Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetesen combtő és medencefá...

11 hetesen combtő és medencefájdalom, lábdagadás. Normális ez? Nem korai ez kicsit?

Figyelt kérdés
Mindenkinél olvasom hogy normális kb a 16- 20. héttől. Van vki akinél ennyire korán jelentkeztek ezek a tünetek?

2012. jún. 1. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első kettő az normális érzés, nem kell megijedned.


Viszont a lábdagadás az vizesedést jelent?

Ha megnyomod ott marad az ujjad nyoma láthatóan, bemélyedve?

2012. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Orvoshoz, jó orvoshoz minél előbb. 90 százalék, hogy semmi komoly, de az a 10 százalék sokba kerülhet mindkettőtöknek, lásd HELLP szindróma. Reméljük, megnyugtatnak majd, de ha baj van, minél előbb derüljön ki...
2012. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok!


Jesszusom 2. válaszoló! Hogy hordhatsz itt össze ekkora butaságot?

És ha nem értesz hozzá miért ijesztgeted feleslegesen a kérdezőt?

Tudod te egyáltalán mi az a Hellp-szindróma?

Mert ha valami kis ici-pici fogalmad is lenne róla és nem csak annyi amennyit nagy vonalakban olvastál róla, akkor ezt itt meg sem említetted volna!

Erre mondják: ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna!


Kérdező!

Ne higyj a 2. válaszadónak egy percig sem. És ne riogasd magad butaságokkal.

Mert felesleges.

Én már túl vagyok 2 nagyon súlyos preeclamsiás terhességen, ami azt jelenti hogy a Hellp-től csak egy nagyon vékony hajszál választott el. Tehát tudom milyen tünetekkel jár egyik-másik.

Te nem produkálod ezeket a tüneteket.

Vérnyomást nem említettél, tehát gondolom az rendben.

Vizeletben fehérjét nem találtak= rendben.

A bordaíved környékén nem érzel semmi szúró, erős elviselhetetlen nagy fájdalamat= rendben vagy!

Lábdagadásod vizesdés-e, ez a kérdés?


De simán a lábvizesedéstől még nem lesz semmi bajod! Többet kell majd felpócolt lábbal pihenned, ennyi.

2012. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!A combtő és medencefájdalom természetes,hiszen "a baba csinálja magának a helyet"!A lábdagadás pedig csak annyi,hogy lehet kicsit többet mentél vagy többet lógattad a lábad (Na nem a rossz értelemben)!Nyugodj meg!Normális!Egy terhesség sem ugyanaz!Nálad most kezdődik-ennyi!
2012. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ahhoz, hogy vérnyomást említsen, mérni is kell. Különben csak olyan furcsán vagyok, mert "jön a front". Sok koraszülött gyerekkel van dolgom, akiknek egy része bizony ilyen jellegtelen tünetek után, nagyon korán megszületik. Amúgy nyilván írhattam volna, hogy ez biztosan nyiroködéma, meg azt is, hogy mindenkinek dagad, meg hasonlókat. De engem a szakmám és az élet arra tanított, hogy zárjunk ki minden súlyosat, és utána örüljünk annak, hanme úgy van. Szerintem itt is ezt írtam, hogy reméljük nem a rosszabbik.

Ahogy a mellben levő csomók 80 százaléka sem rák. De aki a másik húsz százalékba tartozik, annak az életébe kerülhet, ha ebbe kapaszkodik.

Tehát: igenis minél előbb orvoshoz, lelkiismereteshez, aki inkább aggodalmaskodik egy kicsit fölöslegesen, mint elnéz valamit nagyvonalúan.

A minősítésektől pedig magam tartózkodnék, ha nem baj...

2012. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!