Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Gyűjtenétek nekem...

Kismamik! Gyűjtenétek nekem frappáns, de nem sértő reagálásokat anyós beszólásaira?

Figyelt kérdés
Nem akarom megbántani (habár most már tényleg megérdemelné), de szeretném magam valahogy megvédeni. De úgy hogy közbe vegye is az adást, de én ne legyek sértő. Egyfolytában olyanokkal piszkál hogy még két hónap és nem férek be az ajtón. Meg hogy ő egy kis "megymaggal" ment szűlni hozzám képest. Meg az alap hogy milyen kis "husi" lettem. És így mellékesen mondom hogy "csak" 1 kg 20 dkg-al vagyok több a 6. hónapban mint amivel kezdtem. De ezt meg sem hallja. Jó sosem voltam egy nádszál kisasszony.
2009. jún. 18. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen mondd azt hogy a baba a pocakodban biztos jol érzi magàt,nem sajnàltad töle a vitaminokat:)
2009. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Mond neki, hogy a fia téged pont így szeret, sőt amióta terhes vagy még szebbnek is lát. Ennyi. Ha ettől nem megy el a kedve a gúnyolódástól akkor már tényleg kijárna neki egy nagy füles :D Egyébként az én anyósom sokkal durvább dolgokat szokott nekem mondani. Pl: hogy döglöttem volna meg a kórházban a kölykömmel együtt meg hasonlók. Mellesleg miatta kerültem kórházba, mert annyit idegeskedtem miatta, hogy a 32. héten megindult a szülés amit alig tudtak visszatartani. Most 36 hetes vagyok, de szerencsére már anyósomtól sikerült megszabadulnunk.

2009. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh, az én anyósom sem piskóta, de a súlyom miatt még nem cseszegetett. Az enyém nagyon sunyi...

Nem tudok tanácsot adni, de szerintem nincs is erre igazi jó tipp, mert bármire mondhatja azt a pici fiának, hogy megsértetted...

Csak úgy kell előadnia a dolgot, olyan hangsúllyal, stb.

Szóval nem irigyellek.

De elolvasgatom majd, miket tanácsolnak mások:-)

2009. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

...és mekkora lett az a kis meggymag????


....kérdezd meg tőle azért kérdezi azt hogy nem férsz be az ajtón mert talán mire jön a kicsi ki szeretné a nyílászárókat újakra cserélni????


...kérjen a husi még egy egy kis kaját....!!! Ha már husi.


ez nehéz, sokat jár az agyam ezen, biztos én is felhúznám magam rajta. De jókislánynak kell lenni....

....nem lennék a helyedbe, de tényleg valahogy kezelni kell

Apropó mi lesz ha meglesz a csöppség??? Akkor miket kell hallgatni.

Nekem anyósomtól annyi elég volt hogy meg sem kérdezett és a gyerek meg lesz keresztelve, ez nem kérdés....én meg lestem mint a lukinyúl. Meg így lesz meg úgy lesz meg amúgy lesz (de ez inkább anyám). Nekem a Mutterom sokkal macerásabb lesz kibírni mint az anyósom...na most belegondoltam mi vár ránk..

2009. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Keleti Andrea is ha jól hallottam a tv-ben vagy 30 kilóval ment szülni annó, vagy ilyesmi, és Te hozzá képest még csak 1 kilót "híztál"!

Mond hogy a dokid és a védőnőd is agyba-főbe dicsérnek, hogy CSAK ennyivel vagy több!!! Ami a baba és a magzatvíz + a több vér és a melleid!

Nameg manapság ez az új divat hogy mindenki a kismamák súlyával van elfoglalva és ez köszönhető annak, hogy a női ideál a 90-60-90 illetve az anorexiás vékony nők, és már a kismamáktól is elvárják hogy darázsderékkal menjenek szülni!

Persze a túlzott hízás veszélyes.De nem értem Téged miért b.sz.gat az anyósod! Bocsi csak felkaptam a vizet. Én 24 hetes vagyok 5 kilóval vagyok több mint az elején.

Ő szokott Neked/Nektek főzni néha? Mert mondhatod azt is hogy anyukád nagyon finomakat csinál Neked/Nektek ami annyira aranyos tőle, Te meg nem fogod megvonni magadtól a sok finomságot!

Kitartás!

És szép babavárást!!!

2009. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem szülés után támadott meg ilyenekkel. Még azt is mondta, hogy filctollal meg kellene rajzolni rajtam a felesleges párnácskákat.

Én mondtam neki, hogy oké, de miután készen van a művel én is megrajzolom az Ő formáit.

Mindig mondja, hogy tornázzak, meg ilyesmi, végül is csak jót akar...

Az már más kérdés, hogy semmiben nem segít, hogy ezekre jusson időm.

Én is olvasom majd, hogy milyen tippeket írnak a többiek!

Jó egészséget nektek!

2009. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szia, a 16:09-es válaszoló mintha én lennék. Anyósom is ezzel piszkál, hogy fogyjak már le (6 kg még rajtam van), egyfolytában célozgat, ismerősöknek azt mondja, hogy látja rajtam milyen feszült vgyok a súlyfeleslegem miatt. De persze ő sem segít, hogy letornázhassam. Egyébként is tojok rá, jól érzem magam, majd lemegy ez a pár kiló is. Ha nem szeretnéd megsérteni engedd el a füled mellett a megjegyzéseit. Ne foglalkozz vele. Boldog babavárást kívánok

Üdv 6,5 hós kislány anyukája

2009. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én anyósom most kezdte kivesézni, hogy nem nőtt a pocakom.

"jo persze a picike nőhetett bent, de nem NŐTT semmit a pocid..." olyan fejjel, mintha ezzel ártottam volna a babának (tényleg nem nő már egy hónapja a pocakom, csak a gyerek benne) pedig nem diétázok, már vizesedek, és még 9napom van a szülésig, és különben is mi köze a pocakom méretének a gyerekem egészségéhez???

Én azzal vágtam ki magam, hogy "mindig is mondtam, hogy nincs nagy pocakom, csak Kispapám emlegeti gigapocinak"

Az egyiknek az szúrja a szemét, hogy nem nő, a másiknak, hogy nő.

Hülye pík, és sokszor csak azért "szekálnak" minket, mert már túl vannak a terhességen.

2009. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én anyósom a melleimet zaklatta állandóan. (Kis mellű karcsú vagyok) Na majd megnő most hogy terhes vagy! Amikor megszültem akkor meg kérte hogy mutassam meg mekkorát nőtt.

:-O Persze nem mutattam meg.

2009. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hát senkit nem irigylek a fenti válaszolók közül. Nálunk a férjem nagymamája szekál, hogy régen milyen csinos nő voltam és most hogy nézek ki! De én mondtam neki, hogy nem hallotta, hogy már ez a divat? Úgyhogy én divatosan molett vagyok és ha tudni szeretné így sokkal dögösebb vagyok mint azelőtt! Persze rosszul esik az embernek, ha szekálják, főleg ebben az állapotban. Szerintem mondd meg neki, hogy téged bántanak a megjegyzései és jó lenne ha megtartaná magának. Hidd el, jobb ha őszinte vagy!!!!
2009. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!