Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes vagyok. Problemamentes...

34hetes vagyok. Problemamentes terhesseggel. A doki ma minden vizsgalat nelkul antibiot. Irt fel, merthogy ezt igy szokas megelozeskepp! Elozo terhessegnel ilyen nem volt. Most ez mi? Ti beszednetek?

Figyelt kérdés

csak mert ilyet meg nem is hallottam h csak ugy szedjek antibiotikumot.mikor egesz terhesseg alatt meg megfazaskor sem mertem semmit bevenni,akkor most ezt szedjem be csak ugy?jobb lesz tole valami?nem hiszem.es mi az h ez a szokas?meg sem vizsgalt?vizeletem negativ,minden oke.34hetesen minek gyogyszer.raadasul azt irja a papirja h terhesen nem is ajanlott!!!! Amoxicillin-b a neve.

Kivaltottam,de nagyon nem kene szerintem beszedni.szerintetek?


2012. máj. 16. 22:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm babájának súlyos légzési nehézsége lett streptococcus fertőzéstől. Őt nem szűrték a terhessége alatt.

A helyedben ragaszkodnék hozzá, hogy vegyék le a kenetet.

Az antibiotikumot azért felesleges beszedned, mert nem is biztos, hogy hatásos. A tenyésztésnél azt is nézik, hogy melyik hatóanyagra érzékeny és melyikre rezisztens a baktérium. Ha fertőzött is vagy, de a baci amoxicillinre rezisztens akkor tök feleslegesen szednéd be.

Amúgy ártani nem ártanál, ez az antibiotikum terhesen is szedhető. Például az Augmentinnek is ez a hatóanyaga.

2012. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!