a többiek akik aznap voltak ők csak 10-15 percig..

Szóval nem tudom, de ez tényleg kórháztól és orvostól függ...

Nekem amúgy nem volt fájdalmam, azt leszámítva, hogy amikor kitoltak a műtőből, éreztem ahogy összehúzódik a méhem és az nagyon fájt, de csak kb 5 percig.. utána semmi

Jah meg nekem begyulladt a branul helye és az egész kézfejem.. egy napig jegeltem és elmúlt.


Én is egy hétig véreztem előtte, és a műtét előtt 3 napig kórházban feküdtem, mert már vetélés gyanús voltam, de amikor elvetéltem, azt nem lehetett összekeverni semmivel... se a fájdalmat, se a vérzést.. szó szerint ömlött belőlem a vér, és nagyon fájt a hasam...

2012. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem is a műtét alatt volt tágítás, nem előtte. Hiába nem szültem még, csak császárral, a műtét nem volt több 10-15 percnél. Gondolom orvos, kórház függő a dolog. Én nem görcsöltem nagyon, csak olyan enyhe menzesz szerű görcsök voltak, a műtét sem volt vészes, inkább lelkileg viselt meg. 2 hétre rá küldtek egy levelet, hogy menjek be, mert további kezelések szükségesek, de szerencsére vaklárma volt, jól sikerült a műtét. A szövettanon az állt,hogy méhen kívüli, mert nem volt elég magzati szövet, vagyis itthon elvetélhettem, mert eléggé véreztem otthon.

Amit nem vittem és kellett volna, az a köntös volt, de adtak kórházit!

A július volt az első próbálkozós hónapunk, de sajnos nem jött össze.

2012. aug. 11. 12:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia utolsó vagyok! Nekem is ugyanez lett a szövettanom! Tegnap mentem érte! Nem találtak magzati szövetet, azt hittem megőrülök.. de engem is kivizsgáltak és hál istennek nincs semmit baj! Ne aggódj össze fog jönni a baba! Amúgy Ti meddig próbálkoztatok előtte? Nekünk ez volt az első babánk, és pont 1 év alatt sikerült!
2012. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!