Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum terhesség alatt?...

Antibiotikum terhesség alatt? Ha kaptatok milyet? Nem aggódtatok, hogy valami gond lesz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A lényeg:februárban már kaptam(muszáj volt) Rovamycine-t-9 hetes terhes voltam-mert a 4 éves kicsim hazahozott az oviból alsó légúti fertőzést.Mondták(a magán nőgyógyászom,a körzeti orvosom,és az sztk-s dokim is),hogy nyugodtan lehet szedni,van olyan kismama,aki egész terhesség alatt kapja(pl.friss toxoplasma fertőzés miatt).Sajnos felülfertőződtem,és most a fül-orr-gégész dokim Augmentin DUO-t írt fel(amiről Ő,és a már fentebb említett dokik is mondták,hogy semmi káros hatással nincs a babára,ráadásul már a 17. hetet kezdem)mert múlt héten mintát vett az orrváladékomból(ami zöld é sárga),és 3! féle baktériumot mutattak ki belőle.Az aggodalmam:már megint antibiotikum?Ám tartok attól,ha nem veszem be több kárt okozok...
2012. ápr. 16. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Most már nem ártasz vele.


Addig lehet gond míg nincs placenta ez kb a 12-ik hétre fejlödik ki tejesen. elötte közvetlen a véredböl kap mindent direktbe. Ami megállapított hogy a szervek kifejlödéséhez van köze sok antibiotikumnak stb...

Elsö trimeszterben egy normál orvos hagyja szenvedni az anyukát, de ha nincs más választás akkor muszáj akkor is szedni.


Most már nincs gond, a placenta szür, szervek kifejlödtek, habár biztosan jobb távol tartani mindentöl magadat de ez van ha kell akkor szedned kell.

2012. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató szavakat,aranyos vagy.Az előző alkalommal se volt választási lehetőségem(a 9. héten),mert sípolt a tüdőm,és belázasodtam.Ám a 12. heti UH-on maximálisan rendben találtak mindent(az Istenhegyin voltunk a Hajdu doktornőnél),és Ő is mondta,hogy a Rovamycintől semmi gond nem lehet.Komolyan mondom,a hócipőm tele van.Évek óta nem szedtem antibiotikumot,most meg?Szörnyű.
2012. ápr. 16. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy Te magad írod: Többet ártasz, ha nem szeded be.

Emberben ezidáig bizonyítottan magzatkárosító antibiotikumot nem találtak (és ezt nem én állapítottam meg, de tanultam róla), viszont bizonyos kórokozók képesek a magzatot megbetegíteni, illetve vetélést, koraszülést okozni.

Ha az orvosaid is megnyugtattak, nincs min gondolkoznod, persze megértem, hogy aggódsz. Arra figyelj, hogy sok probiotikumot egyél (joghurtok, esetleg Normaflore, Protexin), hogy megelőzd a mellékhatásokat.

Augmentint és Zinnatot szedtem a terhességem idején, ma már 1 éves a tündéri Kisfiam.

Jobbulást Neked!

2012. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is KÖSZI,kedves 2. válaszoló!Maximálisan megnyugodtam.Megyek a kicsiért az oviba,és ki is váltom.Minden jót Nektek!
2012. ápr. 16. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem arcüreggyulladásom volt, arra kaptam Supraxot. Ugyan ez az aggodalmam nekem is. A fogantatás napja után 1 héttel történt. Nekem meg azt mondták, hogy az első pár hétben nem árthat a magzatnak, mert még őssejt. Remélem minden rendben lesz veletek is és velünk is!
2012. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért lettem lepontozva???

2. voltam ...

2012. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!