Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kockázatos a magzatví...

Mennyire kockázatos a magzatvízmintavétel? Mikor indokolt? Érdemes még előtte négyes tesztet csináltatni? Pozitív, negatív tapasztalatok? (I-es klinika)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 hetes és 2 napos kismama vagyok. Eddig minden leletem jó volt (tarkóredő, AFP), de a 18. heti ultrahangon megállapították, hogy kicsit több a magzatvíz a kelleténél és a plexusokban cysticus felritkulás látható. Genetikai tanácsadásra küldtek. Ott azt mondták, fél százalék alatti a kockázat, nem kell aggódnom, de ha meg akarok nyugodni, menjek el szívultrahangra. El is mentem, ahol megállapították, hogy a szív egészséges, de a jobb pitvarban enyhe visszafolyás látható (szignifikáns tricuspidalis regurgitatio). Erre már azt mondta a genetikus, mégis kell a magzatvízmintavétel, amitől nagyon tartok. Jelenleg amellett vagyok, hogy nem élek vele. Holnap délig kell eldöntenem. Volt már valaki hasonló helyzetben? Egészséges babája született ilyen tünetek mellett? Tényleg nagyobb így a kockázat? Van még értelme ilyenkor négyes tesztet csináltatni?

Minden választ nagyon szívesen veszek.

Köszönöm.


2009. jún. 22. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen vizsgálaton, mert a szívbillentyűnél volt eltérés és hiányzott az egyik vese. A szívdolog elmúlt, vese most is csak egy van, de egészséges a babám.(már megszületett) A vizsgálat a vetélés esélyét tényleg ennyivel növeli. Ebben a terhességi korban amúgy is - mindentől függetlenül - 3-4% a vetélés esélye, ez növekszik meg még féllel, de megmondom őszintén, nem nagyon hallottam mostanában, hogy volt valakinek emiatt vetélése. Az eljárás nagyon egyszerű, pici szúrással jár - bár gondolom ezt már körbejártad. Én bevállaltam.
2009. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És még valami (első válaszoló vagyok), mindenkinek a SOTE I.-en csinálják. Nem túl kedvesek, de kibírhatóak.
2009. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a SOTE I-en voltam magzatvíz-vételen. Szakmailag nagyon toppon vannak, a hozzáállás javulhatna, de a baba a fontos!

A vetélés 1-2%-os, nem 3-4! Nekem a doki aki végezte a mintavételt azt mondta, hogy ebből a százalékos arányból az elvetélt babák nagy része beteg volt. Nem kell félni tőle én ismét bevállalnám.

2009. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a múlt héten voltam amniocentézisen a SOTE 1-en,de hozzájuk nem mennék újra.Nagyon úgy néz ki,hogy a kismamák kísérleti nyulak ott.Mi ott nem emberszámba voltunk,pedig én könnyen ismerkedem bárkivel,de ott nem örülnek ha kérdezel.A vizsgálat amúgy csak egy perc,és annyit érzel,mint egy vérvételen.Én is nagyon féltem tőle,bármi mást vállaltam volna a baba miatt,hetekig gondolkodtam rajt,hogy menjek-e.Most már én az eredményt várom,de legközelebb a Hajdú Krisztinához mennék,őt nagyon dicsérik.Nekem a nődokim azt mondta,hogy a prakszisába nem volt példa a vetélésre,pedig sok km.elküldött már ide.Ez tartja bennem a lelket,és nagyon sokat fekszem,pihenek,és egyáltalán nem hajolok.Neked is sok szerencsét,és ne félj tőle.
2009. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló félreértett engem, a 3-4 %-ot nem az amniocentézisre értjük, hanem úgy általában az első trimeszterre. Ehhez jön esetleg még az amniocentézis minimális kockázata.
2009. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül úgy döntöttem, még adok magamnak 1-2 napot.

Ma reggel megcsináltattam a négyes tesztet. Péntekre van eredmény. Az alapján fogok dönteni.

Azért továbbra is várom a tapasztalatokat. :)


Köszönök minden hozzászólást!

2009. jún. 23. 12:08
 7/7 A kérdező kommentje:

Még egy: folyamatos ultrahangvezérlés mellett csinálják a SOTE I-en? Nagy parám, hogy beleszalad a tűbe a kis csöppség, mert az én drágaságom állandóan mocorog, egy másodpercre sem marad nyugton, vizsgálni is alig tudják, mert állandóan változtatja a helyzetét.

Utána le tudsz ott helyben feküdni? Adnak ágyat? - Legalább egy kis időre?


Köszi!

2009. jún. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!