Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Anorexiás a kismama....

S. O. S. Anorexiás a kismama. Van esély, hogy egészséges babát szüljön?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
diagnosztizált az anorexia nála? mert akkor csoda egyáltalán hogy volt peteérése és állapotos maradt.
2012. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13-14 sorral lejebb is van hasonló kérdés.
2012. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valódi anorexia, akkor kevés, de van. Ha csak a környezete szerint, akkor ki kell deríteni, hogy az-e. (Csak mert valódi anorexiánál a hormonháztartás nem szokott egy terhesség megtartásához elégségesen működni.) Infúzión keresztül kellene egyébként ilyenkor protokoll szerint táplálni, kórházban.
2012. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kb. 5 éve gyógyultam ki az anorexiából, de a hormonháztartásom nem igazán jött rendbe. Azóta is rendszertelen a menstruációm, kicsi a méhem, stb. Volt olyan orvos, aki azt mondta, hogy gyerekről ne is álmodjak. Ettől függetlenül augusztus végén sikerült teherbe esnem (kb. első próbálkozásra!), és minden rendben van a picivel. Közbejött egy terhességi cukorbetegség, így alig lehet valamit enni, és nem is híztam sokat. (Eleve vékony vagyok.) Válaszolva kérdésedre: minden relatív. Az állapotától függ, hogy egészséges lehet-e a baba. Ügyelnie kell a megfelelő táplálkozásra! Az, ha már teherbe tudott esni, feltételezi azt, hogy nem olyan vészes az állapota és képes a szervezete arra, hogy kihordjon egy babát.


Remélem, segíthettem!


33 hetes kismama

2012. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!