Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kelengye listákban olvastam,...

Kelengye listákban olvastam, hogy nyári babáknak is kell vékony hálózsák Minek? Nem értem.

Figyelt kérdés
Ott a takaró helyette. Ti vettetek nyári babás anyukák? Hasznát is vettétek? Mi panelban lakunk 30fölötti hőmérséklet van éjjel-nappal,totál feleslegesnek tartom. pedig mindnehol olvasom.

2012. máj. 20. 10:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

Én felnőttként nem tudok úgy elaludni, hogy nem vagyok betakarva legalább egy lepedővel nyáron, ezért azt gondolom, hogy egy baba is ezzel tud különbséget tenni az éjszaka és nappal között.

Első perctől kezdve hálózsákban alszik a 2 éves lányom, tetőtéri szobája van, elhiheted, ott sincs hideg nyáron.

Volt már, hogy megpróbáltuk hálózsák nélkül, de nem értette, hogy hová lett. Amint megkapta, már feküdt is le.

2012. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez egyéni ízlés kérdése. Én sem fogok venni hálózsákot a babámnak, mert nem tetszik, nem tartom szükségesnek, főleg mert velünk alszik majd "oldalkocsisan", tehát rögtön érzékelem, ha kitakarózott. De ha valakinek tetszik, hát vegye meg, használja egészséggel, összeveszni nem fogunk rajta :) Mindenki mást tart praktikusnak, el kell fogadni, hogy máshogy gondolkodunk!
2012. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%

Az én gyerekeim újszülöttként se tűrték a hálózsákot. Nekem semmi bajom nem volt a takaróval, egyik se fulladt meg benne, na meg mellettem aludtak, tehát tudtam rájuk vigyázni, kitakarni-betakarni ha kellett. Erre vannak az anyai ösztönök, hogy úgyis felébredsz, ha a babádnak szüksége van valamire, akkor is, ha amúgy nem sír. Nálunk ez így működött.

Amúgy mi nem panelban lakunk, viszont nyári babáim éjjel sem fáztak, sőt, kezdetektől nyitott ablaknál aludtak. Ehhez képest a lányom most ősszel volt először beteg, hogy oviba került, a fiam 21 hónapos és még nem volt egyszer sem beteg. Igazából még náthás sem.

Tegyen úgy mindenki, ahogy a lelke diktálja, akkor jól fogja csinálni. Akinek bejövős a hálózsák, ám hajrá, akinek meg nem, annak a babája anélkül is épp olyan jól fel fog nőni, mint hálózsákos társai.

2012. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

A babákra, főleg a hasukra akkor is kell tenni vékony rétegű ruhát, takarót, ha kánikula van.

Tetőtériek a szobáink, rekord a 32 fok.

A kislányom májusi, neki is volt hálózsákja egész nyáron. A tesó júliusra várható, neki is lesz. Az újszülöttre mindig egy réteggel többet adunk általában, mint amit magunk viselünk. Másképp működik a hőszabályozásuk. Ezt nyilván te sem vitatod, így meg egyértelmű a válasz.

2012. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Na örülök,hogy más is gondolkodik úgy mint én.

meg látom,valaki helyettem is lepontozgatott :D köszönöm!

2012. máj. 20. 14:54
 16/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igenis jól jön egy vékony háló zsák! Apukám a 10.!!!! emeleten lakik, ott még melegebb van mint a negyediken, mégis használtak hálózsákot a kishúgomnak, hidegebb napokon. Nem kéne hogy ilyen lekezelően beszélj másokkal, még akkor sem ha nem egyezik a véleményed.
2012. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted, nem tetszik a hálózsák, adj a babára vékony rugdalózót.

AZ enyémet altattam már így is - úgy is. Újszülött korában nem volt gond: amíg nem mocorgott éjszaka, nem rúgta le magáról a takarót, a hálózsákban is elvolt. Amióta viszont izeg-mozog éjjel is, a takarót letornássza magáról, a hálózsákba meg belegabalyodik a lába, főleg, ha még ki is dugja azokat a kiságyból. Így aztán én most már vékony pamut hálórugdalózót adok rá, alatta bodyval. Ebben alszik 8-9 órát egyhuzamban, s nem gond, ha nincs rajta takaró sem. (Be sem takarom 25 fokban.)

2012. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

Te mekkora paraszt vagy kérdező... Minek teszel fel kérdést, ha leugatod a normálisan válaszolókat?

Csak azért is elmondom, hogy egy újszülöttet a 30 fokban is be KELL takarni, vagy vékony hálózsákot ráadni, amikor alszik, mivel nem úgy működik a hőháztartásuk, mint nekünk felnőtteknek. Remélhetőleg a védőnő vagy a csecsemős nővér is elmondja majd ezt neked, bár ahogy elnézlek lehet majd őt is leugatod, hogy te jobban értesz ehhez.

2012. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
Ja és még valami, mert gondolom ezek szerint ez sem egyértelmű. Ha kiviszed a babát, a 30 fokban is kell ráadni sapkát is, nem csak a napvédelem miatt, hanem mert ha csak egy pici szél is van, nagyon könnyen megfázhat a fején keresztül, akkor is, ha amúgy meleg van.
2012. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
46%

Kedves utólsó, azt felejted el, hogy igen, a kisbabáknak még labilisabb a hőháztartása, csak mindkét irányba!! Vagyis épp olyan könnyű túlöltöztetni, s ezáltal képes belázasodni a pici, mint ahogy könnyebben le is hűlik.

Vagyis egyáltalán nem biztos, hogy kell az általad emlegetett sapka 30 fokban...

2012. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!