Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kelengye listákban olvastam,...

Kelengye listákban olvastam, hogy nyári babáknak is kell vékony hálózsák Minek? Nem értem.

Figyelt kérdés
Ott a takaró helyette. Ti vettetek nyári babás anyukák? Hasznát is vettétek? Mi panelban lakunk 30fölötti hőmérséklet van éjjel-nappal,totál feleslegesnek tartom. pedig mindnehol olvasom.

2012. máj. 20. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg takarót nem szabad használni egy olyan babánal aki nem tudja levenni a fejéröl a takarót ha ráhúzza.


Mi nem használtunk éjszaka takarót az elsö idöszakban soha, csak hálózsákot. A csecsemöhalál egyik nagy rizikója a takaró és egyéb dolgok a baba ágyban.


Második gyerek most nyári lesz, neki is vettem egy vékony hálózsákot. Még annyit, hogy az újszülöttek az elsö idöszakban mindig eggyel melegebben kell öltöztetni, a höháztartásukat nem tudják kontrolálni, könnyen kihülhetnek.


Ha feleslegesnek tartod ne vedd meg, de késöbb nem fog bele szokni. HA az elejétöl nem hálózsákban alszik, késöbb, föleg 1 év körül sok problémád lesz, mert nem fogja elviselni a hálózsákot és éjszakánként óránként mehetsz betakarni, mert mindig lerugja, de vissza nem tudja húzni.

2012. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Hogy ne fázzon, ha netán lerúgná magáról a takarót.
2012. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Például a fulladásveszély miatt ajánlott. Az enyémek már kb. egy hónapos koruk óta folyton vándoroltak az ágyban, s egyrészt a kitakarózás és megfázás miatt veszélyes (nyáron is meg lehet fázni! főleg egy újszülöttnek, akinek még nincs kialakulva a hőháztartása!), hanem belegabalyodhat a takaróba és megfulladhat. Még ha van is légzésfigyelő, ne azért legyen, mert hátha a gyerek belegabalyodik a takaróba...
2012. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
hülyeség amit leírtok! Eleve be sem takarom majd a 30 fokos szobában,fulladásveszély így kizárva!!! ezért nem értem!
2012. máj. 20. 10:18
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Azért abba is gondolj bele, hogy nyáron sincs mindig 30 fok. Hűvösebb napokon igenis jól jön.

Ha hülyeségnek tartod akkor ne vedd meg és pont, majd később rájössz, hogy jó dolog, de ahogy az előző is írta már nem fogod tudni beleszoktatni. Amúgy van nyári hálózsák is, nem véletlenül. A babák tökre ki tudnak hűlni alvás közben, de csinálj amit akarsz, úgyis hülyeséget beszélünk.

2012. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
valóban,vannak hűvösebb napok,de ha panelban laknál tudhatnád,hogy a fok bent ugyanannyi marad annyira beszorul a levegő. Pl most is amikor napokig esett az eső,normálisan ki sem lehet szellőztetni a lakást,úgyanúgy dög meleg marad idefönt a 4.-en.
2012. máj. 20. 10:29
 7/27 A kérdező kommentje:
gondoltam,hogy nem fogtok tudni olyat írni amivel meggyőznétek,azért mégiscsak feltettem a kérdést,kíváncsiságból.
2012. máj. 20. 10:30
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Figyelmen kívül hagyva a katasztrófális stílusodat, csak válaszolok.


A fiam júliusban született, kb. 40 fok volt, panelban lakunk, a kilencediken, és délután süt be a nap, így azt hiszem, joggal mondhatom, hogy PONTOSAN tudom, milyen a panel nyáron. Ennek ellenére a fiam be volt takarva (mert nem kaptam sehol vékony hálózsákot, amúgy az lett volna rajta), mert csak úgy érezte magát jó, ha egy body-ban volt, és betakartam egy textilpelenkával. Így nem izzadt bele a ruhába, és nem is fázott. Mindez úgy, hogy éjszakára SOHA nem volt nyitva az ablak a szobában, ahol aludtunk, mert akkor sírdogált, és látványosan fázott.

Tudod a kisbabák másként működnek, mint mi, de mivel te ennyire nagyon okos vagy, miért nem csinálod úgy, ahogy te gondolod? MIért fárasztod magad (és minket azzal, hogy felteszel egy kérdést, amire nem érdekel a válasz, kizárólag addig terjednek a szellemi képességeid, hogy sértegesd azokat, akik jószándékkal segíteni próbálnak?


Biztosan könnyebb az életed így, hogy ennyire egyszerű és butácska vagy.

2012. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, panelban lakom a 3. emeleten, így tudom. Viszont a jó levegő érdekében és hogy ne legyen 30 fok nyitva van az ablak.
2012. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
8-as - én vagyok a 9-es meg az előző - úgysem tudod meggyőzni. Én csecsemő - és gyerekápoló vagyok, a kisbabák másképp működnek, alvás közben kihűlnek, de mindegy is, feltette a kérdést, a válasz nem érdekli, stílusán lenne mit javítani. Mindenki a saját kárán tanul...
2012. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!