Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnap is ennyire rossz...

Másnap is ennyire rossz tapasztalata van a SOTE I-es klinikán levő dolgozók hozzáállásról?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. Még januárban találtam ott egy nagyon korrekt dokit, de ő elment fél évre külföldre. Majd terhes lettem és a 6. héten volt egy vérzésem, amit az első ügyeletes orvossal nézettem meg. Ő nagyon kedves volt, mondta, hogy persze, mehetek hozzá kontrollra. Innentől hozzá jártam, a 4. alkalommal (mindig visszahívott) mondtam neki, hogy örülnék, ha a tarkóredő-vizsgálatot is ő csinálná. Felírt a noteszébe délelőtt 9-re, de semmi mást nem mondott, csak hogy a kartont ne kérjem ki, mert nem kell.(minden alkalommal kapott 5ezer Ft-ot)

Ott voltam a megbeszélt időpontban, a doki sehol, persze a papírom beadva addigra már. Majd behívnak és és a nővérel karöltve egy ismeretlen dokinő úgy beszélt velem, mintha egy darab sz@r lennék. Hogy mi az, hogy nem jelentkeztem be, meg miért nem hoztam a csekket stb stb én meg csak néztem, hogy milyen csekk, milyen bejelentkezés? Elküldtek a terhesambulanciára, ahol egy szintén baromi "kedves" nővér kioktatott a csekkről (ez volt a legfontosabb nekik ezek szerint) és mikor értetlenkedtem még neki állt feljebb, hogy 10 perce ezt magyarázza értsem meg.

Hát nem értettem, hanem kinn végül beszélgettem pár kismamával ők mondták el, hogy mi van.

Mondanom sem kell, hogy 4 órás várakozás után jutottam be az ultrahang-vizsgálóba. A "dokim" közben jó párszor elsétált mellettem úgy, mintha azt sem tudná ki vagyok (máskor egyből megismert), hozzászólni már kedvem sem volt. Aznap akartam megkérni, hogy legyen a szülészdokim.


Teljesen elkeseredtem a nővérek bunkóságán és az orvosok nemtörődömségén, így ez az egész babavárás egy nagy srtessz, hogy találok-e rendes dokit (és kórházat) vagy sem. :(

Van egyáltalán valakinek jó tapasztalata onnan, és ha igen ki az orvosa?

Előre is köszönet.


2009. jún. 22. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Másnak - bocsánat
2009. jún. 22. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak gáz dolgok a SOTE I-en, de kikerülhetők, és jó orvosok is vannak. Nekem összességében jó a tapasztalatom, ha érdekel írj.
2009. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is volt "szerencsém" a kórházhoz.Az én kisfiam 4 hónapos és még terhesség alatt voltam a kóházban a genetikai tanácsadáson.Nem kell mondanom, hogy a genetikus "nagyon aranyosan" felájánlotta, hogy megindítják a szülést, mert minek nekem egy béna gyerek. Hozzáteszem, hogy a negatív Uh. leletem elötte volt az íróasztalon. Majd miután ilyen "szépen" felvázolta a dolgok menetét ránézett a papírra amin az állt : "jó magzatmozgások" Erre pedig a válasza az volt: " lehet, hogy most jó, de lehet, hogy majd nem lesz az" Most ha a "kedves" doktorúr látná az írásom és magára ismerne, megkérdezném, hogy hány egészséges magzatot ölt már meg így? Tehát kedves kérdező én is csak rossz tapasztalatot tudok leírni. Viszont a Dél-Pesti Kórházban van egy nagyon lelkiismeretes és aranyos orvos, aki a terhességem alatt készségesen válaszolt a kérdéseimre és lelket öntöt belém. Ajánlani tudom Dr. Somogyi Lajost.
2009. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen nektek! Lehet, hogy csak az a napom volt rosszabb a többinél (múlt péntek), de ha nincs ott akkor velem az öcsém (aki már ott tartott, hogy ha meglátja a dokit, akkor megveri), biztos végigbőgöm a fél napot.

A rendes dokim, aki nincs most ott, őt Dr. Molvarec Attilának hívják, egy fiatal orvos amúgy, de még olyan alapos dokim nem volt, mint ő. Már arra is gondoltam, hogy "kibekkelem" októberig máshol, amíg ő vissza nem jön.

Vagy nem tudom.

A genetikáról én is rosszat hallottam, főleg a nővérekről.

Remélem ez az elkámpicsorodás most csak egy múló dolog és megoldom a problémám.

Második válaszoló, köszönöm a nevet.

2009. jún. 22. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Nincs mit.Sok erőt kívánok a babaváráshoz és sok egészséget a babának. :-)
2009. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pápáról mentem fel a SOTE 1-re, genetikai magzatvíz vizsgálatra.Nagyon közömbösek a kismamákkal.Nem éreztem,hogy emberszámba vennének,pedig tudok alkalmazkodni úgy érzem.Teljesen megértelek,mert én is ezt tapasztaltam most.Boldog babavárást!
2009. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia


Az ultrahangon és egyéb helyeken tényleg nagyon bunkók!!

A terhesrendeléseken viszont mindig kedvesen bánnak velem.

Az én dokim nagyon aranyos. Pataki Zoltán. Viszont kell türelem ehhez a kórházhoz. Mindig sokan vannak...stb


Boldog babavárást!!

39+5 hetes kismama

2009. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Remélem találok rendes dokit.

Pont ma vagyok 13 hetes. :)

A 12 hetes uh-n a képen pont úgy néz ki, mint egy mini ufó, mert pont szembefordult, amikor "lefotózták". :))

2009. jún. 23. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!