Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ketgyermekes edesanyak figyelm...

Ketgyermekes edesanyak figyelmebe, masodik terhessegnel, hogy tudtatok kivedeni, hogy ne kelljen sokat emelni? 13 kgos 2 eves kislanyom, fel kell emelni, bevasarloszatyrokat, stb. Kicsit felek, nehogy baj legyen

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Két évesen már kellene neki egyedül járni,vagy legyen a babakocsiban. Oda a szatyrokat is be tudod tenni.Csak akkor vettem fel,ha nagyon szükséges volt. A nagyobb bevásárlást pedig a férjemmel együtt intéztük.
2012. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hány terhes anyukának van gyermeke, akit napi szinten emel! Ennyitől nem lesz gondd ha felemeled, Berakod a babakocsiba, bevásárló szatyrokat meg ráakasztod a Babakocsira, és tolod. Az lenne veszélyes, ha a 13 kg-ős gyereket a boltból hazáig ölben cipelnéd, + a szatyrok.

Ezek nem akkora megterhelések hogy gondd lenne berakni, kivenni a gyereket a kádból.

Magyarázd neki higy anya nem cipel, ott a babakocsi, abba ültessek bele, vagy kis motor, vagy kézen fogva séta, vagy tolókaros tricikli.

A pároddal menjetek nagybevásárolni, akkor majd ő felcipekedik. Este fürdésnél vegye ki ő a gyereket a kádból.

2012. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

EN az elsovel 30 kilokat emelgettem szulesig a munkahelyemen (muszaj volt, nem tudtam otthagyni).

Jelenleg a masodikat varom, az en lanyom 3 eves, nem cipelteti magat, de ugyanugy furdetni kell stb. Eszembe sem jutna, hogy ebbol baj lehet.

2012. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én próbáltam minimalizálni az emelését a nagynak, persze fürdés, stb.. nem lesz baj , ne aggódj.
2012. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jó kérdés, én még mindig cipelem a kétéves fiamat, mert reggel rohanunk a bölcsibe, húzatja magát,babakocsiba nem akar beülni, így a troliig és onnan a bölcsiig sokszor felveszem, ha nem bírom, lerakom, de ez így megy ...mondjuk még csak 18 hetes vagyok, később már nem viszem, de akkor már táppénzen leszünk, nem rohanok a munkába, elsétálgatunk.
2012. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszi valaszaitokat, hasonlo a helyzetem az utolso valaszoloehoz. reggel rohanas bolcsibe, huzatja magat, ide oda rohangal, babakocsirol szo sem lehet, boltbol nem cipelem hazaig, de neha fel kell emelni.
2012. máj. 15. 08:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem egy 4,5 évesem és egy 2,5 évesem van, mellettük 9 hetes terhes vagyok. Reggel ovi-bölcsi, irány a munka :-D


Én az előző terhességemnél is úgy voltam, hogy próbáltam arany középutat megtalálni. Ha nyűgös, hogy felemeljem/cipeljem, akkor inkább leguggolok mellé, átölelem, és megpróbálom vele megbeszélni, hogy már nagylány, tud sétálni, akár szaladni is be a bölcsibe/oviba.

Persze az autóba beteszem őket, kádból is kiveszem, sőt, még a kiságyukig is elviszem, de az 4-5 lépés. Bevásárlás meg max. 1-2 kiló, a többit apa veszi meg, vagy havi nagy-bevásárlás, ami úgyis autóval intézünk.

2012. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

8 hetes vagyok és van egy 12kg-os 16 hónapos kisfiam.Én is gondolkoztam ezen,mert őt bizony emelgetni kell napi szinten,sőt futni utánna szó szerint,dobálni reptetni....,de úgy gondolom,hogy a szervezetem elég edzett.A doki sem mondta,hogy nem szabad,pedig tudja,hogy milyen idős a kicsi.Én inkább attól félek,ha már nagy pocak lesz miként magyarázom el neki,hogy nem tudok futkározni vele,de ez a holnap gondja.:))

2012. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15 hós kislányom lassan 12 kiló és nem jár még önállóan. 23 hetes terhes vagyok. Nagyon nehéz kivitelezni, hogy be-ki emeljem, cipeljem mindenhová, segítségem nincs:( Férjem is folyton dolgozik. Éppen tegnap roppant meg a hasam ahogy emeltem ki a kádból, nagyon megijedtem, gyorsan lefekükdtem, magnézium stb. Eddig nem volt gond, de a hasam ahogy egyre nő, a lányom is egyre súlyosabb, járni magától még nem tud, de ha meg is tanul nemsokára tuti nem lesz még önálló és stabil még jó pár hónapig, szóval a szülésig biztos nem. Én sem tudom mi a megoldás!
2012. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia


Az én fiam 3 éves, már nem nagyon kell emelgetnem. Nekem meg is tiltotta az orvosom, mert a 14. héten véreztem egy kicsit és a méhszájam is elkezdett nyílni (22. hét). Tehát én nagyon minimális az amit emelhetek. Szerencsére a férjem sokat segít (bevásárlás, fürdetés, ő emelgeti és "repteti" a kicsit, lovagoltatja...stb) és a kisfiam is megértett, hogy csak úgy szeretgethetem, hogy mellébújok vagy legugolok mellé és úgy ölelem át vagy az ölembe ül (ami egyre macerásabb a pocakom miatt).


néha olyan szerencsétlen, bénának érzem magam, hogy még egy bevásárlás sem csinálhatok meg egyedül. :(

2012. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!