Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem gondoltok rosszat a...

Nem gondoltok rosszat a fiatal kismamákról?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, decemberben már 20 leszek, a kedvesem 28. Mi terveztük a babát, szerettük volna, egy éve együtt élünk, szülők nélkül, megfelelő anyagi körülmények között. Én még tanulok, nem is tervezem otthagyni a főiskolát, sőt szeretnék egy másik szakra is jelentkezni.

Ha megyek orvoshoz, olyan rosszallóan néznek rám, nem csak a többi kismama, hanem az orvosok is. Én úgy gondolom, sokkal komolyabb, és felelősségteljesebb vagyok a korosztályomnál, de ezt sokan nem értik meg.

Ti ha vártok valahol, orvosnál, vagy védőnőnél, és láttok korosztályombelieket, nem gondoljátok azt, hogy mennyire felelőtlen, na meg, hogy majd meg szívja még, vagy hasonló dolgokat?


2009. jún. 30. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szia én most leszek 19 juliusba a férjem 35 éves 2 honapos a babánk most. amikor összejöttünk 3 honap után akartuk a babát és egyböl össze is jött már terhes voltam mikor össze házasodtunk. nekem senki nem mondott semmi negativumot sem a dokim se senki max anyám annyit h biztos vagy a dolgodban.? ne foglalkozz az emberekkel föleg ne a rosszindulatuakkal..abbol sajnos van elég..
2009. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne törődj azzal,hogyan néznek rád.Ha ti elérkezettnek láttátok az időt a pici érkezésére,akkor nincs semmi gond.Szerintem jó,ha fiatalon vállalsz babát,sokkal könnyebben veszed az akadályokat.Azért néznek furcsán,mert mostanában az az elterjedt vélemény,hogy a fiatalok felelőtlenek,csak buliznak és nem törődnek semmivel.De láttam én már 30 éves felelőtlen anyukát.

Boldog babavárást!

2009. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális kapcsolatban élsz, rendezett körülmények között és "agyilag" is felnőttél már a babához, nem hiszem, hogy akárki is hülyén nézne rád.

Egyébként manapság tényleg furcsa, ha valaki ilyen "fiatalon" vállal babát, mert nem ez most a megszokott, de szerintem renden van ez így. Egyébként engem is kinéztek nagyon, pedig én 25 éves vagyok és házas, mégis 3,5 hónapja, amikor szültem, szinte én voltam a legfiatalabb az osztályon.


Ha te érettnek érzed magad a babához, ne foglalkozz senkivel, se az orvosokkal, se másokkal. A környezeted úgyis ismer, és az a fontos.

2009. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok. Mi is terveztük a babát. Minden körülményünk adott, szeretjük egymást, azóta házasok vagyunk, hát miért ne vállaltunk volna. Amúgy is fiatalon szerettünk volna babát. (a párom 28) Gondolj arra, hogy milyen szép, fiatalos anyuka leszel, és valószínűleg sokkal jobban kijössz majd a csemetéddel. Mindenki akkor vállal babát, amikor úgy érzi, hogy felkészült rá! :-) Sok a rosszindulatú ember, és sok az irigy is... ne foglalkozz velük, csak a saját boldogságotokkal! A lényeg hogy egészségesek legyetek:-) A baba mindíg nagy ajándék az élettől! Üdv: 31 hetes kismama
2009. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 voltam mikor terhes lettem, mi nem terveztük. Én nem tapasztaltam ezt (pedig fiatalabbnak néztem ki jóval a koromnál), velem mindenki kedves volt. Olyanok voltak, akik tették a megjegyzést, hogy na ezek sem maradnak együtt hisz túl fiatalok, de nem érdekelt (a vicces, hogy ezt többynire az elvált nők mondogatták, akikkel, ha évek után összefutottam még mindig kérdezték és láttam rajtuk, hogy "bosszankodnak", hogy nem lett igazuk). Mikor megszületett a gyerkőc, akkor sem tapasztaltam ilyen "megkülönböztetést", bár tény túl sok kismamával nem jártam össze.
2009. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, vagy gondol. Csak feleslegesen idegesíted magad. Én 24 éves vagyok, igaz az orvosnál, védőnőnél nem néznek rám furcsán, csak a faluban. Úgy foglalkoznak ezzel a dologgal mintha velük történt volna. Pár hete éppen egy olyan nő szólt meg, akinek a 16 éves lánya most szült. Ráadásul nyár végén lesz az esküvőnk, így aztán van miről pletykálniuk. Probálom nem idegesítenem magam. Elsősorban a baba érdekeit kell nézni.
2009. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A többiekkel egyetértek nem kell foglalkozni másokkal,DE!

Én 4 hónapja szültem 28 évesen,és nem bántam meg,hogy eddig vártam!sokszor eszembe jut,hogy 18-19 évesen biztos nem lett volna annyi türelmem,nem lettem volna olyan megértő a babával szemben,-merthogy tényleg nagyon sok odafigyelés,türelem kell,-mint most 28 évesen!Én is korán 18évesen férjhez mentem,de babát csak most vállaltam!

2009. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 vagyok, és mikor voltam a 12 hetes uh-n, akkor messze én voltam a legfiatalabb. Volt ott egy nő, akinek már teljesen szürke volt a haja, nem nézett ki nagymama korúnak, és akkora pocakja volt, hogy majd orra esett. Érdekes módon, ő nem nézett rám furcsán, pedig van egy pár év köztünk.


Ahol lakom, most tele van kismamával. Mindenki terhes :)) Hál' istennek sok a velem egykorú, vagy 1-1 év ide-oda.

13+3 kismami

2009. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is 19 vagyok,decemberben leszek 20:)Párom 27.

Mi nem terveztük igaz,de már 36hetes vagyok és nagyon várom a Kisfiamat.

Igaz mi nem lakunk külön,hanem az én szüleimnél,de az anyagi háttér megvan,hiszen párom külföldön dolgozik.

Rám az utcán néznek furán,nem tudom soha h az oriási pocak vagy a fiatal korom miatt.

De tény h megnéznek!A dokim,védönöm mindig rendes volt,ezzel sosem volt bajom.

Mint ahogy elöttem irták fitalalos ,lendületes kismama,anyuka leszel.:)

Üdv:36hetes km

2009. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én most vagyok 22 és 20 hetes km,a párom a jövőhónapban tölti a 27-et.Pont szülinapom előtt lesz meg a baba.Mikor először terhes voltam 17 voltam és a párom pedig 21 és én is babásan mentem férjhez,de már akkor 2 éve együtt jártunk és 1 éve pedig együtt éltünk.Gondolhatod milyen fiatalos kinézetem lehet ha még tavaly mikor cigit vettem elkérték a személyim:-)))Akkor rám most hogy nézhetnek?Nem érdekel!A lényeg hogy te boldog vagy így ahogy vagy és kész...A többi embert sz@rd le.

Boldog babavárást!

2009. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!