Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itthon vagyok táppénzen, de a...

Itthon vagyok táppénzen, de a cégem felülvizsgálatot kért, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, semmi bajom de a doki felajánlotta én meg elfogadtam :-(
2012. máj. 24. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azt persze nem tudjuk, hogy az orvos miért ajánlotta fel. Lehet, megvolt rá az oka, vagy van valami előzménye a dolognak...
2012. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kellett volna, semmi okom nincs rá :-( De a doki mondta, azt hittem ez a megszokott :-((


A munkahelyemen tudják, hogy terhes vagyok.


Holnap lesz a dokim, bemegyek hozzá. Remélem, nem lesz baj :-(

2012. máj. 24. 13:17
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

7-es vagyok

Nem fogok tippeket adni, nem veszek részt egy ilyen táppénzcsalásban, ha nem gond.

Amúgy írta a kérdező, hogy SEMMI BAJA NINCS, ezért írtam, amit írtam.

Tényleg nem bántásból, de nem is értelek, hogy hogy gondoltad, hogy ez a szokás? Mármint otthon lenni? A terhes nők nagy százaléka 6-7-8 hónapig bejárnak dolgozni.


Azt meg nem hiszem el, hogy a táppénz jobb, mint a munkabér...


De, inkább írok választ: Vedd fel a pléhpofát és menj vissza dolgozni. Kirúgni nem rúghatnak ki, viszont lehet mázlid lesz, és elfelejtik ezt a pár hét kiesést neked!

Sok sikert!

2012. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én már kitartanék a "sztorim" mellett, mert így még átlátszóbb lesz a történeted és úgy biztosra is vehetik a melóhelyen, hogy átverted őket.


Menj be a dokidhoz, mondd el mi történt és hogy mit tanácsol.

2012. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A doki így mondta: ha szeretné, ki tudom írni táppénzre. Általában szokták kérni az anyukák" Ebből gondoltam, hogy így szokás.


Meg ezen az oldalon is sokan vannak, akik ezt írják.

2012. máj. 24. 16:46
 16/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez így utólag már így is, úgy is necces. Ha a felülvizsgálati kérelem vagy bejelentés dátuma után lesz csak a veszélyeztetettségről papírod, a táppénzes dátumok miatt elég gáz, a kórházban meg nem fognak neked csak ezért régebbi papírt adni, ott nyoma van egy-egy vizsgálatnak. Ennek bizony, utána kellett volna járnod. Ha nekem nem lett volna ennyi gondom dolgoznék (barnázás, keményedés, napi 100-120 km autózás télen és a munkakörömet a terhesség bebizonyosodásával nem tölthettem be, köteles lett volna a munkáltató megfelelő munkakörbe helyezni, de ezt nehéz lett volna egy állattartó telepen megoldani, így közösen döntöttünk a táppénz mellett, és hát az elején említett problémák már elegendőek).

Ezek alapján teljesen megértem, miért nem akarnak szülés előtt álló nőket alkalmazni... Én eddig azt hittem, csak megfelelő indokkal lehet a terhesség alatt valaki táppénzen, bár ha rokkant nyugdíja lehet szinte bárki, jó pénzért...

34 hetes kismama

2012. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es.


"Azt meg nem hiszem el, hogy a táppénz jobb, mint a munkabér... "


Senki nem kérte, hogy bármit is elhiggy, attól, még hogy valamit nem tudsz ésszel felérni, még létezhet. És pont.


A bruttó bérem 210 ezer. Ebből nagyjából 145 marad nálam (adókedvezménnyel) havonta.


Viszont a tavalyi évben elért bruttó jövedelmem 3290000Ft volt, mert volt egy csomó egyéb juttatás (amit január 1-el eltöröltek).


És láss csodát, a táppénzem bruttó 156 ezer havonta (adókedvezménnyel).


Vagyis 10 ezerrel kapok havonta többet amióta táppénzen vagyok, mint amíg nem voltam. Na láss csodát - ilyen is van.

2012. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a céged felülvizsgálatot kérjen ellened, először is az egészségbiztosítónál kell jelentkeznie. Nem tudom, hogy most mennyi a felülvizsgálat díje, azt hiszem 15-20 ezer ft. körül van. Az orvos-szakmai ellenőrök megvizsgálják a keresőképtelen állományban tartó orvosnál, hogy jogos-e a táppénzen tartásod, erről lehet, hogy Te nem is fogsz tudni, ez csak papírmunka a hivatal és az orvosok között. Hozzád pedig kiküldenek ellenőröket, hogy állapítsák meg, hogy betartod-e a kijárási időt. A táppénzes papírodon fel van tüntetve, hogy mikortól meddig van úgynevezett kijárási időt. A nap többi részében otthon kell lenned. Ők semmit nem kérdeznek tőled, csupán a személyes adataidat rögzítik jegyzőkönyvben és az időtartamot jegyzik fel, hogy hány órakor, milyen napon volt az ellenőrzés. (Több ilyen ellenőrzésben vettem már részt, egyetlen egy alkalommal bukott meg az illető "beteg" aki gerincbántalmakkal feküdt otthon, és az ellenőrzés időpontjában éppen lakodalmas sátrat épített az udvarán a hétvégi lagzira készülve. Na őt másnaptól felgyógyították, de egyéb szankció nem érte.)
2012. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!