Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szocpol ügyben kérnék tanácsot...

Szocpol ügyben kérnék tanácsot azoktól akik értenek hozzá!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálok rövid és tömör lenni. 6 éve vettünk egy új építésű lakást. Akkor 2 gyerekre fölvettük a szocpolt, és már terhes voltam. Meg is született, meg is kaptuk mindkét manóra. összesen 1millió600ezret. Ebből a felmutatott gyerekért 500ezret, a még meg nem lévőért 1millió100ezret.

Idén telne le a 6 év amikoris föl kellene mutatni a 2.gyerkőcöt. De mivel úgy tűnt nem jön össze, és már a hiteltörlesztésünk is magas lett mivel letelt5 év, és a takszövnél ahol kaptunk lakáshitelt, igen magas volt a törlesztő, úgy döntöttünk átmegyünk egy másik bankhoz. Így is lett, de mivel ott szerepelt a hiteligénylőn a szocpol, mint megelőlegező kölcsön, ezért vissza kellett fizetnünk kamatostól a 2.gyerekre megigényelt 1millió100-at, ami kamatostól 1milló 7százezer lett. (Jó kis kamat, mi?)

A kérdésem az lenne h ez az ügy lezárult, már decemberben. Viszont amikor visszafizettük, kiderült h kismama vagyok. Azóta már lassan betöltöm a 29.hetet, és elgondolkoztam azon, h még nem telt le a 6 év...ami a 2 gyerek között van...és új lakásban lakunk. (ugyanabban)

Esetleg láttok arra esélyt, h újra megigényeljem az államtól? Elég nagyot buktunk azzal h idő előtt elvetettük a lehetősséget és inkább visszafizettük kamatostól a 2.gyerekre járó szocpolt, mert féltünk, h jól kibabrálnak majd velünk, ha esetleg letelik a 6 év, és nem lesz kézpénzünk...ráadásul ebben a mai világban kinek van kp közel 2 milliója. ....

Akkor ezt a döntést hoztuk. Nem bántam meg, mert bankot mindenképp váltani akartunk. Viszont a 2.gyerekre járna pénz. Mit tegyünk?

Segítsetek!

És köszi, h végigolvastátok!

Kata


2009. jún. 17. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű... Most már késő igaz, de lehetett volna még 1-2 év hosszabbítást kérni (legalábis nálunk lehet) igazából az a Bank tudna pontos felvilágosítást adni ahol a hiteletek van, hiszen gondolom ott vennétek fel a szocpolt is. (érdekes, mi 5 éve vettük fel 8 évre és 2,4M-t adtak 2 gyerekre. Igaz mi építkeztünk.) Úgy tudom, hogy betöltött 26. hét után már embernek számít (de lehet hogy hülyeség) mert akkor már ha ne adj Isten valami történik vele akkor meg kell szülni. Remélem hogy sikerül azért még felvennetek, amíg egyátalán van szocpol. Minden jót!
2009. jún. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg!!!

Igényeld újra és minden előzményről csatolj egy fénymásolatot.

Szerintem sikerülni fog.Jogod van hozzá egyértelműen.

De mindenképp irásban tedd a kérést és kérj iktatószámot amire vigyázz.

Ha elutasítanak kérj tanácsot ügyvédtől.

Drukkolok neked.

2009. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Férjem megkérdezi a hitelügyintézőnket, és megpróbáljuk még most beindítani az ügyet. Hátha visszakapnánk, és legalább kevesebb lenne a törlesztőnk.

Ha nem jár szerencsével, akkor bemegyek a baknkba. Ahogy tanácsoltátok. Minden jót nektek is! És köszi h elolvastatok:)

2009. jún. 18. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem jár. Bankot is váltottál, azóta már a lakás is használtnak minősül. Egyáltalán mire akarok igénybe venni?
2009. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy mire? Hát mert jár! Mi az h mire akarom igényelni...arra a lakásra amiben vagyunk. Új, első tulajok vagyunk.
2009. jún. 18. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Barátnőmék kb 4éve költöztek újépítésű lakásba 2 gyerekkel. Meg is kapták a 2400000ft szocpolt. 1éve megszületett a 3-ik gyerköc és automatikusan kevesebb lett a hitelük, mert a harmadik gyerkőc után is megkapták a szocpolt. Tehát levonták a hitelükből. Szerintem is érdeklődj utána, mert van esély a baba születése után, hogy megkapjátok. Egyébként én ugy tudom, hogy a betöltött 20-ik hét után már jár a szocpol. Legalábbis nekünk , amikor küldött a bank egy papirt, amit ki kellett töltenünk, hogy ezentúl nem kell külön a gyermek születése után futkozni a bankhoz, mert az államkincstár állitolag értesíti automatikusan a bankot. Szóval azon a papíron azt olvastam.
2009. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!