Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24-en héten a cukorterheléses...

24-en héten a cukorterheléses vizsgálatom 6,4 lett,31 hetesen az új dokim meg akarta ismételni, mert több magzatvizet látott. Mi a véleményetek a részletekről (lenn)?

Figyelt kérdés
8,3 lett a 2 órás eredmény, ezért megcsináltuk a 24 órás cukor profilt, ami teljesen jó lett. A babám vagy 2 héttel nagyobb, a víz is több kicsit. Diétáznom csak annyiban kell, hogy napi 5-6 adagra osszam el, amit amúgy ennék, tehát semmi extra, valójában mindenkinek így kellene táplálkoznia. Ennek ellenére köti az ebet a karóhoz, hogy terhességi cukorbetegségem van. Szerinteteeek? Tapasztalatot és értelmes véleményt kérek, nem letolást, hogy miért nem hiszek az orvosomnak. Jelzem: a 31. hétig sem az addigi magánorvosom, sem a terhesgondozó nem nyaggatott ilyesmivel illetve volt ez a gyanúja. Bocs, ha hosszú lett, szerettem volna viszonylag részletesen leírni.
2012. ápr. 12. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a terhességi cukor jele, inkább örülj, hogy lelkiismeretes.
2012. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, a gesztációs diabéteszed 8,3-as terhelt eredménnyel nem kérdés, és a nagyobb magzat ill. több magzatvíz utalhat arra, hogy effektívebb kezelésre volna szükség. Az én véleményem az, hogy eddig nem csinálták jól a terápiát, de látatlanban többet nem tudok nyilatkozni. Részemről új terhelést kérnék, éhgyomri kontroll után persze, és mihamarabb fix mennyiségű (eredménytől függően 160-180 grammos) diétába kezdenék. Azt, hogy erre azt mondták, hogy azt edd amit eddig csak több részletben - nem tudom hova tenni, nekem kissé szokatlan, én nem így tettem volna.
2012. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem kedves válaszoló, de arra lettem volna kíváncsi, hogy a 24 órás profil tökéletes ( a dietetikus mondta), akkor most mi van?? Akinek velem együtt csinálták, 10 meg 7 volt szegénynek. Erről beszéltem, hogy nem azt kérem, hogy ennek örüljek vagy annak, ilyen válaszoktól kíméljetek, légy szíves. Köszönöm.
2012. ápr. 12. 18:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2/3-as. A 12. héttől végig 2 héttel nagyobb volt a babaám,a fogantatás ideje nem 100%. Nem lehetséges, hogy simán idősebb a terhesség? A biztonság kedvéért azért nagyon odafigyelek a cukorbevitelre. Köszönöm a választ.
2012. ápr. 12. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
A 24 órás cukor profil alatt diétáztattak? Egyébként én is így voltam az első terhességemnél a terhelések mindkétszer rosszak lettek, de kis odafigyeléssel rendben volt a cukrom. Engem is annak nyilvánítottak. A több magzatvíz lehet ennek oka mit mondtak erre neked? (csak mert most nekem is többet látott az orvos egy kicsit)
2012. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 24 órás profil az egy dolog, ettől függetlenül 8,3 már egyértelmű terhességi cukorbetegség. És valóban nem súlyos, na de a terápiája akkor sem az, hogy 5-6 részre elosztva a napi szokásos bevitelt... A szénhidrát fogyasztást (főként cukor, liszt, stb.) kell korlátozni x grammra, és emellett kontrollálni. Tehát igen, neked terhességi cukorbetegséged van, és ezt a több magzatvíz is alátámasztja, ezért nem értem, hogy mire ez a lazaság a javasolt diétában. Tehát jól teszi, ha megismétli a terhelést, te pedig mindenképp használsz, ha korlátozod a szénhidrát bevitelt, és azt is "hasznosabb" (teljes kiőrlésű) formában fogyasztod, mint eddig.
2012. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5/6-osnak: igen, diétás étrend volt, ami annyiban szinte semmiben sem különbözett a többiek étrendjétől...
2012. ápr. 12. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont nem tudhatod mi viszi fel a cukrod. Nekem például a Cola nem vitte úgy fel, mint a tej. Mérned kéne néha szúrópróbaszerűen.
2012. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8,3-as terhelt eredménnyel már simán diabetológiára kellene járnod. Engem 7,7-el elküldtek és folyamatosan járnom kell kontrollra, tartani a 180 g szénhidrát diétát. A 24 órás profil jó, hogy jó lett, de nem mindegy, hogy miket ettél pont aznap.
2012. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!