Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyeden vagyok, és újra babát...

Gyeden vagyok, és újra babát várok,2 hónap múlva lejár a gyed, Nov. -ben szülök. Ha kiveszem a bent lévő szabikat és utána táppénzre megyek, ugyanazt a gyedet kapom a 2. baba után is, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 19. 09:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6. és 9. vagyok.

Ha nincs 180 napi jövedelem, a TGYÁS-t megelőző év január 1-től a TGYÁS kezdőnapjáig, akkor a TGYÁS, GYED max. a minimálbér kétszeresének a 70%-a. Ez most 2012-ben 130.200 Ft bruttóban, gondolom most is ezt kapod GYED-nek, mert az írt béred alapján eléred ezt a maximumot, ez nettóban 96.350 Ft, a családi adókedvezmény nélkül. Nagyjából ennyi lesz a TGYÁS is nettóban, minimálisan több, mert ebből nyugdíjjárulékot nem vonnak, mint a GYED-ből.

Persze mindez akkor igaz, ha a bruttó 260.000 Ft a fix havi béred volt az irányadó időszakban végig, mert ugye ezeknél az ellátásoknál (táppénz, TGYÁS,stb.) naptári napi átlaggal számolnak nem havi bérrel. És nyilván feltételezem, hogy az első baba előtt megvolt a megfelelő biztosítási időd, megszakítás nélkül, mert ez is befolyásolhatja.

Ha elmennél táppénzre még úgy,hogy a GYES-be ne lépj bele, akkor szintén a fentiek érvényesek.

Ha kiveszel szabit, vagy 15 nap betegszabit veszel igénybe, akkor már nem, mert akkor ezekből számolják a 2. baba után kapott ellátásokat, de a maximum felső határ így is meglesz, mert nem lesz 180 nap bérezett napod (ebbe beleszámít a szabadság és a betegszabadság, a táppénz NEM).

Remélem tudtam segíteni. Nem vagyok könyvelő ugyan, de nagyon hasonló a helyzetünk és saját részemről már eléggé utána jártam a dolgoknak. (augusztusban jár le a GYED-em és novemberre várjuk a kistesót:)) Van egy elég jó TB kisokosom, ha priviben írsz egy e-mail címet, akkor szívesen elküldöm. Ha jól emlékszem az nincs benne, hogyha két baba közt kiveszed a szabit és a betegszabit igénybe veszed, akkor mi a helyzet (amit fentebb írtam), annak külön jártam utána.

2012. ápr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
kedves 6. és 9. :) Küldtem privit. :)
2012. ápr. 22. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!