Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukorvizsgálatomo...

A terheléses cukorvizsgálatomon 7,7 lett az érték/határérték 7,8-tól cukorbetegség/. A doki és a védőnő is diétát javasolt, de a diatetikushoz még nem tudtam elmenni. Hány g-os a szénhidrát diéta amit ilyenkor ajánlanak?

Figyelt kérdés
Olvastam 160-180g osakat,de az már terhességi cukor és nem határvonal.Nekem azt mondta a doki hogy a cukorbetegség csak 7,8 felett kezdődik és az 8-9 vagy annál nagyobb érték
2009. febr. 1. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A 7,7 még nem cukorbetegség! A terhesség alatt emlelkedik a cukor és vigyázni kell vele, de ne ess kétségbe. Bár mi hiába okoskodunk, hogy hány grammos legyen, ezt a diabetikus fogja neked elmondani. De álltalában tényleg a 150-200g diéta a javasolt. Minden jót!
2009. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem a 7,1 cukrommal küldtek annak idején a cukorgondozóba. Ott jó nagyot csodálkoztak, hogy mit keresek ott, mert csak 8 feletti érték esetén indokolt. Nyilván nem árt ha odafigyelsz az étkezésedre, főleg ha a közeli hozzátartozóid között van cukorbeteg.
2009. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van vércukor mérőd?

Ha reggeli étkezés után 1 órával felmegy 7 mmol fölé, mindenképp menj el cukorgondozóba. Először diétát rendelnek el. Általában 180g-mal kezdik. Ha ez sem segít, inzulint kell adni.

2009. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
180-200 grammos diétát kell tartani kezdetben. A lényeg, hogy 3 óránként egyél, elosztva a CH mennyiséget 5 étkezésre. Kenyér és tésztaféléket, cukrot ne egyél. Jöhet sok husi, zöldség, tejtermék, és a gyümikkel is óvatosan, de azt azért egyél. Nem olyan vészes a diéta, csak az első napok a nehezek, míg rá nem jössz, hogy végülis tök sok mindent lehet enni, és változatosan. Kenyér helyett az Abonett jó, illetve ha nagyon szeretnél kenyeret enni, akkor a bajoros rozskenyérben van a legkevesebb CH, de még abban is egy szelet 21,5 grammot tartalmaz, tehát nem kevés.
2009. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A hoxa. hu CH-táblázata tök jó, érdemes aszerint táplálkozni.


S még egy. A 7.7 még jó érték, bár határon van, de jobb az elővigyázatosság, mert a várandósság előrehaladtával, sajnos a cukorszint emelkedni szokott. :(

A baba miatt pedig ne aggódj, ettől még ő egészséges marad! :)

2009. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én eddig mindenhol a 7,1-es felső határt hallottam. És inkább diétázz, minthogy bármi baj legyen. Szerintem nem szabad félvállról venni.
2009. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!