Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet kismamaként a...

Mit lehet kismamaként a parlagfűszezonban szedni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mind a 3 babámat parlagfű allergiásan csináltam végig. Nagyon allergiás vagyok. A doki nem engedte (nem ajánlotta) a gyógyszert, azt nem is szedtem, de az orrspray-t ( flixonase)és a szájspray-t (ventoline) használtam. De csak minimális mennyiségben (naponta 1-2x). Muszáj volt, különben nagyon rosszul voltam. Azért mondják, hogy ne használjuk, mert nincs tapasztalat a hatásukkal kapcsolatban. Én úgy gondoltam, hogy inkább egy keveset használom, mert többet ártok, ha nem. Szerencsére a babáknak semmi bajuk nem lett. Véleményem szerint ezekből is sokkal nagyobb dózis az, ami árthat!
2009. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sok szteroid miatt nem ajánlják többek között,talán a patikában tudnak adni valami homeósat és próbáld még ki a kecsketejet,állítólag ha sokat iszol az csökkenti az allergiás tüneteket és tesztelté is elvileg,de azért majd kérdezz rá:)
2009. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem az előbb, hogy tizenx éve allergiás vagyok, már kipróbáltam minden csodaszert, amit a gyógyszertárban kaptam, de semmi nem használ. Nekem az allergia szezon mindig a 2. trimeszterre esett, amikor ugye kevésbé ártanak ezek a dolgok.
2009. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. jún. 22. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok, és már tavaly sem ettem gyószszert, mert szerettem volna teherbe esni, most 10 hetes vagyok, és ami nagyon bevállt, az a foreveres aloe natur gél. Tavaly is elég volt mellé orrsparyt használni, meg néha szintén aloés activatort szemcseppként. Idén is mostanában kezdődik, és eddig még jól bírom, persze napi fél deci gél, és az a babának sem, árt, sőt a szervezetem erősíti.
2009. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az orrspray mehet, igaz kortikoszteroid, de csak lokálisan hat, és nagyon kicsi a dózis. Valójában az aggódás, idegeskedés több kortikoszteroidot szabadít fel a testben, nem lokálisan.


Az orrspray jó, de nem a panaszok megjelenésekor kell kezdeni használni, hanem már elötte1-2 héttel napi 1 befúvás. Másrészt, szerintem a pollenszűrő maszk használata sem hülyeség. Nekem egy respro motorosmaszkom van, kiválló,bár kicsit meleg. De legalább jól néz ki.

2010. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!