Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes megvenni a...

Mikortól érdemes megvenni a baba holmikat? 20 hetesen korai még?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem korai volt!

Én 30-32 hetesen kezdtem el!

Tudom,hogy bármikor történhet baj, de amikor terhes voltam,akkor szült a szomszédom 26. hétre. A baba meghalt!

Lehet,hogy hülyeség, de úgy gondoltam,hogy bármi gond is akad, 30-32 héttől már nagyobb esély van arra,hogy jól alakul!

2012. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy korai-e, de mi már megvettük a kiságyat a matracot, mert kinéztem és épp le is volt értékelve. igaz ez már jó egy hónapja volt, de nem érzem korainak. persze, a babona meg ecetera ecetera, de szerintem sokkal könnyebb a pénztárcának is, ha szépen sorjában kerülnek ki belőle a nagyobb összegek. most vagyok 25 hetes, pelenkázót kapunk, ruhákat is egy csomót kapni fogunk, én ennek ellenére szeretnék pár dolgot a kisfiamnak, de majd csak a 28. hét után, addig nem érzem szükségét. cumi, cumisüveg, egyéb apróságok ráérnek.
2012. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia én pénteken leszek 20 hetes, de még semmit nem vettem, viszont rengeteg babaholmit kaptunk már,úgyhogy van mit rendezgetni:-)

Csütörtökön megyünk UHra talán megmutatja magát,akkor a szobájának állunk neki először:-)

Aztán jöhet minden szépen sorba szerintem a nagyobb dolgokkal érdemesebb kezdeni úgyhogy nálunk most a babaágy lesz a soros:-) A ruhák meg utána:-)

2012. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdheted vásárolgatni a dolgokat, szépen lassan.

Szerintem nagy pocival semmi kedved nem lesz üzleteket járni...


Boldog babavárást!

2012. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elkezdheted apránként,hogy ne legyen egyszerre sok anyagi teher.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én a 24 hetes 4Ds UH után kezdtem vásárolni,megmutatta hogy fiú és hogy egészséges,de amúgy is optimistának kell lenni, minden renden lesz a babóval.

érdemes már most vizslatni az akciókat,utánaolvasni a tapasztalatoknak a termékekkel kapcsolatban fórumokon.

én mindig mentem sétálgatni,/ mert ugye kell a mozgás /még 38 hetesen is a bababoltokat jártam :)

mindig csak egy egy dolgot vettem hogy ne legyen halomban a cucc.viszont azt tanácsolom, hogy ne sok ruhát vásárolj, mert gyorsan nőnek és nem tudni milyen idő lesz majd.amikor már kiviszed sétálni elég egy hét rossz idő és hopp már ki is nőtte az édes kis polot és még nem is volt rajta. :)szóval az első méretet érdemes venni/azt is csak mikor a doki megmondja kb mekkora a baba/a vége felé/, aztán majd a többit...

2012. máj. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én optimistán állok hozzá a terhességemhez, és egyébként sem vagyok babonás. 20+1 hetes vagyok. 2 hete megvan a babaágy a matraccal ( anyukámék vették meg), 1 hónapja a babakocsi ( nagyon jó áron találtam), 2 hete tudjuk, hogy kisfiú, így vettünk már a szobájába bordűrt, jövő hónapban elkezdjük kifesteni és rendbe rakni. Ma voltam az egyik angol turkálóban és hát volt pár babaholmi amit nem hagyhattam ott- szóval már azokat is vásároltam. :) Szóval Én annak a híve vagyok, hogy szép lassan mindent, így van időm körbenézni, mi-hol éri meg a legjobban. Illetve biztos vagyok benne hogy a nagy melegben, óriási pocakkal nem lesz kedvem majd járni a boltokat.



Boldog babavárást!

2012. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en a nagyobb dolgokat a vegere akarom hagyni, marmint 30. het utan (babakocsi,kisagy) apro dolgokat lehet hogy elobb veszek majd. most vagyok meg csak 16 hetes.bar anyosom annyira be van zsongva hogy mar egy csomo babaruhat vett :D
2012. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én megvártam a lélektani 26. hetet (onnantól már koraszülött és nem hagyják abortálni)

viszont a 32.-re mindent megvettünk és örülök neki, mert utána jött a derékfájás meg az elefántláb, szóval semmi kedvem nem lett volna akkor kimozdulni pl. matracokat fogdosni meg bútort összeszerelni

:)

2012. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem már van két fiam,9 és 4 évesek.Javában tombolni fog a nyári szünet az utolsó két és fél hónapban,úgyhogy amíg van időm apránként vásárolok,most 27 hetes vagyok.A ruhatár teljes újításra szorul,mert kislányt várunk és csak fiús holmik vannak.Úgy emlékszem ,amikor 22. héten biztos lett a neme,utána kezdtem el vásárolni.A nagyobb dolgok megvannak az első két gyerektől,a többit megveszem,hogy ne kelljen a nagy melegben mászkálnom az utolsó hetekben.

A babonáról meg annyit,hogy szerintem nem attól lesz baja a bébinek,hogy veszek neki valamit.Szóval nyugodtan kezdheted a vásárlást,ha jólesik.

2012. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!