Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor végzik az első méhszáj...

Mikor végzik az első méhszáj vizsgálatot, hogy mennyire van nyitva? 35 hkm vagyok, és még nem nézték

Figyelt kérdés
Köszönöm
2012. máj. 31. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem minden alkalommal megnézte a dokim!

De a 35. héten meg már bőven kellene szerintem!

2012. máj. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy eddig nem nézték, az én dokim sem volt a nézegetős fajta (mindig csak uh-t csinált).

Viszont a 36.héten van kötelező kenetvétel (streptococcus), tehát ekkor meg kell hogy nézzék!!!

2012. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig nézi, bár nekem a gyakori keményedések miatt az elejétől nézi. Igen, a 36. héten kenet vétel, Streptococcus ellenőrzés. Úgy tudom 24-28 héten kellene már nézni, de gondolom orvosa válogatja, ha nincs panasz.

35 hetes kismama

2012. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem se nézték még, 35 hkm
2012. máj. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van és panaszmentes vagy, semmikor, csak szülésnél.
2012. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig megnézte, 4 hetente.
2012. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 36. héten mindenképp, az előzőekben leírtak miatt. Amúgy, ha nincs panasz nem szokták, terhesen felesleges piszkálni korábban,dokitól függ egyébként.
2012. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

NST-re kell mennem szerdán, és vérvételre is, a kötelezőre, de arról a vizsgálatról nem is hallottam, amiről ti beszéltek, hogy olyan is lesz!

Köszönöm, akkor majd elválik!

2012. máj. 31. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig az egy fontos vizsgálat....

Kentet vesznek a hüvelyből, mintát vizeletből és végbélből, ha Streptococcus B törzset kimutatják, akkor antibiotikumot kell szedned és hüvelyi szülésnél a baba is kap, mert fertőződhet és nála súlyos betegséget okozhat.

Biztosan megcsinálják, mert ez is protokoll, mint a vérvétel ilyenkor. Legalábbis nálunk.

35 hetes kismama

2012. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak az Rh ellenanyag szűrésre van beutaló!

Akkor majd szerdán kiderül!

Köszönöm!

2012. máj. 31. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!