Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon terhes vagyok-e vagy...

Maska kérdése:

Vajon terhes vagyok-e vagy csak az érzéseim csapnak be?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Két hónapja levették a spirálomat, mert késett mellette egy hetet a mesim. A levétel után pár nappal meg is jött. Mivel babát szeretnénk azóta nem védekezünk. A múlt hónapan pár nappal korábban jött meg, de mindössze 1 napig tartott. Az ehavi a jövő hét elején esedékes, de én már hetek óta érzem a "jeleket", hányinger, mellfeszülés, előtejből pár csepp, hangulatingadozás, fáradtság stb. Viszont csináltam már egy rakás tesztet és mindegyik negatív. Már fogalmam sincs, hogy mire hagyatkozzam, a tesztre vagy az érzéseimre. Többször érzem, hogy mintha megkeményedne/megfeszülne a méhem és hasonló érdekes dolgokat. Van valami ötletetek? Előre is köszi! Maska
2012. ápr. 24. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A legárulkodóbb jel az előtej (bár én kicsit túl korainak tartom), de a többi is eléggé egyértelmű, pluszban ott van még a megérzésed is, úgy hogy szerintem tutira mehetsz. Vegyél még két terhességi tesztet és bírd ki, amíg meg nem kéne jönnie a következőnek, és ha nem jön meg aznap, akkor azután 2 nappal pedig csináld meg a tesztet. Szinte tuti hogy megjelenik az a bizonyos csík! A teszt egyébként a reggeli vizeletből mutatja ki a terhességet biztosan, mert akkor a legtöbb a hcg hormon ("babahormon") a vizeletedben. Ha pozitív, akkor számítasz 2 hetes terhesnek, de igazából a doki mondja meg, hogy mekkora a baba az ultrahangos vizsgálattal. Meg amúgy is, menj el dokihoz! Az a legbiztosabb!!! Sok sikert!
2012. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2012. ápr. 24. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Előtej? Máris? Ilyet még nem hallottam.
2012. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-dik gyerek lesz, úgyhogy lehet.
2012. ápr. 24. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem ez nagyon furcsa, megmondom őszintén, inkább pszichésnek tűnik mint valósnak :(


azért 3. terhességnél sincs ilyenkor még előtej, a méhed meg nem feszülhetne be vagyis nem érezhetnéd még.

hacsak nem spirállal lettél terhes. épp ezért én már holnap elmennék orvoshoz, mert gondolom azt tudod, hogy nagy baj is lehet ha már a spirál mellett a pocakban volt :(

2012. ápr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előtej ilyen korán nem jelenthet terhességet, csak azt, hogy a prolaktin termelődés megzavarodott.
2012. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az előtej igenis jelentkezhet az első tünetek között is. A prolaktin szintem rendben van, állandó ellenőrzés alatt vagyok, mivel pajzsmirigy gondjaim vannak. Pszichésen sokmindent lehet produkálni de ezt azért nem, s a 3-dik gyereknél azért az ember már sok olyat megérez a korai időben is amit az elsőnél észre sem vett.


Az első kedves hozzászólónak nagyon köszönöm a bátorítását :) Úgy tettem ahogy tanácsoltad és lám megvan a két csík :)Pár nappal később csináltam mégegyet és az is két csíkos lett!

Úgyhogy mégegyszer köszi a támogatásod!!!

2012. máj. 5. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!