Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kelengye listákban olvastam,...

Kelengye listákban olvastam, hogy nyári babáknak is kell vékony hálózsák Minek? Nem értem.

Figyelt kérdés
Ott a takaró helyette. Ti vettetek nyári babás anyukák? Hasznát is vettétek? Mi panelban lakunk 30fölötti hőmérséklet van éjjel-nappal,totál feleslegesnek tartom. pedig mindnehol olvasom.

2012. máj. 20. 10:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Gabka, képzeld csak el, kell 30 fokban a sapka.

Tudjuk, hogy te mindenkinél jobban értesz mindenhez, de engedd meg, hogy a szakembereknek higgyünk, ne valakinek, aki csak egy "frankó megmondóember".

Az összes létező orvos a sapkát javasolja, nyilván nem a vastagot, hanem létezik kimondottan nyári sapka is, ami kizárólag azt a célt szolgálja, hogy ne fázzon meg a baba feje.

És butaságot írsz, mert bár az igaz hogy a babát túlöltöztetni is lehet, de azért az annyira nem könnyű - pláne egy újszülöttnél, aki az elmúlt hónapokat szélvédett, 38 fokos hőmérsékletű helyen töltötte.


Nagyjából biztos vagyok már benne, hogy te csak azért írsz ennyi balos baromságot, mert élvezed, ha gerjesztheted a feszültséget. Tényleg nincs jobb dolgod ennél? Elég szánalmas...

2012. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nyárra születik meg a baba illetve már bármikor lehet,nekem is van hálózsák,mert abból nem tudja kidugni a lábát pl. Sztem nem baj ha van,ha úgy érzed gondolod h nem kell akkor úgysem adod rá,de ha meg kicsit hűvösebb van akkor gondolom csak jól jön! :)
2012. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

Lehet engem fikázni, de tény és nem én mondom, hanem valódi szakemberek - nem tudom, az általatok emlegetettek hol szereztek diplomát, alighanem az ecserin - hogy a kisbaba már élete első hetében nagyon jól adaptálódik a környezetéhez, vagyis baromira nem kell már neki olyan nagy meleg. És igen, a feje az egyik legjobb hőleadó, amire szüksége is van, főleg, ha a túlaggódó anyuka úgy beöltözteti, hogy hőgutát kap a szerencsétlen.

Képzeld, nekem az első gyerekem lázasodott be konkrétan azért, mert melege volt, babakocsiban vékony nyári sapit adtam rá, akkor mondta a gyerekorvos, hogy ne csináljak ilyet, mert többet ártok vele. Harminc fokos hőmérsékletben nem hogy kellene, inkább nagyon ellenjavallt a sapka. De nem tisztem meggyőzni senkit, akármit írok, van néhány válaszadó ezeken az oldalakon, aki úgyis lepontoz, bármit írok, nem is nagyon izgat már a téma. Csinálja mindenki, ahogy jólesik, nem az én gyerekem hála istennek, hanem a tiétek, azt tesztek, amit akartok.

2012. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

A stílusodat tekintve nem is csodálom, hogy lepontoznak.


Off: És nem kell sajnálkoznod azon, hogy az én gyerekem nem a tiéd - lehet nagyobb szerencséje van velem, mint veled lenne - így én is hálát adok az égnek, hogy a gyerekemnek nem ilyen anyja van, mint te.

2012. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
a beteg anyukák is bemutatkoztak :) köszönjük szépen nektek! :)
2012. máj. 21. 15:22
 26/27 anonim ***** válasza:
44%

Hm, én vagyok aki először írta, hogy kell a sapka 30 fokban. Ma anyukám kivitte a 3 hónapos babámat a teraszra, kb 27 fok volt kint, de már kezdett kicsit fújni a szél. A babám elkezdett keservesen sírni, kimentem és ráraktam a nyári sapiját, azonnal megnyugodott (gyengébbek kedvéért: fázott).

Ez van, így működnek a babák, bármennyire is fröcsögtök.

Kedves kérdező, miközben itt élvezkedsz, hogy milyen nagy vitát indítottál egy ilyen kis semmiség miatt, azért néha nézhetnéd a babád érdekeit is. Nem biztos, hogy megéri a babádat megbetegíteni, csak azért, hogy neked legyen igazad (szerinted).

2012. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
ó,istenem,te kicsit elvagy már kanyarodva utolsó...
2012. máj. 23. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!