Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális? Már nem bírom...

Ez normális? Már nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

Sziasztok,


5 hetes terhes vagyok, émelygek egyfolytában szédülök, ver a szivem néha nagyon, és csak sétálni tudod ha, már egy kicsit gyorsabban megyek akkor lihegek, levegő után kapkodok. Egésznap ez van, estére enyhül, akkor érzem hogy na most tudnám csinálni a dolgomat viszont ekkor már késő van sok mindenhez. Egyfolytában csak aludnék, annyira fáradtnak érzem magam pedig semit sem csinálok jó formán... Ez normális vagy ennyire nem kellene hogy rosszul legyek?


A másik, egyszerűen lelkileg padlón vagyok. Ma kétszer sírtam de nagyon. Minden bosszant, minden idegesít! Utálom magam ezért...Segítsetek, hogy mit tehetnék ezek ellen pls! Előre is köszönöm!


2012. ápr. 25. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Ajaj, a hormonok játéka okozza ezt a rossz kedvet. Próbálj a babádra gondolni, hogy milyen aranyos gyerek lesz majd! Pozitív dolgokra gondolj és ne is csinálj olyat, amihez nincs kedved. Jön a jó idő, sétálgass, töltődj fel!

A fáradékonyság elmúlik majd! Kitartás!

2012. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 4 hetes vagyok, és semmit nem érzek, csak a cicim fáj, de az nagyon, a 2x dagadt, meg picit álmoskásabb vagyok.

De ugyanúgy eszem, semmi bajom, nem émelygek.

Én bevállalnék egy kis émelygést tőled :) Akkor legalább tudnám, hogy fejlődik szépen a babám, annyi hormont termel, ezért vagyok rosszul.

Mindenben van jó és rossz :)

Bocsi, hogy nem a kérdésedre válszoltam.

Bírd ki, megéri, hidd el ! :)

2012. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az vígasztaljon,hogy ha rosszul vagy,akkor magas a HCG szinted,ami csökkentia vetélésveszélyt!


Nekem az első alatt semmi bajom nem volt (mármint terhes tünet...)Devéreztem,majdnem elveszítettük:(


A másodiknál imádtam zt a 11 hetet (mert nálam a 16.-ig tartott) amikor egész nap hányingerem volt!Tudtam,hogy biztonságban vanamásik lányom!


Így is fel lehet fogni!


Ez után már úgyse nagyon fogod egy darabig azt és akkorcsinálni amit és amikor szeretnél!


2 éves kislány és 38 hetes pockcsajszi anyuja

2012. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez teljesen normális!

Én is terhes vagyok..ismét :), és nekem is 4 hetesen kezdődött a rosszullét, de most már 9 hetes leszek és 1 hete mint ha kicseréltek volna!Még egy kicsit fáradékony vagyok, de legalább nem émelygek.

Lányommal teljesen máshogy volt.3 hónapig tünetem sem volt, csak alhasi fájdalom, és mikor betöltöttem a 3 hónapot onnantól elszabadult a pokol.Hetekig naponta 2szer hánytam, hasmenés, undorodtam szinte mindentől..mondhatni hogy HT kekszen életem...stb.De a babám egészséges lett..semmi baja, csak én készültem ki.

Jajj meg emlékszem 1. terhességemnél annyira érzékeny voltam, hogy az addig imádott természet filmjeimet sem tudtam megnézni, mert sajnáltam az elejtett állatokat és fél órát bömböltem..most is érzékeny vagyok, de ez ezzel jár.Majd szülés után is lesz egy ilyen időszak, amikor vissza áll a hormonrendszer a normálisra. :)

Kitartást, és boldog baba várást!!

2012. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!


Igen, a cél lobog a szemem előtt csak tudjátok, hogy nagyon nehéz. Győzködöm magam, hogy nyugi van. Szerencsére a párom nagyon türelmes volt és most is az. Csodálkozom, más már rég kidobott volna ennyi hiszti után, ő inkább nem szól semmit! :) Biztosan mondja magában az áldást!

2012. ápr. 25. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is szinte rögtön kezdődtek a rosszullétek és szinte egész nap csak feküdtem, vagy öklendezve rohantam a wc-re. Utáltam mindent és mindenkit :) Undorodtam a közértben az emberektől, folyton sírhatnékom volt és idegbeteg voltam. Semmit nem bírtam enni, de eközben pedig nagyon éhes voltam. Nem gondoltam, hogy ez el fog múlni, sokszor már magamat untam. :) Az az egy vigasztalt, hogy amíg vannak ezek a tünetek, addig minden ok. Nekem kb a 13-14 héten múlt el. Azóta minden ok, persze azért érzékeny vagyok még, de már közel sem annyira, mint az elején.

Üdv: 16 hkm

2012. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem émelyegtem, nem hánytam, mégis egészséges babát szültem...

Amúgy igen, ezt azok a fránya hormonok okozzák. :) Idővel túl leszel ezen is, és akkor már jobbak lesznek a napok. Addig sétálj, ha bírsz, vagy csak pihenj, olvasgass. Minden ami jól esik. :) ÉS gondolj sokat a babára. Hátha attól jobb lesz.

2012. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is olyan voltam,mint akit agyonvertek!Elfáradtam mindentől,alig csináltam valamit itthon.A 12 héten már jobb volt valamicskét!A hányást csak a 18.héten sikerült elhagynom!:)

Én rendszeresen a férjemet csesztettem,minden idegesített amit csinált!Amikor megkérdezte mi a bajom,sírva vágtam rá az ajtót,hogy hagyjon békén!Pedig én bántottam őt!:( Már elmúlt ez is!Biztos csak a hormonok szórakoznak Veled is!


Kitartás!Jobb lesz!:)

2012. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tök normális. :))))

A hányinger elmúlik, a bőgés megmarad. Majd lesz, amikor már Tom és Jerryn is bőgni fogsz. :)

2012. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!