Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég buta kérdés! Ne nevessete...

Elég buta kérdés! Ne nevessetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Na szóval arról lenne szó! Hogy ugye a szülésnél a méhszáj értéknek 1111-nek kell hogy legyen.. De ez azt jelenti, hogy itt már a tolófájások jönnek? Vagy itt még csak szinte kezdődik a vajúdás? És hogyha 'benéznek a lábam közé' ott látszik már hogy mondjuk 10cm-re vagyok tágulva?(ezt úgy értem, hogy még hozzám se nyúlt a doki csak benézett, bepillantott :) ) Vagy az belülről tágul 10 cm-re? (vagyis úgy nem látszik semmi)? Bocsi az idétlen kérdésért, de kíváncsi vagyok, hogy zajlik az egész :)

Mert lassan sorra kerülök én is :)

37 hkm


2012. márc. 26. 08:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Engem mindig kézzel vizsgáltak és úgy nézték a méhszáj állapotát, de az én időmben még egy ujjnyi, két ujjnyi és a többi volt, nem ilyen bonyolult számok.


Szóval jönnek a fájások, néha megvizsgál a szülésznő, közli a méhszáj állapotát és aszerint döntenek a folytatásról.

2012. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

A tágulás a méhszájra vonatkozik, azt az orvos sem szemmel, hanem kézzel vizsgálja.

Hogy milyen értéknél jönnek a tolófájások, azt nem tudom. Én aznap reggel voltam vizsgálaton, 1 ujjnyi voltam. Este elkezdődött, és 1 óra alatt megszültem.

2012. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Értem csak nem voltam benne biztos, hogy akkor ez most szemmel látható e vagy csak újjnyira nézik? :)
2012. márc. 26. 08:40
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez az én kérdésem volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Magamon még nem tapasztaltam meg, kb egyidősek vagyunk. Könnyű szülést!

2012. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jajjjjj.... hát én se szeretném, hogy tágítgassanak. Csak tényleg azt nem tudom milyen méhszájértéknél jön a tolófájás? Ha valaki tudja írja már meg!! :D
2012. márc. 26. 09:11
 6/23 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor, amikor közelít a 10 cm-hez. Sok helyen olvastam, hogy egy ideig még nem volt szabad nyomni mert nem volt 10 cm. Tudod, szerintem ne gondolkodjunk ezen... mert csak megijedünk :)

előző voltam.

2012. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én nem ijedtem meg inkább csak egy picit megszeppentem :) te mikorra vagy kiírva? és hol fogsz szülni? én elvileg április 19-re, de van már 10-re is meg 1-re is időpontom (szülni) és szegeden szülök :D
2012. márc. 26. 09:18
 8/23 anonim ***** válasza:

Én Erdélyben lakom, itt fogok szülni. Április 29-re vagyok kiírva, de szerintem hamarabb meglesz, nagyon nagy baba, a dokim szerint "csak" az apukája méreteit örökli :) én megteszek mindent, hogy ne hordjam túl :).

Próbálok nagyon pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, és felkészülni arra, hogy nehéz lesz, de nem kibírhatatlan... :)

2012. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy nálunk is elég nagy lesz a baba :) már most 37 hetesen 3200 gramm... mi lesz ha végig viszem?? :) óriásbébi?
2012. márc. 26. 09:26
 10/23 anonim ***** válasza:

Akkor eléggé egy hajóban evezünk :). A miénk 34+1-kor volt 2300g. A FL pedig ugyanekkor 36+4-nek felelt meg.

Már közöltem a férjemmel, hogy április 20-tól a napi programjába be kell iktatni bizonyos dolgokat :)

Ti hamarabb kezdhetitek :)

2012. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!