Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan mondom öregnek érzem...

Komolyan mondom öregnek érzem magam 22 évesen mert még nincs gyerekem. Akiket ismerek azoknak van már vagy 1 vagy 2 gyereke. Rendesen féltékeny vagyok rájuk mert nekkik van és nekem nincs. Normális ez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Hát nem vagy öreg egyáltalán, sőt. Én az elsőt 29 évesen szültem és jobb volt így. Most 33 vagyok, novemberben szülöm a másodikat. Még szórakozz, bulizz, tombold ki magad. És majd eljön a te időd is. Egy pici baba óriási felelősség. Nem biztos hogy 22 évesen kell az neked.
2012. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom merre laksz, de nálunk meg kinéznek, ha fiatalon terhes vagy... 22 voltam, mikor az első lányom szültem és a kórházba is 30-as 40-es nőkkel voltam együtt.. Nekem az ismerősi körömben csak idősebbeknek van gyerekük... Most 25 vagyok, jön a tesó, de még mindig nem született senkinek, aki fiatalabb volna babája körülöttem... Szóval én pont az ellenkezőjét érzem annak, mint te. Jah és a játszón is minden anyuka jóval idősebb, mint én... :S Szóval nyugi, abszolút fiatal vagy és máshol meg a fordítottja van, mint nálatok! ;)
2012. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

18éves vagyok, és vannak olyan volt osztálytársaim/évfolyamtársaim, akinek már 2 éves a baba. Az egyiknél már jön a második is :) Én is nagyon szeretnék, néha piszkálom is vele a barátom. De bennem is az van, hogy itt állok érettségi nélkül (bár már csak 2 hónapig:), pláne, hogy diploma előtt. Munka és pénz nélkül. Imádom a gyerekeket, és nagyon örülnék, ha lenne, de nem lehet. Gondolj arra, hogy te még bármit megtehetsz, amit ők a babával nem. És ha majd meglesz a ház, a munka, és a tökéletes apa, akkor sokkal jobb szülei tudtok lenni annak a kisbabának, mint a tinianyák :)

18/L

2012. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

Leírom az én sztorimat:)

Én is 22 vagyok 8 éve vagyok a párommal,1 éve kezdtük el a baba projectet,nagyon rá voltam izgulva a dologra,úgy voltam vele,hogy nekem egyből össze fog jönni.Hát nem így volt.Hol volt menstruáció hol nem,volt,hogy 3 hónapig sem jött meg.Aztán beszéltük,hogy legyen esküvő,így azzal voltam elfoglalva,Már december óta megjött rendesen a menzeszem,kivéve áprilisba.Na mondom nem csinálok tesztet,mert már rosszul vagyok az egy csíkos tesztek láttán.A párom mondta,hogy hoz egy tesztet.És 2 napja nagyon erős pozitív lett.Az esküvő jövő hónapban lesz és nagyon boldogok vagyunk.

2012. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%
én megértelek mert én is így voltam, csak én még attól is féltem egészen eddig hogy nem lehet gyerekem se (nem volt semmi alapja csak sajnos van ilyen). most várom az első manómat 20évesen és nagyon boldog vagyok.biztosan összefacsarodna a szívem ha minden ismerősöm pocakos lenne csak nekem nem lenne még.én 15éves korom óta erre vágytam bár akkor még nyilván nem vállaltam volna be :D úgy terveztem hogy a kicsi mellett levelezőn fogok tanulni majd ha 1éves lesz a kicsim, így lesz még 1 szakmám is mire a kicsi oviba megy :) ha ez minden vágyad és tudod magadról hogy mindent megtennél a kisbabádért akkor semmi akadálya fiatalon vállalni szerintem :)
2012. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%

Vidéken a velem egykorú és fiatalabb ismerőseimnek is sorba születik a babája, vagy már megvan :)

Itt Pesten meg nem ez van. Engem egyfolytában mindenhol megnéznek ,főleg 30 felett. 23éves vagyok ,2 hónap múlva már 24 és 19 évesnek néznek sokan.Ez eddig nem zavart ,de most nagyon. Minden megvan ahhoz ,hogy család legyünk,hogy gyerek legyen és terveztük. Nem értem miért kell megnézni vagy leszólni aki nem 30 felett szül. Mindenki foglalkozhatna a saját életével ,mert nem mindenki úgy gondolkozik mint ő.

Nálunk ami kellett az a biztos kapcsolat és anyagi helyzet normalizálása. Nincs kocsi, nincs is rá igényünk. Nincs lakásunk,albérletben élünk. Szeretjük mert szabadabbak vagyunk, és hitelbe nem mennénk bele. A nélkül meg talán soha nem lenne házra pénzünk. Főleg nem ilyen albérleti árak mellett, így esélytelen lenne annyit spórolni.Mi így vagyunk boldogok és ez számít.


Másnak több kell , vagy nem úgy jönnek össze a dolgok ezért szül 30 felett. Csak ne néznének rám olyan csúnyán a terhesgondozáson,mert a fiatal nagy szám egyszer kinyílik és sorban fogok mindnek beszólni. :)

2012. máj. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak csatlakozni tudok a 10. válaszolóhoz. Mi is egyetem után akartunk gyereket. A szüléskor 23 voltam, a férjem még csak 25 éves volt és autószerelő. De még jó, hogy így alakult, mert nem tudtam volna elhelyezkedni.


Pontosan tudom, hogy milyen érzés, amit a 10. válaszoló leírt. Engem is mindenki kinézett, lenézett. Csak az igaz barátaim és a családtagok tudtak neki örülni. (kivéve sógornőmet, aki 7 évvel idősebb, és akkor még gyermektelen volt). A kórházba egy két ápoló tök flegmán viselkedett, és volt, aki megkérdezte szintén ebben a stílusban, hogy "oszt hanyadik?!" Hát köpni nyelni nem tudtam.


Én azt mondom, hogy partner kell hozzá, aki szintén úgy gondolkozik mint te. Nem a bulik és a haveroknak kell az elsőnek lenni, hanem a családnak. És azért jó ha dolgozik. Legalább 1 normális kereset legyen a családba, mert nem kis feladat egy gyerek ellátása. Nem kiábrándítani szeretnélek, meg lehet, hogy sokan most le is fognak húzni, de úgy kell számolni, hogy egy gyerek a kezdeti időben kb. 80000 ft-ba van. (pelenka, egyéb pampucok, ruhák, bébi kaja stb.) Mi a pelenkára nagyon odafigyeltünk, elvégre az csak a kis testével érintkezik. Abból soha nem a legolcsóbbat vettük. Igyekeztünk megbízható márkák közül választani. (Libero, Pampers, Huggies) Szerencsére nem is volt semmi bajunk. Az egyik barátnőm megvett a gyereknek egy no-name valamit, és a 3 hónapos babája hüvelyfertőzést kapott. (A doki szerint a pelenkától, mert nem volt megfelelően előkészítve és csomagolva)

2012. máj. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!