Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemhogy félek, rettegek a...

Nemhogy félek, rettegek a szüléstől, milyen anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Szültem már, és teljesen normálisan lezajlott. De most, hogy megtudtam, hogy újra az vagyok, rettegek, reggelente félve kelek fel. A szüléstől, a tágulástól, a feszítő érzéstől félek. Ami utána jön itthon attól nem, akkor már minden magától értetődő, a hajnali kelés, etetés, foglalkozás. Ott már van baba, láthat a dolog. Őszintén szólva még az abortusz is megfordult a fejemben. Van erre valami technika vagy bármi, a sanaxon kívül ami lenyugtathatna? Mert a nyugodj meg nem igazán akar használni. Ilyesmiről nyíltan nem szívesen beszélek, mert a terhes anyukáktól elvárják az önfeledt boldogságot és az örömittas menetelést a szülőszoba felé. Mintha akkora öröm lenne egy tűfokán átpasszírozni egy elefántot... Aztán azért is félek, mivan ha a sors majd ezért büntet meg, hogy nem akarok szülni, hogy baja lesz a babának? Biztos csak sok időm van gondolkodni, de a házi munkához csak a testem kell, az agyam olyankor is szabadon forog.
2012. ápr. 29. 10:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Lányomat aki ma már 3 éves, 3,5 óra vajúdás után végül is császármetszéssel hoztam a világra. Egész terhességem alatt eszembe sem jutott a szülés, mert nem tudtam mi vár rám. Most a 2. gyerekemet várom, és én is rettegek a szüléstől. Már mondtam a védőnőnek, hogy mit lehetne tenni ez ellen a félelem ellen. Szeretnénk ezt a gyereket, terveztük, és már várom az időt amikor megszületik. Bár november 6.-ra vagyok kiírva, sokszor eszembe jut a szülés. Valahogy túl kell élnünk.
2012. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Én egy kicsit kemény leszek: ne légy gyenge nő! Ne hagyd, hogy játsszanak veled a démonaid!

A szülés maga nagyon gyorsan lezajlik, akkor annyira csak a műveletre koncentrálsz, hogy eszedbe sem fog jutni félni.

Hol van még az a néhány perc?? Messze, elég akkor koncentrálni, amikor benne állsz.

Az előtte való fájások,vajúdás? Az is pár óra alatt lemegy.. Elég akkor arra koncentrálni. Pihenő időkben hogy pihenj, fájásokkor, hogy még ...10 másodperc..

Ráérsz vele, 1 nap alatt, fél nap alatt, pár óra alatt vége lesz ennek a "rémálomnak".

2012. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Valahogy eddig én csak a szülnék naponta kétszer kismamákkal találkoztam. Nem kötelező szülnöm, de ajánlott. :) A férjem szeretne még egyet és amíg nem jött össze, addig én is. Fejben olyan jó dolognak tünt. :)Én mondtam, hogy a nagy most megy iskolába, oda is kell egy egész ember,a pici mellé is, ő meg dolgozik egész nap.Erre leintett, hogy ha 2-os lesz majd azért nem, ha 3-os akkor meg azért, aztán majd gimibe megy akkor meg azért nem? Úgy látszik mi fordítva működünk, mint az átlag, ahol a nő nagyon akarja a pasi meg húzódozik. Emlékszem az elejére, mikor a lányom újszülött volt, hideg tél, lehet hülyének fogtok tartani, de vele beszéltem meg a dolgokat, nem volt otthon egész nap senki, csak ő meg én. Mintha pszichológusnál lettem volna, én nyomtam a sódert, ő meg aludt közben. Ha átjött egy barátnőm, mindig észrevettem magamon, hogy be sem áll a szám, csak mondom, mondom a magamét.A férjem nagyon rendes ember, felkelt ő is éjjel, csak én visszaküldtem, h aludjon, hisz reggel 6kor elment dolgozni, este 6-7 felé hazaért, evett, fürdött és zuhant az ágyba, és akkor még egy kis entyempentyem se ártott volna neki. És volt, hogy szabályosan elaludtam közben. :) Ezekre visszagondolva, mulatságos vicces sztorik a kapcsolatunkban, de talán az egoizmusom legyűrte az anyai ösztönömet? Mert a nagy mellett már futja magamra is, ezt biztos sokan csúnya dolognak tartják, de évekig az volt, hogy neki, neki, neki, és ez volt akkor a természetes. De dolgoztunk mindketten, 1 gyereket lényegesen könnyebb volt nevelni. Az a baj, hogy ebben a kérdésben nincs kompromisszum, nem lehet félig megtartani félig meg nem. Hova lett belőlem az anyatigris, a gyerekét védő és érte bármennyit szenvedő anya? Az első szülésemnél 12órát vajúdtam, nem voltak igazán nagy fájásaim, a szülés része 15perc volt, tehát nem mondanám vészesnek, varrás felszívódó varrattal, gyors gyógyulással, még csak azt sem mondhatom, hogy rettegek a szanaszét szakadástól vagy, hogy borzalmasan sokat kellett szenvednem.És amúgy egy kemény csajszi vagyok, be is szól érte a férjem, és megyek tűzön vízen át, ha kell, de most betojtam, nem kicsit... :)
2012. ápr. 30. 09:27
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Normális és természetes dolgok azok, amelyeken töprengsz. Jogos rajtuk gondolkodnod és igazad van. Nem csak anya egy nő, hanem ember is - egyes szám első személyben, - sőt: dolgozó ember, akinek fontos, hogy társadalmi kapcsolatai is legyenek. Egy újabb pici pedig ismét gyökeresen megváltoztatja az életet. Ha sarkítani akarok, azt mondom: "kisajátít", maga alá rendel a tőlünk való abszolut függésével. Minden érthető, megosztható, amit gondolsz erről, hiszen természetes. Az ún. "anyatigrist" pedig ne keresd magadban. Nem az az ideális, nem az a cél, hogy egy anya "bármilyen szenvedést" elvállaljon a gyerekéért. Az az igazán jó, ha úgy vállalja őt, hogy közben maga is ember akar maradni, nem "megsemmisülni", mártírrá lenni, felőrlődni. Csak így, ilyen mintát adva lehet egészséges lelkű emberré nevelni a gyerekünket. Ne "szenvedést" akarj neki adni, ne áldozatot (a magad személyében), hanem szerető, gondoskodó, de önmagára is jogot formáló példát. Ehhez kívánok neked derűs babavárást és minden jót.
2012. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!