Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a legjobb terhes...

Melyik a legjobb terhes vitamin? 5 hetes vagyok most fogom elkezdeni szedni. melyik mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 24. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint mindegy melyiket eszed, de a jódot feltétlenül pótold!!!!!!!nagyon fontos z idegrendszer fejlődéséhez. Én azért választottam a Gravidát, mert az Elevitben nincs jód! ha az Elevitet választod, akkor pedig pótold a jódot, van a patikában kapható Jódaqua, abból kell meginni egy kisméretű kávéskanálnyit naponta.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

A jód, és a folsav ami szükséges, - állítólag- és nem szed mindenki előtte vitamint.

Én Hipp Natalt szedek, azaz iszok, ennek nincs semmi mellékhatása, mint a többi tablettának, és egy doboz (benne 2 üveg) 1000-1400 Ft. között van, ráadásul finom is.

Én személy szerint azért iszom ezt, mert nekem az elevittől székrekedésem volt, és az Eurovittől meg fájt a gyomrom.

2008. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is az Aloe vera gélt iszom és nagyon egészségesek vagyunk, és örömmel oolvastam , hogy van más is aki azt issza! Sajnos nagyon ritka mert nem mindenki ismeri! Nem reklámozzák.30.hetes kismama
2008. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Az amit az Elevit reklámban elmondanak szóról szóra igaz, a kutatásokat, amiket említenek Czeizel Endre végezte, Magyarországon, ezáltal lett ő világhírű. Egy svájci gyógyszergyárral dolgozott együtt, ők fejlesztették ki neki a vitamint a kutatásai alapján. Sok-sok magyar nő (akik babát terveztek éppen) kapott a vitaminból, és ugyanennyi placeboból. Így volt két kontrolcsoport, a babák születése után meg kijött, hogy mennyivel kevesebb az idegcsőzáródási rendelleneség (pl. nyitott gerinc) a vitamint szedők között, a placebót szedőkkel összehasonlítva, ez 92% lett (egyéb rendellenességekből fele annyi volt a vitamint szedőknél).

2. Az idegcsőzáródási rendellenességek genetikai okokból alakulnak ki, bizonyos gének nem végzik rendesen a dolgukat, a folsav ezt a hibát javítja ki, kompenzálja a rossz géneket (a rossz gének nem csak örökletes úton kerülhetnek a petesejtbe vagy spermiumba, hibás is lehet egy petesejt vagy spermium). A terhesvitaminok elsősorban folsavtabletták, akkora folsavtartalommal, amennyi ennél a problémánál a legmegfelelőbb. A többi vitamin, ami van benne, szintén kutatási eredmények alapján lett belerakva, úgy hogy a terhesség alatti plusz vitaminigény (fejlődési rendellenességekről van szó) a lehető legjobban pótolva legyen.

3. A vitamint a legjobb már a terhesség előtt szedni, így a legnagyobb a hatásfoka, de bármikor is kezdi az ember, a 12. hétig mindenképp szedni kell, utána már kisebb a jelentősége, bár akkor is hasznos (ezek a rendellenességek a terhesség első harmadában alakulnak ki).

3. A vitaminok ára össze-vissza van, kisebb-nagyobb különbséggel, és mivel recept nélkül kaphatók, patikától is függ, legjobb, ha ott érdeklődsz. Próbálj ki egyet, ha nem jön be, válts másikra, mindenkinek más jön be, nekem például teljesen jó volt az Elevit.

2008. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a Centrum Maternát szedem ezt ajánlotta a nőgyógyász 2500 Ft körül mozog az ára.Azt tapasztaltam én is, hogy azok akik az Elevitet szedték nagyon nagy babát szültek illetve sok barátnőmet felfújt a szer.Nekem semmi gondom a Maternával nem híztam el tőle meg semmi jól érzem magam a bőrömben.(23 hetes kismama)
2008. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!