Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti, 'hisztek' abban, hogy a...

Ti, 'hisztek' abban, hogy a babák már anya hasában is gondolatukban beszélnek?

Figyelt kérdés

Van egy film, nem tudom mi a címe, ahol a spermák versenyeznek ki ér előbb célba, és egész végig bent is beszélt a kicsi a hasában, és miután megszületett is a gondolataiban beszélt. Ti mit gondoltok, tényleg ez lehet a valóéletben is? Vagy csak egy mesefilm? Én azt gondolom, a babák már akkor is tudnak gondolkozni..!

Mi erről a véleményetek? Pontosan ilyen aranyos dolgokra gondolok


2012. ápr. 13. 18:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

az lemaradt.Pl:


apa megöleli anyát.


a baba magában 'de jó, apa szereti anyát' (ez még anya hasában) :) Vagy ez lehetetlen:)??

2012. ápr. 13. 18:54
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Ez egy baromság. A babák nem gondolkodnak és beszélni meg főleg nem beszélnek gondolataikban,mivel még nem is tudnak beszélni. A Nicsak, ki beszélben még a felnőtteknél is okosabbak voltak,ami még visszataszítóbbá tette a filmet.
2012. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

tudom melyik ez a film de nem jut eszembe a címe.. ez egy mese

a magzat és az anya között különleges kapcsolata alakul ki, na de azért egy embriónak nincsenek saját gondolatai, nem beszélgetnek, csak éreznek

2012. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
persze mutattnka agyi tevékenységet hogy az jó vagy rossz nekik, de attól még nem beszélnek magukban mint a Nicsak kibeszél itt-ben :)
2012. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szépen hangzik de nem hiszem, hogy ilyen konkrét mondatformálásai lennének. Inkább amolyan érzelem szintjén lehetne ami a pozitív és negatív érzések, élményekből formálódott ki nála, hogy mit szeret mit nem, mi ami jó érzés számára abból amit érzékel a világból, amolyan személyiség csírák.

Vannak szép ultrahangos képek mikor az ikrek haronizálva mozognak, tenyerük összeér, hasonló fejtartás stb. s születés után is a bölcsőben egmardt egy ideig ez az egymásra hangolódás. Ezért hiszem, hogy igenis van fogékonyságuk korán már a világra s ami a közelükben van de, hogy ez milyen értelemig jut el azt csak egy baba tudná ha tudná elmondani. :)

2012. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

első:Tényleg Nicsak Kibeszél volt:D Köszönöm,hogy leírtad a címet. Pedig olyan aranyos így elképzelni:)De van benn igazság, amit leírtál.


Második: :) Köszönöm:) Akkor csak én vagyok ilyen gyerekes, hogy ezt így elképzeltem (elvégre gyerek vagyok 14/L) :)


Harmadik: Nagyon cuki az a film komolyan:))

2012. ápr. 13. 19:02
 7/16 A kérdező kommentje:
negyedik: Nekem is nagyon szépen hangzik, köszönöm hogy leírtad bőven:) Igen-igen, az biztos,hogy érzései minden élőlénynek vannak, a megszületés pillanatától kezdve:)
2012. ápr. 13. 19:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Kb.fél éve olvastam egy cikket. Ebben olyan orvosok számoltak be a kutatásaikról,akik a csecsemők,illetve a még beszélni nem tudó gyerekek agyműködését vizsgálták. Elsősorban az érdekelte őket,hogy mit gondolnak,amikor még nem tudják a gondolataikat kifejezni.

Használható eredményre nem jutottak,csak feltételezéseik voltak.

Gondolom,ez fokozottabban érvényes a magzati életre is.

2012. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy baba 9-10 hónapos koráig nem is tudja hogy ő és az anyukája két külön személy. Csak ezután tudatosul benne, hogy ő egy önálló lény, és ekkor jön az, hogy az anyuka távollétében, ha például kimegy a szobából, vagy éjszaka, sírva keresi őt. Ezt hívják szeparációs szorongásnak. Ezt a szakértők állítják, tapasztalatok bizonyítják, és ha ez igaz, akkor nem gondolkodhat önállóan, pláne nem olyasmit, hogy anya vagy apa mit csinál.
2012. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ötödik: Érdekes, én csak most gondolkoztam el ezen igazán


Hatodik: Erről sem hallottam még:) De fura eléggé

2012. ápr. 13. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!