Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van egy munkahelyem, ahol...

Ha van egy munkahelyem, ahol már 1 éve dolgozom és amikor bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor elém tolhatja a papírt, hogy írjam alá a közös megegyezéssel való felmondást?

Figyelt kérdés
És ha így megvan az 1 éven és netán elküld akkor jogosult vagyok a gyedre és a tgyásre? Bocs ha tudatlannak tűnök, csak gondoltam rákérdezek mert nekem ezek még nem világosak. Volt itt előttem egy csaj akkor ment el amikor és bekerültem a céghez és mondta a kolleginám h közös megegyezéssel felmondtak neki amikor mondta h terhes és elment. Én meg kérdeztem hogy az hogy lehet h kirúgta, ha még közös megegyezéssel is? Ilyenkor nem az van hogy nem lehet elküldeni az illetőt. Engem is küldtek már el anno úgy hogy elém tették a papírt és közös megegyezéssel fel kellett h mondjak. Nem tudtam mit csinálni. Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 25. 17:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
igen csak annyi...sajna. szerintem is nevetséges a 100 ezer...
2012. ápr. 25. 17:29
 12/28 A kérdező kommentje:
elírtam bocsi!!!! 100 ezer lenne az a 100 ft.!
2012. ápr. 25. 17:30
 13/28 anonim ***** válasza:
Velem is ezt akarta csinálni a főnököm 10 év után. Én megmondtam neki, hogy ismerős könyvelő azt tanácsolta, hogy ne Írjam alá. Még próbálkozott, hogy megszünteti a vállalkozást és újra indÍtja, de ő is tudta, hogy rosszul jönne ki. Te is mondd, hogy nem tanácsolják. Ha megkeserÍtik a napod, menj táppénzre.
2012. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, amikor a munkáltatód babával a pocakodban az utcára tesz, akkor önző módon kizárólag a saját érdekeit nézi. Ne érezd kellemetlennek, ha te meg a te saját érdekeidre hivatkozol. Ha ennyire nem vagy hajlandó konfrontálódni, nehéz életed lesz a mai világban.
2012. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
általában kiállok az igazamért, csak inkább szeretem kerülni a konfliktusokat. és főleg azért kellemetlen mert ez egy üzlet 3an váltjuk egymást, szóval nem vagyunk sokan és jól ismerjük, tegezzük stb. normális mindig...csak mondom már mondta a kollegina h anno amikor oda kerültem az egyik csajt pont ezért küldte el....
2012. ápr. 25. 17:35
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Jah elküldenek és még te vagy tekintettel rájuk? Őket szerinted érdekli,hogy talán egy hónap múlva e miatt nem lesz mit enned? Nem! Nem vagy köteles aláírni, sőt aki terhesen aláír ilyen az nagyon buta, hiszen a gyerektől is elveszi a pénzt. Kirúghatnak, de mehetsz munkaügyi bíróságra mint amit a barátnőmnek tanácsoltam. Még nincs vége, de minimum 1,5millió kártérítést fog kapni. Azért nem mindegy. Bér a gyedtől elesett és várni kell, de ezt a pénzt akár később a gyerek továbbtanulására is félre lehet tenni.


És ez nem temperamentum függő és nem vitázni akarok kérdés,hanem igen is a mai világba tudni kell egy két jogszabályt ami minket véd, képvisel és élni kell vele.

2012. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ez nem konfliktus kérdése, nehogy aláÍrj valamit is. Kirúgni nem nagyon tudnak, ha belemész, passzÍv dolgokra mehetsz és a munkaügyibe, miközben nekik szinte semmit nem kell fizetni, mikor már te otthon vagy.Legalább ha letelik a 3 év, még lesz 3 hónap szabid is, amialatt tudsz munkát keresni.
2012. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkaszerződésed határozatlan időre szól, akkor nem tehet ki. Csak akkor rúghat ki, ha létszámleépítés van a cégnél, de akkor senkit nem vehet fel a helyedre! Mindjárt más a helyzet, ha aláírod a közös megegyezést. Ez azt jelenti ugyanis, hogy te is el akarsz menni. Ilyen eszedbe se jusson, akárhogyan fenyegetnek! Egy éves munkaviszonnyal jogosult vagy már gyedre is és tgyásra is de csak akkor, ha a szülésig is megmarad a munkahelyed és csak egy évig jár a gyed, tehát a gyerek durván másfél éves koráig. Ha 2 éves koráig gyed-en akarsz lenni, ahhoz 562 nap biztosításban töltött jogviszony kell.


Ha a munkáltató keménykedni kezd a közös megegyezéses papír aláírásakor, akkor szépen meg kell neki mondani, hogy az ilyen fajta stressz árt a terhességednek és nem volna jó, ha az lenne a vége a dolognak, hogy esetleg idő előtt táppénzre kényszerülsz. Fogja venni a lapot majd és békén hagy.

2012. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Szóval akkor hiba vagyok biztosított azzal hogy megvan az 1 évem (sőt előtti is dolgoztam már),mert csak akkor jár a gyed és a tgyás ha a szülésig van munkahelyem? jól értem?
2012. ápr. 25. 18:42
 20/28 anonim ***** válasza:
Igen, így van!
2012. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!