Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha terhesség...

Mit csináljak, ha terhesség alatt egyszerűen képtelen vagyok szabadulni a szomorúságtól?

Figyelt kérdés
A gyerekem apjába nagyon szerelmes voltam/vagyok, de ő nem akarja a gyereket. A leges legnehezebb, hogy amióta megtudtam, hogy terhes vagyok, nem is látan, nem is beszéltem vele személyesen, a hírt is csak e-mailben írtam meg neki nagy örömmel, mire ő csak kb. 4-szer hívott az egész terhesség alatt, hol azért hogy az abortuszra beszéljen rá (amikor már nem is lehetett), hol azért, hogy az örökbeadásra, mondván hogy ez volna az "ára" annak, hogy vele legyek. Egyszerűen képtelen vagyok mosolyogni egész terhességem alatt (már lassan szülni kéne majd) úgy érzem megbolondulok. Tépelődöm egész álló nap, és nem találom a kiutat. Nem tudom ez a babával mit tesz majd, egyenlőre minden vizsgálat azt mutatja, hogy egészséges. Voltam pszichológusnál, papnál, próbálok barátokkal beszélgetni, találkozni, de úgy érzem semmi sem igazi, megnyugtató megoldás, és nem érzem, hogy segítene bármi is. Főleg az nem segít ha mindenki jól megmondja nekem, hogy "ez egy szemét alak", meg hogy "felejtsd el", még rosszabb. Nem megy, pedig próbálok erőt venni magamon. Mit kell ilyenkor csinálni? És mi lesz így a babával?
2012. márc. 23. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mar dontottel. a babadat valasztottad ,szerintem helyesen. ossze kell szedned magad es helyt kell allnod egyedul. ha te elhagyod magad akkor mi lesz a gyerekeddel? Ezt nem teheted meg.erosnek kell lenned es felallni a padlorol marcsak azert is. nem irom azokat a dolgokat amit irtal hogy ne irjuk. tudod te azt magadtol is.csak el kene fogadni a valosagot.nehez de ez a megoldas.
2012. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj örülni annak, hogy megszabadultál ettől a szemét lelketlen, érzékelten paraszttól, aki a saját gyermekének a halálát kívánná. Ha ezen megpróbálsz felülkerekedni, és kicsit pozitívabban szemlélődni (, elvégre nemsokára Anya leszel, az egyetlen, akire ez a kis ártatlan manócska számíthat), meglátod, lesz még olyan férfi, aki beleszeret abba a mosolyba és a gyermekedbe, és apja helyett apjaként fogha szeretni őt. A másik pedig egy életre bánhatja, hogy ekkora szemét volt. Ne bánd egy percig sem, hogy nem maradtál vele!!! És igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy szemét. :(

Tarts ki, sok-sok erőt kívánok Neked tiszta szívemből, és nagyon remélem, hogy ráakadsz életed szerelmére is, de most a legeslegfontosabb, hogy a kicsi babád egészséges és boldog legyen, egy kiegyensúlyozott anyával. Menni fog, boldogulni fogsz, amíg nem találsz társat. R*hadt nehéz lesz, de Te igenis meg fogod állni a helyed. De tudod, hogy a gyereknek nem tökéletes, hanem mosolygós anya kell, úgyhogy fel a fejjel végre, és előre nézz, ne hátra. Még egyszer, hajrá. Mi itt Veled vagyunk, ha bármi kérdésed van, biztos vagyok benne, hogy rengetegen fognak Neked tanácsot adni!

Egy 15 hónapos kisfiú anyukája

2012. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!