Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék véleményeket és...

Szeretnék véleményeket és tapasztalatokat kérni a győri szülészetről. Mit lehet, illetve kell vinni, hogyan zajlik a vajúdás és a szülés? Milyenek a körülmények manapság?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok, nemsokára szülök de még érdemleges infót a védőnőmtől se kaptam rá, egy kismamával beszéltem aki azt mondta, hogy érdemes vinni a babának kistakarót, pelust mert csak hármat adnak egy nap, meg popsitörlőt, ruhát vihetsz neki ha akarsz de azt adnak rá, na én ennyit tudtam meg, remélem te többet fogsz megtudni.Nekem a védőnőm még azt se tudja, hogy kell -e háromszáz napnál korábbi házassági anyakönyvi ha Győrbe házasodtunk, te tudsz erről valamit??
2012. febr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kereső: győri szülészet


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=gy%F5ri+sz%F..


Egyébként egészen oké. Mit vigyél?


igazából mindent: betét, hálóing, papucs, tisztasági cuccok, fehérnemű (vegyél eldobható bugyit), babának ruhákat, mert a kórházitól kiütésesek lesznek, krém, popsitörlőkendő, pelenka.



A vajúdás és szülés pedig nem helyfüggő. Igazából nem lehet azt mondani, hogy egy győri szülés így néz ki. Van vajúdó, üldögélhetsz labdán, bár nekem egyszer sem sikerült, mindig gyorsabb volt a baba, a csecsemős nővérek rendesek. Kaját 2-ből választhatsz.

2012. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

A fenti kérdést még én írtam ki.


Másodszor fogok a győri kórházban szülni, de az előző már jó pár évvel ezelőtt volt, így én is érdeklődtem.

De pár dologra még én is emlékszem az első babánkkal eltöltött pár napról:

Ami jó tanács: a babának is vigyél ruhát! Az első babánknak is vittünk és hálásak voltak, mert sokszor nem tudtak volna tiszta rucit adni, mert nem volt. Meg mindig meg is dicsérték, hogy milyen csinos. :) A szülés után még őt is a kórháziba öltöztették, hát mit ne mondjak nagyon gáz volt.

Kell még neki pelenka (amit adnak bent, az lehet, hogy még nagy lesz neki, azt tedd el, hozzad haza), popsitörlő, popsikrém, eldobható pelenkázó, takaró, pici kesztyű a karmolászás miatt, vékony sapka. Én vittem cumit is, amit vizitnél el kellett dugni. :)

Ami neked kell: hálóingek, törölközők, papírtörlő, hatalmas betétek, alapvető tisztálkodási szerek, toll, evőeszköz, pohár, szívószál ( ha császárral szülsz, akkor ez nagyon jól jön, mert egy darabig nem kelhetsz fel ), akik normál úton szültek, azoknál láttam hasszorítót és úszógumit, amire ráültek (gondolom a gátseb miatt), szoptatós melltartó, melltartóbetét, mosogat és szivacs (saját poharad elmosásához). Hát most ennyi jutott eszembe.


Mellszívót és cumisüveget nem tudom, hogy most lehet-e valahol sterilizálni. Régen nem lehetett, mellszívó valahol volt az osztályon. Mi vittünk cumisüveget is és a családtagok hazavitték kifőzni. Akkor még délelőtt és délután is be lehetett menni látogatni, így felváltva hozták a tiszta üvegeket és a mellszívót.


Kórházból hazajövős holmit érdemes apukának bekészíteni előre egy zacskóba, amit beleteszel a hordozóba, így talán nem felejt otthon semmit. :))


Mikor szülsz egyébként?

2012. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a 3 válaszoló tökéletesen leírt mindent. a másodikhoz meg csak annyit fűznék hozzá, h igen valóban 2 féle étel közül választhatsz, de igazából mégse, mert az egyik az úgy is olyan fajta amit nem ehetsz ha szoptatsz. karfiol volt meg kelkáposzta meg nem is tudom én még miféle.. :)
2012. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pető Vivien ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz mindegyiteknél a szülésnél, és semmiben nem kell majd hiányt szenvednünk.

Május 15-re vagyok kiírva, és Győrben fogok szülni (ha épp nem leszünk valahol máshol).

Én csak attól rettegek, hogy milyenek lesznek majd a nővérek...jól bánnak-e a kicsivel. Nekem az első babám lesz.

Jó baba várást és jó egészséget!

2012. febr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

A házassági anyakönyvi kivonatról nem tudok, mi apasági nyilatkozatot csináltattunk, mert nem vagyunk házasok. Egyébként április 9-re vagyok kiírva.

2012. febr. 2. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét, én február végén vagy március elején fogok szülni, majd megírom neked mi kellett és mi nem:) addig is boldog babavárást.
2012. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy együtt szülünk. Mi április közepére vagyunk kiírva. :)

(3.válaszoló voltam)

2012. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jubilee ***** válasza:

Szia 2008-ban és 2010-ben szültem Győrben. Nekem kellett a házassági anyakönyvi kivonat, mert nem vettem fel a férjem nevét, és erről nézték, hogy milyen névre anyakönyvezzék a gyerekeket. A vajúdás nekem kétféleképp zajlott. Az első terhességemnél elfolyt a magzatvizem, de nem történt semmi...24 órán keresztül nem indítják meg a szülést, várják, hogy magától beinduljon. Én ekkor a nőgyógyászatra kerültem, ott sétáltam a folyosón, ha fájdalmam volt a folyosón levő hűtőszekrényre hajoltam. Volt, hogy próbáltam feküdni, de nekem sétálva volt a legkellemesebb. Mivel életemben először vajúdtam, fogalmam nem volt, hogy mikor szóljak a nővérnek. Aztán amikor már kakilási ingereim voltak, rájöttem, h ezek már tolófájások. Innentől számítva fél órán belül megszületett a kisfiam.

A kislányommal minden sokkal gyorsabban zajlott. Az első fájástól számítva 4 órán belül megszületett. Vele rögtön a szülőszobára kerültem. Ott ülhettem volna labdára, de olyan erős görcseim voltak, hogy csak feküdni bírtam. A testhelyzetet megválaszthattam. Csak a tolási szakasznál kellett hanyatt feküdnöm.

A csecsemős nővérek többsége kedves és segítőkész, de persze sajnos köztük is akadt olyan, aki kicsit fásultabb volt. HA segítségre volt szükségem, mindig jöttek.

A szülőszobás csomagban voltak a terhesgondozásos papírjaim, az igazolványaim, törölköző, tusfürdő, víz, szőlőcukor, papucs illetve wc-papír. Illetve abban volt apukának a szülésnél viselendő steril ruha, amit a Wolf orvosi műszerboltban kellett venni. Vittük a fényképezőgépet és a kamerát is.

A másik csomagomban voltak a betétek, bugyik, hálóingek, evőeszköz, pohár, szalvéta, zsebkendő, WC ülőkére papír, babaruhák, törlőkendő, pelus (csak napi 2-3 db pelust adnak), popsikrém. Telefontöltő, nedves törlőkendő (Lactacid femina), másik papucs, törölköző, fürdőköppeny. Most más nem jut eszembe.

Boldog babavárást!

2012. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok ismét..nos én ez idő alatt megszültem:) és frissek a tapasztalatok, vajúdás közepe vége felé engedték csak be apát, de így is jó pár órát bent volt..ügyeletes orvosnál szültem, nagyon rendes volt mindenki, két szülésznő volt, mindent megtettek azért, hogy jól érezzük magunkat, kaptunk labdát, szülőszéket , sok törődést, inni is lehetett, csokit is néha bekaphattam:) beöntésért könyörögni kellett mert nem nagyon akarták:)) de kiharcoltam, szóval szülés élmény nagyon pozitív!!! Kaptunk egy szekrényt a szülőszoba előtt volt,kulccsal oda tehettük a cuccunkat, belefért egy nagy táska és egy strandtáska méretű is plussz az uctai ruháink..apának át kellett venni a kispapa csomagos rucikat, csak úgy jöhetett be..szülés után apa mehetett a gyerekkel amíg rendbe rakták fotózhatta, ott lehetett, majd az őrzés idejére két órára magunkra hagytak , hárman lehettünk. Ezután levittek osztályra , vip tele volt így sima szobába kerültem, két ágyasba de nem volt ott más rajtam kívül, a wc állapota gyalázatos volt éjjel..másnap reggeltől viszont csilli -villi, ugyanis napközbe óránként takarítják, a zuhanyzó is tiszta volt!!Cigiszagot egyszer sem éreztem, pedig azt mondták tuti az lesz a budiba mert oda járnak bagózni, én nem tapasztaltam, a kaja jó volt csak kevés:)) kétféle menüből lehetett választani. Hazamenni csak akkor lehet ha a szülés után eltelt 72 óra, én este szültem így négy napot kellett bent lennem, ha reggel szülök akkor hármat..anyakönyvit akkor kapod meg aznap amikor hazamégy ha négy teljes munkanap eltelt a bentléted óta, amúgy vissza kell érte menni.Ja és nagyon nem akartak pótlást adni , könyörögni kellett érte ,mivel én nem tudok szoptatni anatómiai problémák miatt, csak fejni de tejbelövelésre még várni kellett, mindegy kihisztiztem magamnak de nem nézték jó szemmel. A csecsemős nővéreket csak akkor láttam amikor mentem pótlásért, nem jönnek ha nem hívják őket, az osztályos nővérek is csak napi egyszer néztek be:)) szóval mint a szanatóriumba ha bajod van szólsz ha nincs hagynak.Összességében jók a tapasztalatiam.Házassági anyakönyvi elég a másolat, nem kell eredeti és mindegy mennyire régi .
2012. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!