Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itt senki sem vásárol a...

Itt senki sem vásárol a terhességről könyvet?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, minden nap látogatom ezt az oldalt, de van egy vagon kérdés ami olyan felesleges néha. Én amint megtudtam, hogy kisbabám lesz vettem egy könyvet a terhességről. Rengeteg információ van benne, de valóban hiányoznak olyan dolgok amikor én is inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi tőletek, azért aztán nagyon hálás vagyok amikor a kérdéseimre választ kapok. Na de mégis van néha olyan kérdés itt, amit én úgy gondolom, hogy már a biológiai órán megtanultunk! Csak ajánlani szeretném azoknak a könyvet akik még a terhességük elején vannak, hogy nagyon hasznos ám, ha kéznél van, mert bármikor belelapozhatunk és megnyugtathat bennünket. És tényleg nem piszkálódásból írok, hiszen így a terhességem közepén szívesen válaszolok én is ha tudok segíteni! Mindenkinek boldog babavárást kívánok!
2009. jún. 24. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Igaz nem nagyon értem a kérdést de én egy egy éves baba mamája vagyok,sztem ez hülyeség,hogy valaki nem vesz könyvet.Én vettem jó párat és sok segítség volt benne,meg az újságokat is.És sztem az nem azt jelent,hogy könyvből neveli valaki a gyerekét,hanem ,hogy biztos úton neveli.persze lehet megérzésre is,de nekem az olyasmi mint egy vadkóró az út mellett-már bocsi a kifejezésért.Ilyen erővel hagyjuk a gyerekre,hogy mindent ő irányítson.sztem kell,hogy fogjuk kicsit-ezt nem az anyai ösztönökre értem,de saját magamon tapasztalom,hogy sok dologban segített a könyve,sok dologban nem hallgattam a könyvre-de lehet kellett volna és sok dologban a szívemre hallgattam-de tény az ,kérdezősködni kell,olvasgatni és ettől sokkal jobb szülők leszünk...

2009. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Kismamák kézikönyve (Alexandra)van meg. Ha sikerül a baba, szeretnék megvenni egy csecsemőgondozásos könyvet is. A könyv jó amúgy, de szerintem nagyon sok fontos infó nincs benne, amit itt ezen oldalon hallottam először. Emellett a legjobb forrás mások tapasztalata. Nekem anyukám sajnos nem él, nőrokonaimtól többszáz kilóméterre élek, a párom családjában sincs olyan, akivel olyan viszonyban vagyok, hogy nagyon intim dolgokat meg tudnék beszélni. Barátnőim közül még senkinek sincs gyereke, szóval nekem majd marad az internet, meg a szakkönyvek. :)
2009. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs könyvem, szerintem a neten mindent meg lehet találni.Igaz már a soginőktől két könyvet kiolvasam a két előző terhességemmel.Nagyon sok újjat nem tudnék olvasni.

Azt hogy gyerek neveléshez veszek e, lehet, még nem tudom.

Ezen az oldalon az a jó hogy tapasztalatokat tudunk cserélni, mert hát a terhesség nem mindig könyv szerint alakul.Sokkal jobb ha olyan kismamák válaszolnak akik megélték azt a dolgot amire kíváncsi vagyok.

Néha vannak "érdekes"kérdések, de van hogy arra is válaszolok ha tudok, ha meg nem, akkor egyszerűen túllépek e kérdésen és kész, néha mosolygok, de hát van hogy valakinek az is fontos.

2009. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
a Második gyerkőccel vagyok itthon. Még az elsővel vettem (10 éve) 1 db. könyvet, "a terhesség hétről hétre". Nekem nagyon bejött. A barátoktól pedig most kaptam egy babás könyvet "A doktornéni könyve" Ezt is nagyon szeretem. Mivel a terhességem alatt jártam dokihoz, én mindent megkérdeztem tőle, ami érdekelt. Nekem inkább az a furcsa, hogy akik járnak dokihoz, és mond a doki valamit, amit nem értenek, pl. méhszáj állapota cx2100 az nem a dokit kérdezi, hogy mit jelent ez. Én szeretem ezt az oldalt, de néha én is értetlenkedek. (pl. a mi lesz a méhlepénnyel kezdetű kérdésen)
2009. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem könyvet,a neten mindent meg lehet találni.Itt azért van szerintem ennyi ˝felesleges˝kérdés,mert az ember szívesebben hall választ tapasztalt emberektől,mint könyvek íróitól,védőnőktől,akiknek lehet még nincs is gyermekük.

Nekem például azt mondta a nőgyógyászom hogy a szülés nem fog annyira fájni mint a vesegörcseim,de honnan tudhatná?Férfi...sose fogja tudni.


34 hetes km

2009. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, remélem kedvet kaptak azok is a vásárláshoz akiknek még nincs könyvük. Örülök, hogy senki sem értette félre a kérdésemet. Valójában rengeteg infó hiányzik egy ilyen könyvekből, de hála az égnek vannak itt tapasztalt kismamák is! És igen a net is nagyon hasznos, de én olyan jókat mosolygok magunkon amikor a német párommal az ágyban olvasgatjuk a terhességről szoló könyveinket, persze neki németnyelvűt vettem... Mindenkinek egészséget és könnyű szülést!
2009. jún. 24. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


bocsi, hogy offolok, csak annak a kismaminak, aki azt írja, hogy a vesegörcseinél nem lesz fájóbb a szülés... rendes a doki, csak nem őszinte . Vannak azon túl is nagy fájdalmak, ezt pedig úgy hívják, hogy vajúdás. Szinte hihetetlen, hogy ilyenkor milyen nagy fájdalmat kell kibírnia egy szülő nőnek; nem csoda, hogy az összes hormon táncol a szervezetében.... És ez a gyakorlatból van , hogy visszakanyarodjam. A könyvekben nagyon sok jó dolog le van írva, meg a felkészülés szempontjából hasznos dolgok vannak benne; de sok minden nem egyértelmű. pl. azt írják a szakkönyvek, hogy a nyákdugó "elmegy". Hát én a sokadik kismami voltam, aki nem is találkozott vele, vagy csak "lekéstem" volna róla? Azért szeretek itt olvasgatni, mert pl. más is írta hogy ugyanezt tapasztalta, se nyákdugó se semmi, elindult a szülés, aztán ment minden a maga medrében :)

2009. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is vettem, és kaptam is könyvet, szoktam olvasni is. De. Sokszor a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi, mert azért nem mindíg minden úgy megy mint a nagykönyvekben le van írva. Vannak olyan kérdések amik másnak természetesek vagy butának hangzanak, de az van akinek fontos lehet, és tapasztalatokra kíváncsi.

Én mindenkinek válaszolok ha tudok, de ha valami nem tetszik azt nem nyitom meg.

Minden jót kívánok!

25 hetes kismami

2009. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!