Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít terhességgel összefü...

Mi számít terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatnak?

Figyelt kérdés
Annak már utána jártam, hogy terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatra munkaidőben elmehetek és erre az időre távolléti díj illet meg. Azt azonban nem találom sehol, hogy konkrétan mi minősül ilyen vizsgálatnak.. Én most először megyek uh-ra 9 hetesen. Vegyek ki szabit, vagy nem kell a fentiek miatt? Köszi a választ.
2008. ápr. 21. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkáltató szempontjából minden annak számít, amire a terhesgondozáson kapsz beutalót, illetve maga a terhesgondozás. De pl. amikor én voltam terhes, akkor még volt vizitdíj, és ugyebár azt sem kellett a terhességgel összefüggű vizsgálatokkor megfizetni, de a dokim elküldött kardiológiára (mivel terhesen nagyon vizesedtem, ki akarta vizsgálni, mi ennek az oka), és akkor azt találták ki, hogy fizessek, mert ez nem függ össze. Pedig volt beutalóm. De a munkaadónak ez mindegy.
2008. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2008. ápr. 21. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell elmenned szabira. Àllítólag benne van a Munka törvénykönyvében is (nekem a védönöm mondta), hogy ha terhességgel kapcsolatban kell valahová menned, akkor 3 vagy 4 órát lehetsz távol.

Ilyen vizsgálatnak minösülhet bármi, amiért a terhességed miatt mész. Kérhetsz igazolást is, ha a munkáltatód kötekedne esetleg. Ilyen vizsálat pl. vérvétel, ultrahang, nögyógyászati vizsgálat, fogorvos, belgyógyászat.

Boldog babavárást!

20 hetes kismama

2008. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!