Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is leesik a vérnyomásot...

Nektek is leesik a vérnyomásotok időnként?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok a 2.gyermekkel, ma reggel az ájulás szintjén voltam... Párom mérte a vérnyomásom, 90/50 lett. Valamiért leesett. Elég ijesztő volt.

Orvoshoz holnap megyek, akkorra van időpontom.

Neo-Ferro Folgamma vastablettát szedek, mert a vasam a kezdetektől kevés.

Amúgy az eredményeim jók voltak eddig, vérkép is, vizelet is, vérnyomás is (amikor mérték).

A III.rutin eredményét is holnap tudom meg az orvostól.

Van okom szerintetek aggódni vagy ne is törődjek vele?


2012. márc. 28. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, holnap ezt azért beszéld meg az orvossal, mert ha bármikor rád törhet, és olyan szinten hogy az ájulás kerülget, azért az nem jó. Vagy tarts magadnál szőlőcukrot, hogy ha megint leesne, ne ájulj el, a szőlőcukor valamennyire helyreteszi a vérnyomásodat.
2012. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Normális, de azért beszélj az orvossal, és minden helyzetben számíts rá, légy óvatos, de azért ne rettegj tőle:) Én is így voltam:)
2012. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez még mindig jobb, mintha magas lenne, hidd el.

A pulzusod amúgy mennyi volt mindehhez?


A szőlőcukor sajnos inkább a vércukorszintet emeli, mint a vérnyomás...

Tejes kávé vagy fekete tea inkább segít.

2012. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen testhelyzetben van ez az ájulás közeliség? Nekem vena cava szindrómám volt terhesen, ami azt jelenti, hogy háton fekve a baba (meg a méh) elnyomta a hasi vénát és majd' elájultam. Nem is tudom hogy szültem volna "rendesen" háton fekve a szülőágyon. Így is mind a két császáromnál nyomták belém az atropint, hogy ne ájuljak el (már sötétedett a világ, mikor szóltam, hogy valamit csináljanak)...
2012. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! A tegnap voltam terhesgondozason, 100/50 volt a vernyomason, ketszer is megmertek, netalan hibasan merte volna...kicsi nekem is a vernyomasom, nem tudom miert, napi egy kavet megiszok.

17 hetes babas

2012. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem előtt mindig 120/80 volt. Akkor terhesen elkezdett csökkenni. 110/60 meg 100/60-ig lement. Azóta is lent van.Volt hogy meg se tudták mérni,annyira alacsony volt. Most a második babámat várom és most előfordul,hogy szédelgek ha hirtelen felállok. A védőnő is csak nézett,amikor mondtam,hogy nekem ez a normális és akkor érzem magam rosszul ha 120 körül van.
2012. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első babánál nem volt ilyen tünetem.

A kávétól el vagyok tiltva mert kicsit vizesedni kezdett a lábam s sómentes diétára fogtak, plusz nem lehet kávéznom sem :(

Nekem is fekvő helyzetben volt az ájulás-szint, pontosabban miután felkeltem reggel.

Holnap megemlítem az orvosnak.

Köszönöm :)

2012. márc. 28. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!