Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik terhesen...

Kismamik, akik terhesen lettek cukrosok, illetve magas vérnyomásúak, hogy vettétek észre? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a vérnyomásommal nincs gond, tökéletes, a cukrom pedig csak a terhelésnél derült ki a 26. héten. 9-es lett. De tünete semmi nem volt, nem is számítottam rá, hogy magas lesz. Most diétán vagyok, de sajna ez sem nagyon használ. Szóval, ha van esetleg cukormérőd, akkor reggel egyél, és utána egy órával mérj cukrot, és megtudod, hogy magas e vagy sem.

2009. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomást észreveszed. Én érzem és hallom, ahogy ver a szivem, néha szédülök is, és vörös a fejem.
2009. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Terheléses vércukrom először 7, 4, majd később 7,9 lett.

(7,8 volt a határ)

2009. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is csak a terheléses cukormérésen derült ki, hogy cukros vagyok, a vérnyomásommal szerencsére rendben van minden. 160-180g-os szénhidrát diétát kell tartanom és méricskélni a cukromat. Tünetei a magas cukorértéknek nincsenek, ezért is olyan veszélyes, ha nem derül ki időben.
2009. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomást nem lehet sajnos észrevenni, csak az extrém magasat . Én a 36. héten lettem toxémiás, egy hét alatt híztam 6 kilót,a 160/100-as vérnyomásból mit sem vettem észre.Akkor néztek először vizeletet, ami akkor már erősen opalizált. A 38. héten császároztak 240/150-nel... Akkor mondjuk már szép, infarktusos tüneteket produkáltam.Most 20 hetes vagyok, naponta mérem a vérnyomásom és nem titkolom, rendesen parázom.Mondjuk orvost váltottam.Javaslom a gondos odafigyelést.
2009. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lányok, akkor ezek szerint jellegzetes tünet nincs, figyelni kell, nincs mese.

Mindenkinek boldog babavárást! :)

2009. júl. 1. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!