Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A háziorvos tőletek is megkérd...

A háziorvos tőletek is megkérdezte hogy miért mész táppénzre?

Figyelt kérdés
8 hetesen elmentem táppénzre mert a munkahelyem stresszes és hamarosan amúgy is megszűnik.és a háziorvosom megkérdezte hogy miért akarok elmenni táppénzre milyen indokkal.ez veletek is megesett?annyit mondott hogy ha legközelebb megyek a nőgyógyászhoz akkor kérjek tőle indokot ez ügyben.viszont legközelebb csak két hét múlva megyek vissza de addig lekell adnom a táppénzes papírt.menjek és kérjem el a táppénzes papírom vagy mit csináljak?a háziorvos arra hivatkozott hogy nemtudja mit írrjon rá a papíromra.
2009. jún. 18. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Igen, a háziorvos terhes nőt csak a nőgyógyász írásos javaslatára vesz nálunk táppénzre. Anélkül nem.

Az elég kevés indok, hogy "stresszes a munkahelyem".

Nem vagy beteg, akkor miért írjon táppénzre? Az, hogy terhes vagy, nem indok a táppénzre.

2009. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
elméletileg ugy van hogy a nődokinak adnia kell egy javaslatot,és az alapján ir ki a háziorvos.én is mikor el akartam menni tp-re akkor elöször a horvoshoz mentem és ő mondta.erre ementem a nödokihoz és már ő vett tp-re egyből.igy a horvoshoz nem is mentem vissza.szerintem hivd fel a nödokid és beszélj vele.
2009. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A nődokim ráírta a papíromra hogy táppénzt javasol.
2009. jún. 18. 18:24
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Nálunk is csak nőgyógy javaslatra írt ki terhestáppénzre a doki.

De mondhatod neki, hogy rosszul vagy, fáradékony, stb...

Ha nem vagy rosszul akkoris mondhatod...


Én 20 hétig dolgoztam, utána kinyílt a méhszájam így táppénzre kényszerültem.

De 7-8 hetes voltam, amikor a házidokim szabin volt, és a helyetteshez mentem. Mondtam, hogy kismama vagyok, és reggel nem éreztem jól magam, nem mentem dolgozni. Ő meg majdhogynem lecseszett, hogy kismamaként miért dolgozok (napi 3 órát utaztam és ezt tudta), miért nem pihenek otthon, hisz egy kismamának nem kötelező dolgozni... Akkor megvisgált, és kiderült, hogy homloküreg gyulladásom van.

Amikor 20 hetesen nőgyógy javaslattal mentem a házidokimhoz, ő is csodálkozott, hogy miért dolgoztam eddig, miért nem írattam ki magam előbb.

Na, lényeg a lényeg, orvosa is válogatja.

De tényleg kell valami magyarázat a dokinak, hogy mit írjon a naplóba, milyen ürüggyel mész táppénzre.

2009. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Megint én...

Nálunk a nődoki ráírta azt is, hogy miért javasol táppénzt.

Írhat görcsöt, vérzést, ab.iminens-t (fenyegető vetélés).

2009. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A terhesség nem betegség. Ha normális lefolyású a terhességed, azaz nincsenek extrém panaszaid illetve nem vagy veszélyeztetett terhes, akkor teljesen felesleges téged táppénzre küldeni. Ráadásul feleslegesen terheled vele a tb-t illetve más állampolgárok befizetett tb-je fog olyan felesleges dolgokra elmenni, mint a te táppénzed. Ami következetesen arra vezet, hogy olyan dolgokra meg nincs pénze a tb-nek, amire kéne!!! Én nyolcadik hónapos terhes vagyok, nekem is stresszes a munkahelyem, részben fizikailag is megeröltetö (állatorvosi munka), de én csak az utolsó hónapban fogom kiirattatni magam!

Szerintem a magyar rendszer hibája, hogy egy egészséges 8 hetes terhest hajlandóak egyáltalán kiirni táppénzre!

2009. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én boltban dolgoztam és mondtam,hogy nem tudok 10-15 kg-kat emelgetni kismamaként. De nem is nagyon kellett indokolnom, ráírta,hogy veszélyeztetett. 7 hetesen már táppénzen voltam.
2009. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
"A terhesség nem betegség." Ezzel egyet tudok érteni. Ugyanakkor, ha valakinek rettenetesen stresszes az állása, akkor az nem jó a babára nézve, vetéléshez is vezethet! És miért ne fizetné a TB a táppénzt? Én is sokáig akartam dolgozni, de a 28. héttől otthon voltam, mert nyílt a méhszájam! Nem is húztam sokáig.
2009. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
persze a terhesség nem betegség-ezzel mindenki tisztában van,de nincs mindenkinek nyugodt állása.14 hetes kortol fogva tp-n vagyok mert görcsöltem sokat,pedig dolgozni akartam minél tovább,de nem is birtam volna sokáig valoszinü,mert vegyszerekkel dolgoztam,és sokat is kellett hajulnom.most 30 hetes vagyok
2009. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
énsem azért mentem táppénzre mert nem akartam dolgozni.félre ne értsetek.hanem egyrészt autóiparban dolgozom ahol veszélyes anyagok is vannak a környezetben és nem valami egészséges valamint a főnökeim eléggé kiakasztóak.illetve nemigazán bírom a napi 8 óra egésznapos rohangálást.(munkakörömből kifolyólag egész napos rohangálás)
2009. jún. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!