Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van egy munkahelyem, ahol...

Ha van egy munkahelyem, ahol már 1 éve dolgozom és amikor bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor elém tolhatja a papírt, hogy írjam alá a közös megegyezéssel való felmondást?

Figyelt kérdés
És ha így megvan az 1 éven és netán elküld akkor jogosult vagyok a gyedre és a tgyásre? Bocs ha tudatlannak tűnök, csak gondoltam rákérdezek mert nekem ezek még nem világosak. Volt itt előttem egy csaj akkor ment el amikor és bekerültem a céghez és mondta a kolleginám h közös megegyezéssel felmondtak neki amikor mondta h terhes és elment. Én meg kérdeztem hogy az hogy lehet h kirúgta, ha még közös megegyezéssel is? Ilyenkor nem az van hogy nem lehet elküldeni az illetőt. Engem is küldtek már el anno úgy hogy elém tették a papírt és közös megegyezéssel fel kellett h mondjak. Nem tudtam mit csinálni. Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 25. 17:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kisarkítva így van. Tulajdonképpen a tgyás akkor is jár passzív jogon, ha a szülést megelőző 42 napon belül szűnik meg a munkahelyed. A gyednek viszont feltétele, hogy legkorábban a tgyás folyósítása alatt szűnjön meg a munkaviszony.


Még egy nagyon fontos dolog: ha bejelented, hogy terhes vagy, akkor ezt ÍRÁSBAN kell megtenned. A legújabb munka törvénykönyv szerint ugyanis, ha szóban jelented be, akkor nem vagy védett a kirúgástól. A legjobb ezt tértivevényes levélben vagy e-mailben megtenni, mert annak nyoma van, igazolni tudod, hogy elküldted!

2012. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megfogom fogadni amit mondtatok! Akkor hibába voltam úgy anno, hogy szépen dolgozgatok és ha meglesz bőven az egy évem, majd aztán jöhet a baba.... de ha "kirúg", akkor a gyedet sem fogom kapni... na az szép. Erre nem gondoltam csak arra hogy legyek biztosított legalább a terhességet megelőző egy éveben... addig semmiképpen nem akartam terhes lenni amíg legalább az 1 ledolgozott év meg nincs...
2012. ápr. 26. 08:43
 23/28 anonim ***** válasza:
21-es nagyon jól leírta, írásban jelezd és szerintem amint azt tapasztalod, ohgy presszionmálnka, menj el táppénzre. a stressz sem hiányzik, meg hogy kerülgessenek az aláírandó papírral, azán a végén megtörének és mégis aláírod. jelentsd be írásban (szerintem a térti jobb, ) és ha kicsi ellenállást vagy duzzogást is tapasztalsz, táppénz.
2012. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
akkor h úgy alakul így fogom csinálni! :)
2012. ápr. 26. 14:42
 25/28 A kérdező kommentje:
kicsit érthetetlennek tűnök, tudom, de akkor még egyszer: a munkáltató nem küldhet el ha bejelentem azt h terhes vagyok., de ő mégis erősködik hogy márpedig írjam alá a közös megegyezéssel való felmondást és megteszem akkor nem kapok sem tgyást sem gyed? Ha én nem működök együtt de ő ki akar rúgni ilyen módon h írjam alá akkor menjek el táppénzre? és akkor azt hogy? bejelentem h terhes vagyok és elmegyek táppénzre? ilyenkor mit kell mondani a munkáltatónak? és mi van akkor ha mondjuk már megvan simán az 1 évem ami alatt biztosított voltam és mielőtt terhes leszek megszűnik a munkahelyem? akkor nem fogok semmit kapni hiába dolgoztam? bocs a sok kérdésért, csak teljesen ki vagyok bukva h ha bejelentem h terhes vagyok, akkor el akar majd küldeni közös megegyezéssel és akkor nem fogok kapni egy fillért sem amíg otthon vagyok :(((...az elő csajjal is ezt csinálta... összegezve: mikor jár pontosan a tgyás és a gyed? köszi, köszi :)))
2012. ápr. 29. 12:09
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös megegyezéssel felmondasz akkor nem kapsz tgyást,gyedet.Ha kirúg a terhességed előtt akkor sem!Tgyás ,gyedhez érvényes bejelentett munkahely szükséges a várandóság alatt. Amúgy csak a minimális támogatásra leszel jogosult,ami a gyes és a családipótlék illetve az egyszeri anyasági támogatás.De ezt azok is megkapják akik életükben nem dolgoztak.

Ő nem rúghat ki terhesség alatt. Te megtudod ,hogy terhes vagy ,a dokitól kérsz egy igazolást és odaadod a munkáltatónak. Ha olyan munkát végzel amit nem lehet akkor köteles olyan munkakört biztosítani számodra ami nem veszélyezteti a te és a babát testi épségét. Ha nem akarsz dolgozni akkor megbeszélheted a dokiddal,hogy vegyen táppénzre.


Még egyszer leírom: ne enged neki, bármivel próbál kecsegtetni vagy zsarolni.Ha babás vagy akkor nézd a saját érdeked és a babádét.Semmilyen papírt ne írj alá. És ha mégis alá kell írnod valamit ,mint máshol jól olvasd át minden egyes oldalt ,nehogy közé csempéssze a felmondást és véletlenül aláírd.

Ő nem fog kirúgni ,mert tisztában van a következményekkel. Ha nincs és megteszi akkor keresni kell egy munkaügyi jogászt aki 10-15 ezer ft-ért elinditja a pert.Ez egy kicsit hosszabb folyamat. Ez azért kell mert ott igazad adnak neked és visszamenőleg ki kell a munkaáltatódnak fizetni a kirúgástól számított meg nem kapott fizetésed plusz azt a pénzt ami járt volna ha nem rúg ki. Értem itt a tgyásra és a gyedre. Ezen felül még valami kárpótlást is kaphatsz.

Írtam ,ezt tanácsoltam a barátnőmnek és ők minimum 1,5 millió forintot kapnak, de úgy néz ki ,hogy 2 millió is meglesz.Őt kirúgta a fönöke mikor megtudta,hogy terhes. Amikor hallotta ,hogy per lesz belőle vissza akarta venni.De mondtam a barátnőmnek,hogy ne egyezzen bele,nehogy átverés legyen. Értem itt arra ,hogy a főnöke azt fogja állítani,hogy lopott vagy ilyesmi. Így terhesen is kirúghatja. Ezért nem szabad ilyenkor sem azt tenni amit a főnök akar.

Többször gondold át ,hogy mit akarnak tőled és ,hogy mi szolgál és véd téged ,és csak ez után cselekedj.

2012. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon szépen köszönöm hogy még egyszer kifejtetted. Nem fogom aláírni, nem azért dolgozom és dolgoztam hogy ne kapjak semmit. És ha már az elején elmegyek táppénzre terhesen, akkor szintén nem tud mit csinálni, ugye? és olyan előfordulhat, h mondjuk nem rúg ki de nem fizet utánam? vagy ilyen nincs? köszi
2012. ápr. 29. 12:50
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit :) Ha táppénzre mész akkor se tud mit csinálni,mert akkor is védett vagy, hiszen kismama vagy.

Ha nem ,akkor nem tudom,hogy mi a helyzet ezzel.Engem 4éve rúgtak ki sima táppénz alatt, de akkor fordultam munkaügyi bírósághoz.Jól megbüntették őket meg én is kaptam pénzt.Azóta értek ilyenekhez :)

Viszont ha már megvan a teszt akkor menj egyből orvoshoz és ha meglesz az első vizsgálat onnantól védve vagy. Ezt jelezd a munkáltatódnak és mehetsz is táppénzre. Olyan meg nincs ,hogy nem fizet utánad ,hiszen akkor neki kell e miatt fizetni a büntetést.

Ilyenről még nem hallottam. :)

Sikered babaáldást kívánok! :) 16hkm

2012. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!