Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülési szabadságot kötelező...

A szülési szabadságot kötelező legalább 4 héttel a szülés időpontja előtt kivenni?

Figyelt kérdés
Én úgy számoltam, jobban járnák, ha szülésig táppénzen maradok, mivel elég jó összeget adnak, így 4héttel jobban járnék, az anyagiakat tekintve. Nem tudom, lehet ezt így? Illetve lenne-e hátránya?
2009. jún. 24. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, a szülés napjától is kiveheted, én is úgy csináltam, ahogy leírtad, jobban jártunk igy.
2009. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező.

Én csak a lányom születése napján kedtem meg a tgyást, addig betegszabin,táppénzen, vagy szabin voltam.

2009. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. jún. 24. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem kérdezz utána, pont én is holnap fogok, mert ha július 1-től csak 60% a táppénz, akkor már lehet, hogy más a helyzet. Én is ettől tettem függővé, hogy táppénz vagy szülési szabi.
2009. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kötelező, nekem is azt tanácsolták, hogy csak a baba születésétől kérjem. Én úgy tudom, hogy augusztus 1-től csökkentik a táppénz összegét, és a már megkezdett táppénzre nem vonatkozik a csökkentés.

Legalábbis remélem, hogy nem változtattak ezeken is, mert direkt utána jártam.

2009. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, ha már a megkezdett táppénzre nem vonatkozik ez a 60%. Jó lenne! Úgy tudom a GYED maximuma kb 100e lenne, ennél nem sokkal, de vmivel jobb lenne a táppénzem, ha marad a 70%. Köszi.
2009. jún. 24. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!