Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 2. babával mikor...

Szerintetek 2. babával mikor szóljak a munkahelyemen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg 22 hónapos kislányommal vagyok itthon gyeden, és 9 hetes terhes vagyok. Mikor kell szólnom a főnökömnek? Egyáltalán kell-e, vagy elég a munkaügyi résznek szólnom,ahol ezelött is intézték a táppénzt. (multi cégröl van szó) Köszi a válaszokat.

2012. ápr. 14. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ha 12 hét után szólsz, vagy ha az első baba betölti a 2 évet, hiszen akkor lehet felmerül bennük, hogy visszamész és nem maradsz gyesen. Hogy a főnöködnek szólsz-e az szerintem attól függ milyen a viszonyotok, ha jó volt, én mindenképpen szólnék neki is, attól függetlenül, hogy a munkaügy intézi.

Tervezett volt a 2.? Nem félsz, hogy kevés lesz a gyes illetve, hogy kevesebbet fogsz kapni a 2. baba után? Mi ezért döntöttünk úgy, hogy visszamegyek, ha a lányom 2 éves lesz.

2012. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsönek. 12-ik hét után biztosan kell vinned egy papírt a HR-nek, én mivel jóba voltam eddig minden fönökömmel tuti neki is szolnék. (vagy is elöször hozzá mennék)


Mi pont azért választottunk kevés korkülömbséget (21 hós lesz a lányom mikor születik), hogy gyorsan letudjuk a babázást és mehetek dolgozni vissza. nekünk ez volt szimpi.

2012. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Anyagiakkal kapcsolatban utána jártam,ugyan azt az összeget kapom a 2. baba után,mint a kislányom után. Júni-Nov. között pedig táppénzen leszek majd,az még mindig több,mint a gyes. Igen, terveztük a babócát! :)
2012. ápr. 14. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!