Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hetente max. Csak 2-szer...

Hetente max. Csak 2-szer eszek főtt ételt. Nem is kívánom. Mennyire baj ez? Jobb lenne sűrűbben? Ti mit esztek terhesség alatt? 17hkm

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez megnyugtat, én a 21. hétig kb. ezeket ettem:

- gumicukor

- vajas kenyér

- kóla

- camembert sajt

- KOLBÁSZ

- burgonyachips (jobb fajta, valódi krumpliból)

- néha őszibarack, de általában kihánytam ...

És kb. ennyi. Én is nagyon kivoltam, hogy én, aki az egészséges táplálkozást hirdeti, pont terhesen eszi ezeket a sz.rokat :-( De egyszerűen nem ment le más, folyamatosan hánytam, öklendeztem, sokszor infúzióig fajult a dolog.

A lényeg, hogy a Babám 3160 grammal, teljesen egészségesen született!

2012. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én szinte semmit sem kivánok,de legyűrök főtt ételt,gyümölécsöt zöldséghet,mindent. sztem ez a minumum amit kötelesek vagyunk megtenni a babánkért. terhesen -sem- az ego kell h irányitson. sztem ezzel kezdődik az anyaság,mármint h már terhesen mindent megteszünk magunkat háttérbe szoritva,persze normál keretek között.
2012. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is ezekkel a problémákkal küzdök. Nem kívánom a főtt ételt, bár próbálom magamba gyűrni minden nap!!! A fűszeresebb kajákat egyáltalán nem bírom, csak szinte a diétás ízvilág jön be. A májkrémes, vaja és sajtkrémes kenyér paprikával, paradicsommal, uborkával a legnagyobb barátom, tejjel vagy joghurttal! Persze minden nap eszem gyümölcsöt és mellette szedek vitaminokat is. Én megkérdeztem a dokimat, hogy árt-e a babának, ha nem eszem a főtt ételt, mert egyszerűen nem kívánom. Azt mondta azt egyem, ami jól esik. Ha a vajas kenyér esik jól 2 hétig, akkor azt egyem!

11hkm

2012. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A 10. válaszoló vagyok


Azért az sem jó, ha valaki undorral eszi, azt amit meg KELL enni. Nem csoda, ha az utánam válaszoló kismama mindent kihányt. Nekem szülés után volt ilyen, akkor az anyatej végett kellett volna sokat és vitamindúsat enni, de császárral szültem és teljes éhgyomorról visszaállni normál evésre nekem nagyon nehéz volt. Mindig mondtam a férjemnek, hogy üljön le velem enni, mert akkor legalább egy kicsit nagyobb étvággyal ettem, de hétköznap, amikor dolgozott alig bírtam valamit lenyomni a torkomon, aztán egyszercsak beindult a dolog. több, mint egy évig szoptattam.

2012. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves 12!

Hidd el, hogy nagyon szerettem volna mindent megtenni a Babámért ... De amikor napi 24 órában görnyedtem a lavór felett nyálat vagy epét hányva, és BÁRMILYEN ételnek csak a gondolatától is még nagyobbat öklendeztem, akkor ebben az állapotban boldogság volt, amikor azt éreztem, hogy meghalok egy kis gumicukorért! (Amit azelőtt soha nem ettem, nem is szerettem!)

Ha nem velem történt volna mindez, lehet, hogy én sem hittem volna el.

Ezt csak azért írom, hogy nem mindenkinél úgy zajlik a terhesség, ahogy kellene, legalábbis szerintem az a fajta rosszullét, ami engem gyötört a 21. hétig, nem gondolom, hogy normális. De ettől még nem tartom egonak magam, hogy gumicukrot és kolbászt ettem, a főtt kajának a gondolatától pedig elhánytam magam.

Számomra is a Babám a legfontosabb, amióta csak tudom, hogy létezik ...

2012. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Most már figyelek erre, meg a vitaminokra is. Már le is adtam a jövőheti ebédrendelést.

A párom heti 4-szer 16 órát dolgozik és ő a munkahelyén eszik. Ezért is van,hogy megtehetem , ne főzzek csak akkor amikor itthon van.De ő se mindig kívánja a főtt kaját.

2012. ápr. 27. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!