Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hétfőn visszamenjek...

Most hétfőn visszamenjek dolgozni vagy nem?

Figyelt kérdés

Leírom a történetem és hogy miért vagyok tele kérdésekkel:

kezdem ott hogy tavaly terhes lettem de a 10.héten visszafejlődés miatt missed ab lett belőle :( én egy gyárban dolgozom sok-sok tesztgép,lcd kijelző és kábel közepette közel 4 éve.mikor kiderült a terhességem szinte azonnal kiírattam magam táppénzre utalva arra hogy szerintem a magzatra károsak azok a gépek ahol dolgozom.mégis baj lett és nincs rá válasz miért de én attól tartok hogy mivel már 4 éve ott vagyok ez már bennt van a szervezetemben.1 hétből 6 napot ott vagyok.mikor visszamentem dolgozni másik helyre kerültem de itt is ugyanolyan gépek vannak,sőt az egész gyár ilyen.mivel gyermeket tervezünk inkább örülök annak,hogy 4 éve van munkám mintsem egy nem bizonyított gondolatom miatt munkahelyet váltsak.sehol sem találok erről cikket,hogy az üzemben lévő gépek veszélyesek e korai terhesség esetén :( ma meg nem mentem dolgozni mert nem érzem jól magam.el is mentem a dokihoz aki kiírt a hétre.mivel késik a menzeszem hazafelé vettem egy tesztet és hazaérve megcsináltam és POZITÍV! :D nagyon boldog vagyok de most még korai nőgyógyászhoz mennem mert semmit nem látna.addig visszamenjek dolgozni amíg meg nem kapom a kiskönyvet? szerintetek amit ide leírtam a munkahelyemen lévő (szerintem) sugárzásveszélyről annak lehet valami alapja,vagy engedjem el magam és járjak be nyugodtan mert a missed ab nem emiatt volt?kérdeztem a nődokit nem tud választ adni és meg is értem mert több dolog miatt lehetett.pedig elégedett vagyok vele és szeretek hozzá járni.amúgy 2 műszakban dolgozom,jövő héten minden nap fél 5 kor kéne kelnem ez is aggaszt..köszönöm ha írtok :)


2012. máj. 16. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kábel és számítógép van otthon is nem?

szerintem jobban megterhelő a 2 műszak!!!



de azt, hogy valójában mekkora terhelést jelent a munkakörnyezeted, azt a kérdésből sztem senki nem fogja tudni megállapítnai.



jó babavárást! jó egészséget! :)

2012. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi h végigolvastál :) van itthon is de nem annyi mint a munkahelyemen,ezért aggódom és tanácstalan vagyok,visszamenjek vagy sem?
2012. máj. 16. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Én visszamennék. Annál is inkább, mert így gyorsabban telik az idő amíg el lehet menni a nőgyógyászhoz és látja a szívhangot. Próbálj meg a munkaidőn kívül a lehető legtöbbet pihenni, időben lefeküdni, sokat aludni. Kezdj el szedni valamilyen terhesvitamint.
2012. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi h te is válaszoltál :) a missed ab műtétem óta (fél éve) szedtem folsavat és e vitamint.azokat elhagytam,mert most 1 hónapja szedem a gravidát.igen,valóban gyorsabban tellene az idő.de a sugárzásról nem mond senki semmit,bent se tudják káros e vagy nem.ez tényleg aggaszt de nagyon. sajnálom :( próbálok pihenni de most szombaton lagziba is megyünk.
2012. máj. 16. 21:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


[link]


6. pont:

[link]


[link]


Ezeket a cikkeket találtam a neten a sugárzással kapcsolatban.

Unokanővérem nem gép előtt dolgozott, ülőmunkát végzett, egy műszakban (8-16 között), az első terhességénél elvetélt az első trimeszterben. A második terhessége gyümölcse egy gyönyörű, egészséges 3 éves kis-csaj.


Fontos lehet a pozitív hozzáállás, de én inkább maradnék otthon, minthogy túlaggódjam a dolgot, mert biztos egész nap azon járna az eszem, hogy nehogy baja legyen a babának a munkahelyi körülményektől, még ha annak nem is bizonyított a káros hatása.

2012. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem dolgozok ugyan,de iskolában rengeteg info és gépes óra van.Semmi baja nem lett a picinek tőle,most vagyok 20hetes.Ha meghal a pici bármikor is,az ált azért van,mert beteg.És legtöbbször genetikailag,nem mert gép előtt ül az ember,vagy mert sok fahéjas valamit evett stb.(Megint más,ha megütöd a pocakodat)(Én is minden nap 5kor kelek és még élek :D )
2012. máj. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia, en is otthon maradnek.

lehet hogy nem árt, DE ha mar kiirtad a kerdest, nyilvan parazol rajta egy ideje...na EZ a parazas viszont tuti árt.

szoval en azert nem mennek be, hogy megszuntessem a stresszforrast.

a masik ok, hogy lehet, hogy semmit nem fogsz erezni, lehet, de az is lehet, hogy olyan leszel, mint en, hogy az elso 14 hetben hanyas, rosszullet, allando wcre rohangalas (ez az egesz terhessegemen vegigkisert vmiert)..szoval en otthonmaradnek :)

2012. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja, a legfontosabbat elfelejtettem: GRATULALOK!!!!
2012. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is otthon maradnék, írasd ki magad betegszabira, majd ha elmégy dokihoz, egyből táppénzre.

Boldog babavárást!

2012. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm h válaszoltatok és cikkeket is kaptam köszönöm.igazából nem is a számítógépek miatt aggódom,hanem a sok hatalmas tesztgép miatt amik nincsenek kivezetve és a technikusok is mondták h káros valamilyen szinten.nos akkor szerintem befejezem az aggódást,felhívom a dokimat mikor tud fogadni,addig meg bemegyek és arra gondolok h nem emiatt volt,hanem beteg volt.abba is igazatok van,hogy az idő is gyorsabban tellik ha bemegyek,meg jó a társaság.egyébként most sokkal jobb a kedvem és nem aggódom annyit mint az előzőnél.csak nem teszi ezt meg velem még egyszer a sors!köszönöm a gratulációkat :)
2012. máj. 17. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!