Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen fogfájás mit tegyek?

Terhesen fogfájás mit tegyek?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok, és letört egy fogamból egy kisebb darabb, de azt hiszem lyukas is...

baromira fáj, tegnap nem is bírtam aludni este max 2-3 órát.

valami olyan fájdalomcsillapító van amit szedhetek?

vagy más módszer?

köszi



2012. ápr. 26. 08:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

az a baj hogy se kocsim se pénzem átmenni a város túl oldalára mert oda vagyok bejelentve abba a kerületbe.

ezért körülményes átmennem, ebben a kerületben az sztkban meg nem vállalnak el mondván hogy nincs lakcim kártyám ide.

:(

de jövö hétr megprobálok fuvart intézni mert már nem birom ugy fáj :(

2012. ápr. 26. 09:17
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok,ha esetleg Pesti vagy, akkor ajánlom a Szentkirályit, mondjad, hogy kismamaszűrésre jöttél, és előre vesznek, aranyosak, no meg nem kell órákat várni, helyben van röntgen, meg minden!

És akkor már szedesd le a fogköveket.... én is ezt csináltam, amúgy én minden évben megyek oda, 28 éve már :)


Ne parázzál, aranyosak! :)

(Férjemmel is megszerettettem eme dolgot, de azért nélkülem nem megy el :D:D:D

2012. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

kedves uccsó :) mondanál nekem hozzájuk elérhetőséget?

és köszi :)

2012. ápr. 27. 07:35
 14/17 anonim ***** válasza:

[link]


olvasd el a tanácsaikat, vagy az érdekességeket, nem is tudom, valahol írnak a terhesekről is :)

mármint, hogy veszélytelen, meg ilyesmi.

2012. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. ápr. 27. 12:56
 16/17 A kérdező kommentje:

BEMÁSOLOM HÁTHA VALAKIT ÉRDEKEL ÉS NEM AKARJA VÉGIG OLVASNI ÉS KERESGÉLNI :)


Babavárók fogáplása/fogvédelme


Az emberi szervezet másképpen működik gyermekkorban, felnőttkorban, időskorban, másképpen működik „másállapotban” ahogyan a régi öregek szokták mondani, mai nyelven várandóság, terhesség alatt.


A megváltozott hormonális működés következtében a száj immunrendszere is másképpen működik, ezáltal gyakrabban és olyan helyen is kialakul ínygyulladás, ahol addig nem volt.


A fogíny duzzadtabb, vízzel teltebb, hamarabb vérzik, ezért a szájhigiéné, helyes táplálkozás azaz a fogvédelem fokozottabban kell hogy előtérbe kerüljön a kismama életében.


Ha fogmosáskor vérzik az íny, ne ijedjenek meg tőle, vásároljanak puha sörtéjű fogkefét, homokórát és legalább öt percig mossanak alaposan fogat. A két fogsort külön-külön kell megtisztítani, bizonyos rendszer szerint alaposan végig kell tisztítani az összes fogat.


A fogorvosi szűrővizsgálat elengedhetetlenül szükséges, fontosságát nem győzöm hangsúlyozni. A kisbaba egészségéhez is elengedhetetlen az anyuka egészséges állapota, ugyanis elég tennivaló akad a 9 hónap alatt amúgy is. Ezért ajánlatos a baba tervezés időszakában, vagy legalábbis a terhesség korai szakaszában. A fogágybetegségben szenvedő kismamának háromszor gyakrabban lehet koraszülött gyermeke, mint az egészséges ínyűeknek, ugyanis a fogat tartó szövetek pusztulása következtében az ott keletkező tasakokban lévő baktériumok toxinjai szóródnak a szervezetben.


A kismamák fogászati kezelése fokozott elővigyázatosságot követel a fogorvostól. Amalgámtömés eltávolítása nem ajánlott a terhesség alatt. Lidocain injekciót kaphatnak a terhes kismamák, professzionális fogtisztítást lehet végezni, fogtömések elvégezhetők, amalgám tömés helyett fogszínű javasolt , foghúzás szükség esetén kivitelezhető, gyógyszerek, antibiotikumok adása csakis végszükség esetén.


A kismamák fogászati szürése elengedhetetlenül fontos, mert a jövő generáció fogazatának épsége túlnyomórészt a kismamák hozzáállásától függ.

2012. ápr. 27. 13:01
 17/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én 4+ pár napos babás vagyok,tegnap voltam fogorvosnál, és nem kaptam érzéstelenítőt, mert azt mondta, hogy mindegyiknek van egy minimális érszükítő hatás, és nagyon nem jó egy olyan kisbabának, akinek most fejlődik az idegrendszere és a létfontosságú szervei. Azt mondta a felesének sem adott, meg a rokonainak sem, és nekem sem fog. Amúgy nagyon jó családi barátunk.

Azt mondta, hogy az első három hónapot csináljuk így végig, hogy óvatosan kapargatja, fúr, kapok gyógyszeres tömést, hogy csillapitsa a gyulladást, jegeljem..stb.

Fúrt tegnap, és azt hittem, hogy a falat lekaparom, annyira fájt, de inkább kibírtam 2 percet, minthogy a kisbabámnak bármi baja legyen :)

2012. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!